Subscribe to RSS

Motorsportet Faqja Kryesore

Automobilizëm / “Ferrari” mbush 70-vjeç, nisin festimet deri në shtator Automobilizëm / “Ferrari” mbush 70-vjeç, nisin festimet deri në shtator

AlbanianSport.net 18.03.2017 09:35

ASNN – “Ferrari” mbush 70 vjeç. Një histori e lavdishme e makinës së kuqe që ka bërë Read More

Moto GP / Lista e dëshirave të Valentino Rosit, synon titullin dhe… një fëmi! Moto GP / Lista e dëshirave të Valentino Rosit, synon titullin dhe… një fëmi!

AlbanianSport.net 28.02.2017 16:15

ASNN – Ai është padyshim piloti më i jashtëzakonshëm i të gjitha Read More

Formula 1 / Ulet sipari i një epoke 40-vjeçare, largohet Berni Ekleston Formula 1 / Ulet sipari i një epoke 40-vjeçare, largohet Berni Ekleston

AlbanianSport.net 24.01.2017 07:55

ASNN – Në atë që është padyshim ulja e siparit të një epoke të cilën Read More

Formula 1 / Rosberg trondit automobilizmin: Tërhiqem nga ku sport! Formula 1 / Rosberg trondit automobilizmin: Tërhiqem nga ku sport!

AlbanianSport.net 02.12.2016 16:15

ASNN – “E bujshme” është më e pakta që mund të thuhet, sepse Read More

Formula 1 / Rosberg: Jam “në qiellin e 7-të”, përsërita arritjen e babait Formula 1 / Rosberg: Jam “në qiellin e 7-të”, përsërita arritjen e babait

Gjergj Vyshka 26.11.2016 13:00

Në përfundim të Çmimit të Madh të Abu Dabit, por edhe të këtij Read More

Formula 1 / Mbyllet sezoni i 2016 Niko Rosberg shpallet “kampion” i botës Formula 1 / Mbyllet sezoni i 2016 Niko Rosberg shpallet “kampion” i botës

Gjergj Vyshka 26.11.2016 08:40

Gjermani, që ka dalë i dyti dje në Çmimin e Madh të Abu Dabit, Read More

Moto GP / Lorenco: Mbyllje e përsosur për 9 vitet me “Jamaha”-n Moto GP / Lorenco: Mbyllje e përsosur për 9 vitet me “Jamaha”-n

AlbanianSport.net 14.11.2016 17:00

ASNN – Mark Markez, “kampion bote” në motoçiklizëm, Lorenco Read More

Ljuis Hamilton, triumfator në maratonën 3-orëshe të “shiut” në Brazil Ljuis Hamilton, triumfator në maratonën 3-orëshe të “shiut” në Brazil

Gjergj Vyshka 14.11.2016 11:30

Në një garë maratonë, që ka zgjatur për më shumë se tre orë, ndërsa makina e sigurisë Read More

Moto GP / Lorenco, lamtumirë me fitore “Jamaha”-s, tani për “Dukati”-n Moto GP / Lorenco, lamtumirë me fitore “Jamaha”-s, tani për “Dukati”-n

Gjergj Vyshka 14.11.2016 08:45

Një duel i madh dhe i fortë është zhvilluar dje në Valencia, në garën e fundit të vitit 2016 Read More

Horhe Lorenco fiton epilogun e sezonit, Mark Markez, “mbret mbi dy rrota” Horhe Lorenco fiton epilogun e sezonit, Mark Markez, “mbret mbi dy rrota”

AlbanianSport.net 13.11.2016 21:40

ASNN – Niveli më i lartë i Kampionatit Botëror të Motoçiklizmit, Read More

Horhe Lorenco niset i pari sot në Valencia, Markez pret zyrtarisht kurorën Horhe Lorenco niset i pari sot në Valencia, Markez pret zyrtarisht kurorën

AlbanianSport.net 13.11.2016 10:45

ASNN – Horge Lorenco do të niset i pari në garën e Çmimit të Madh Read More

Moto GP / Horhe Lorenco, i pari në provat e lira të epilogut të Valencias Moto GP / Horhe Lorenco, i pari në provat e lira të epilogut të Valencias

AlbanianSport.net 12.11.2016 15:20

ASNN – E premtja në Valencia, atje ku do të garohet në garën Read More

Formula 1 / Ljuis Hemilton dominon provat e lira, sot ato zyrtare Formula 1 / Ljuis Hemilton dominon provat e lira, sot ato zyrtare

AlbanianSport.net 12.11.2016 09:20

ASNN – Ljuis Hamilton ka dominuar ditën e parë të provave Read More

(Video) Rrjeti i RTSH-së, 5 ditë të mbushura me transmetime sportive (Video) Rrjeti i RTSH-së, 5 ditë të mbushura me transmetime sportive

AlbanianSport.net 10.11.2016 13:05

ASNN – Rrjeti i Radio-Televizionit mbetet shtëpia e sportit për Read More

Formula 1 / Ljuis Hemiltoni triumfon dhe në Meksikë, titulli ende “pezull” Formula 1 / Ljuis Hemiltoni triumfon dhe në Meksikë, titulli ende “pezull”

AlbanianSport.net 31.10.2016 09:45

ASNN – Një tjetër garë e fituar për Ljuis Hemilton që, në kryeqytetin e Meksikës, ka Read More

(Video) Doviciozo, “mbreti i shiut” në Malajzi, gjen fitoren pas 7 vjetësh (Video) Doviciozo, “mbreti i shiut” në Malajzi, gjen fitoren pas 7 vjetësh

AlbanianSport.net 30.10.2016 14:25

ASNN – Sezoni i jashtëzakonshëm i nivelit më të lartë të Kampionatit Botëror të Motoçiklizmit, që njihet si “Moto GP”, vazhdon të dhurojë emocionet të shumta në rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar. Sot në mëngjes, transmetuesi publik ka sjellë drejtpërdrejt emocionet e garës së parafundit të sezonit, asaj të Malajzisë, që ka kurorëzuar Andrea Doviciozon si fitues.

9 fitues të ndryshëm në këto 17 gara, teksa ka mbetur edhe një e fundit, ajo e Valencias, për të kurorëzuar një sezon të jashtëzakonshëm. Ky është bilanci i jashtëzakonshëm, madje historik, i nivelit më të lartë të Kampionatit Botëror të Motoçiklizmit, që njihet si “Moto GP” dhe vazhdon të dhurojë emocionet të shumta në rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar.

Sot në mëngjes, transmetuesi publik ka sjellë drejtpërdrejt emocionet e garës së parafundit të sezonit, asaj të Malajzisë, që ka kurorëzuar Andrea Doviciozon si fitues. Në fakt, italiani i “Dukati”-t, i cili ka gjetur fitoren e dytë në karrierë vetëm pas 7 vitesh, që nga ai triumf i 2009-s në “Donington Park”, ka qenë “mbreti i shiut” në pistën e Sepangut, ku një numër pretendentësh u rrëzuan në asfaltin e lagësht.

Në fakt, gara e së dielës, e kushtëzuar nga shiu që është i zakonshëm për këtë periudhë të vitit në Malajzi, ka parë shpesh kryesimin të ndërrojë duar, por në fund, ka qenë italiani i “Dukati”-t ai që ka mbërritur i pari në finish, duke lënë prapa, bashkëatdhetarin e tij të “Jamaha”-s, Valentino Rosin, i cili sidoqoftë ngushëllohet me sigurimin edhe matematikisht të titullit të nënkampionit për këtë sezon.

Tanimë fjalën e ka epilogu i Valencias.

Ljuis Hamilton, i pari në provat e lira në Çmimin e Madh të Meksikës Ljuis Hamilton, i pari në provat e lira në Çmimin e Madh të Meksikës

AlbanianSport.net 29.10.2016 12:30

ASNN – Ljuis Hamilton ka dominuar provat e lira në Çmimin Read More

(Video) Doviciozo niset i pari të dielën në Malajzi, pas tij Rosi & Lorenco (Video) Doviciozo niset i pari të dielën në Malajzi, pas tij Rosi & Lorenco

AlbanianSport.net 29.10.2016 07:55

ASNN – Doviciozo do të niset nga vendi i parë në garën e Malajzisë, Read More

Ljuis Hemilton hap kampionatin pas fitores në Çmimin e Madh të SHBA-së Ljuis Hemilton hap kampionatin pas fitores në Çmimin e Madh të SHBA-së

AlbanianSport.net 24.10.2016 13:25

ASNN – Ljuis Hemilton, piloti i “Mercedes”-it, e ka rihapur Kampionatin Read More

Ishulli “Filip”, nën mbretërinë e britanikut Kraçlou, por Rosi jep spektakël Ishulli “Filip”, nën mbretërinë e britanikut Kraçlou, por Rosi jep spektakël

Gjergj Vyshka 24.10.2016 09:45

Kampioni i ri i botës, Mark Markez, është rrëzuar në xhiron e 10-të Read More

Bie Markez, përfiton Kraçlou, Rosi, vetëm i dyti, Vinjales plotëson podiumin Bie Markez, përfiton Kraçlou, Rosi, vetëm i dyti, Vinjales plotëson podiumin

AlbanianSport.net 23.10.2016 17:05

ASNN – Kal Kraçlou është fitues i garës për Çmimin e Madh të Australisë, Read More

Moto GP / Mark Markez, kurorë “kampioni” duke kaluar Mik Dohanin Moto GP / Mark Markez, kurorë “kampioni” duke kaluar Mik Dohanin

Gjergj Vyshka 17.10.2016 10:40

Mark Markez, piloti i “Honda”-s, ka fituar Çmimin e Madh të Japonisë Read More

Mark Markez shpallet kampion i botës 3 gara para fundit të sezonit Mark Markez shpallet kampion i botës 3 gara para fundit të sezonit

AlbanianSport.net 16.10.2016 12:50

ASNN – Niveli më i lartë i Kampionatit Botëror të Motoçiklizmit Read More

(Video) Provat zyrtare, Rosi shtang Markezin, niset i pari, i 3-ti, Lorenco (Video) Provat zyrtare, Rosi shtang Markezin, niset i pari, i 3-ti, Lorenco

AlbanianSport.net 15.10.2016 15:25

ASNN – Provat zyrtare të Çmimit të Madh të Japonisë në Botërorin Read More

Euroliga e basketbollit & Moto GP-ja, një fundjavë drithërimash në RTSH Euroliga e basketbollit & Moto GP-ja, një fundjavë drithërimash në RTSH

AlbanianSport.net 14.10.2016 16:10

ASNN – E premtja, e shtuna dhe e diela do të sjellin në Rrjetin Read More

Rosberg: Sezoni është ende i gjatë për të folur për titullin “kampion” Rosberg: Sezoni është ende i gjatë për të folur për titullin “kampion”

Gjergj Vyshka 10.10.2016 18:10

Në përfundim të Çmimit të Madh të Japonisë, “Mercedes”i siglon Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh