Subscribe to RSS

Moshat U-19, U-17, U-15 Faqja Kryesore

FSHF / Çela: MAS po bllokon procedurat e pasaportave për kosovarët FSHF / Çela: MAS po bllokon procedurat e pasaportave për kosovarët

AlbanianSport.net 07.08.2015 10:35

ASNN – Federata Shqiptare ka shprehur sot shqetësimin e saj për Read More

Legjionarët / Franc Bakalli, 18-vjeçari që po bind tek Steauaja e Bukureshtit Legjionarët / Franc Bakalli, 18-vjeçari që po bind tek Steauaja e Bukureshtit

AlbanianSport.net 01.08.2015 23:30

ASNN – Duket si një histori “hirusheje”, por po rezulton një bast i Read More

Legjionarët / Emanuele Ndoji vijon provën e madhe tek të rriturit e Romës Legjionarët / Emanuele Ndoji vijon provën e madhe tek të rriturit e Romës

Adriatik Balla 09.07.2015 11:25

Talenti shqiptar, Emanuele Ndoji po kalon një periudhë prove me ekipin Read More

Legjionarët / Emanuele Ndoji, shqiptari tjetër i Romës pas 70 vjetësh Legjionarët / Emanuele Ndoji, shqiptari tjetër i Romës pas 70 vjetësh

Adriatik Balla 05.07.2015 12:35

Pas Naim Kryeziut në vitet 1940, një tjetër shqiptar mund të luajë Read More

Legjionarët e rinj, premtimi i madh i të ardhmes së Kombëtares kuqezi Legjionarët e rinj, premtimi i madh i të ardhmes së Kombëtares kuqezi

Nga Adriatik Balla 22.06.2015 17:05

Lojtarët kuqezinj po spikasin me klubet e tyre në Evropë, dëshmuar Read More

Të rinjtë shqiptarë shkëlqejnë në Itali, fitojnë kampionatet e moshave Të rinjtë shqiptarë shkëlqejnë në Itali, fitojnë kampionatet e moshave

Adriatik Balla 22.06.2015 13:25

Futbolli shqiptar përfaqësohet në mënyrë dinjitoze edhe në nivel Read More

Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja, 3 ndeshje miqësore me skuadra italiane Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja, 3 ndeshje miqësore me skuadra italiane

AlbanianSport.net 14.05.2015 23:10

ASNN – Ekipi kombëtar i Nën-17-vjeçarëve të Shqipërisë, do të marrë Read More

Nën-16-vjeçarët / Kombëtarja e Bushit fiton turneun “UEFA Development” Nën-16-vjeçarët / Kombëtarja e Bushit fiton turneun “UEFA Development”

AlbanianSport.net 05.05.2015 18:45

ASNN – Që nga dita e shtunë ka nisur në vendin tonë turneu ndërkombëtar Read More

Nën-17-vjeçarët / Kuqezinjtë e mbyllin me barazimin 3-3 me Arabinë Saudite Nën-17-vjeçarët / Kuqezinjtë e mbyllin me barazimin 3-3 me Arabinë Saudite

AlbanianSport.net 04.05.2015 17:15

ASNN- Kombëtarja e Nën-17-vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri Xhemal Read More

Nën-16-vjeçarët / Turneu i UEFA-s, Shqipëria mposht edhe Armeninë Nën-16-vjeçarët / Turneu i UEFA-s, Shqipëria mposht edhe Armeninë

AlbanianSport.net 03.05.2015 15:10

ASNN – Shqipëria ka fituar sërish përballë Armenisë, por kësaj Read More

Nën-17-vjeçarët / Shqipëria, vetëm barazim 1-1 me Kosta Rikën Nën-17-vjeçarët / Shqipëria, vetëm barazim 1-1 me Kosta Rikën

AlbanianSport.net 01.05.2015 11:35

ASNN – Kombëtarja e Nën-17-vjeçarëve të Shqipërisë, e drejtuar Read More

Nën-19-vjeçarët / Shqipëria e humb edhe të dytën, 0-5 me Bosnjë-Hercegovinën Nën-19-vjeçarët / Shqipëria e humb edhe të dytën, 0-5 me Bosnjë-Hercegovinën

AlbanianSport.net 24.04.2015 10:40

Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri Altin Lala, Read More

Nën-19-vjeçarët / Kuqezinjtë e Lalës mundet 0-3 nga Bosnjë-Hercegovina Nën-19-vjeçarët / Kuqezinjtë e Lalës mundet 0-3 nga Bosnjë-Hercegovina

AlbanianSport.net 22.04.2015 20:55

Kombëtarja e Nën-19-vjeçarëve të Shqipërisë, e cila drejtohet nga Altin Read More

Hije dyshimi mbi kalimin e talentit shqiptar, Rei Manaj, drejt Juventusit Hije dyshimi mbi kalimin e talentit shqiptar, Rei Manaj, drejt Juventusit

AlbanianSport.net 21.04.2015 13:55

ASNN – Sulmuesi i kombëtares shqiptare të Nën-21-vjeçarëve, Rei Manaj u bë objektiv Read More

Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja e Mustedanagiçit, turne miqësor në Austri Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja e Mustedanagiçit, turne miqësor në Austri

Gjergj Vyshka 18.04.2015 13:25

Kombëtarja e Nën-17-vjeçarëve të Shqipërisë, e drejtuar nga trajneri Xhemal Read More

Legjionarët / Rei Manaj kërkohet nga Interi dhe ekipe të tjera Legjionarët / Rei Manaj kërkohet nga Interi dhe ekipe të tjera

Gjergj Vyshka 16.04.2015 19:35

Talenti i Kombëtares së Nën-21-vjeçarëve, Rei Manaj, po kthehet në kryefjalë Read More

Nën-19-vjeçarët / Kombëtarja e Lalës, dy miqësore në Bosnjë-Hercegovinë Nën-19-vjeçarët / Kombëtarja e Lalës, dy miqësore në Bosnjë-Hercegovinë

Gjergj Vyshka 16.04.2015 17:55

Federata Shqiptare e Futbollit ka lajmëruar se Kombëtarja e Nën-19-vjeçarëve Read More

Nën-17-vjeçarët / Shqipëria & Italia e Nën-15-vjeçarëve, barazim në “bis” Nën-17-vjeçarët / Shqipëria & Italia e Nën-15-vjeçarëve, barazim në “bis”

Gjergj Vyshka 20.03.2015 10:55

Ndeshja e dytë miqësore mes Nën-17-vjeçarëve të Shqipërisë dhe Nën-15-vjeçarëve të Italisë, e cila është luajtur dje paradite në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, është mbyllur në barazim pa gola. Takimi nuk u ngjit në nivelin më të lartë, çka u reflektua edhe me rrjetat e paprekura, edhe pse rastet për shënim në dy të dyja portat nuk munguan.
Trajneri Xhemal Mustedanagiç, ndryshe nga takimi i së martës në Stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa”, ku luajti me rreshtimin 4-3-3, dje provoi skemën 4-2-3-1 për të krijuar një ide sa më të qartë për mënyrën se si do të luajë përfaqësuesja kuqezi e Nën-17-vjeçarëve në Eliminatoret e Evropianit të kësaj grupmoshe. Në pjesën e parë Ymeraj iu afrua dy herë golit, fillimisht me një goditje të lirë.
Më pas, në të 35-tën, ai goditi me një të djathtë të fortë, prirët me portën, por që nuk gjeti kuadratin. Në fraksionin e dytë vlen të përmendet tentativa nga distanca e Lalajt, që përfundoi ngjitur me shtyllën. Në këtë miqësore, Mustedanagiçi aktivizoi 7 futbollistë që luajnë në kampionatet e moshave në Shqipëri, ndonëse bërthama e ekipit përbëhet nga elementë të formuar në Evropë.
Ndërkohë për italianët, Kean Bioti, sulmuesi i Juventusit, ka pasur disa raste për shënim, por që nuk ka mundur të ndryshojë shifrat e rezultatit. Në përfundim 0-0, ndërsa Italia e Nën-15-vjeçarëve tashmë do të jetë në fushën e lojës më 24 prill 2015 për Turneun e Kombeve, ku të kaltërtit e kësaj grupmoshe do të jenë përballë Anglisë, Egjiptit dhe Japonisë.

Nën-19-vjeçarët/ Kuqezinjtë e Lalës i falin fitoren Maltës me autogol Nën-19-vjeçarët/ Kuqezinjtë e Lalës i falin fitoren Maltës me autogol

AlbanianSport.net 10.03.2015 18:55

ASNN – Kombëtarja e Nën-19-vjeçarëve e Shqipërisë e ka nisur me humbje turneun Read More

Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja e Mustedanagiçit, dy ndeshje me Italinë Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja e Mustedanagiçit, dy ndeshje me Italinë

Gjergj Vyshka 10.03.2015 11:35

Kombëtarja e Nën-17-vjeçarë të Shqipërisë, që drejtohet nga trajneri boshnjak, Read More

Nën-19-vjeçarët / Kombëtarja e Lalës, për turne miqësor në Itali Nën-19-vjeçarët / Kombëtarja e Lalës, për turne miqësor në Itali

AlbanianSport.net 06.03.2015 17:15

ASNN – Nga data 8, deri më 13 mars 2015 Kombëtarja e të rinjve të Shqipërisë, Read More

Nën-19-vjeçarët / Lala: I kënaqur me lojën / Vanoli: Shqipëri në rritje (Video) Nën-19-vjeçarët / Lala: I kënaqur me lojën / Vanoli: Shqipëri në rritje (Video)

AlbanianSport.net 08.01.2015 17:15

ASNN – Duke folur pas ndeshjes së humbur me rezultatin 1-2 me homologët italianë, trajneri i Read More

Nën-19-vjeçarët / Ja kronologjia e miqësores së “Elbasan Arena” (Video) Nën-19-vjeçarët / Ja kronologjia e miqësores së “Elbasan Arena” (Video)

AlbanianSport.net 08.01.2015 14:35

ASNN – Në pjesën e parë, loja do të nisë mjaft vrullshëm për miqtë, të cilët që në fillim mundohen të shtyjnë Read More

Nën-19-vjeçarët / Kuqezinjtë munden 1-2 nga Italia në Elbasan Nën-19-vjeçarët / Kuqezinjtë munden 1-2 nga Italia në Elbasan

AlbanianSport.net 08.01.2015 11:55

ASNN – Italianët fitojnë miqësore, por Lala s’i jep rëndësi rezultatit. Axurrët kanë humbur një 11-metërsh, ndërsa kanë fituar dhe me dhjetë lojtarë. Manaj dhe Kastrati më të mirët e kuqezinjve, por tanët janë të pafat. Read More

Nën-19-vjeçarët / Mbyllet miqësorja e kthimit, Italia na mund 2-1 Nën-19-vjeçarët / Mbyllet miqësorja e kthimit, Italia na mund 2-1

AlbanianSport.net 07.01.2015 21:55

ASNN – Pasi ishte mundur 1-3 në fund të dhjetorit në Itali, përfaqësuesja shqiptare e futbollit për Nën-19-vjeçarët Read More

Nën-19-vjeçarët / Lala: Nga Italia nis konsolidimi i grupit të ri Nën-19-vjeçarët / Lala: Nga Italia nis konsolidimi i grupit të ri

Gjergj Vyshka 07.01.2015 09:55

Trajneri i kombëtares së të rinjve të Shqipërisë flet një ditë përpara ndeshjes me “Axurrët”: “Do të kemi një kohë Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh