Subscribe to RSS

Shpresat (U-21) Faqja Kryesore

(Video) Shpresat / Shqipëria “ngrin” Islandën në shtëpi, përmbys & fiton 3-2 (Video) Shpresat / Shqipëria “ngrin” Islandën në shtëpi, përmbys & fiton 3-2

AlbanianSport.net 05.09.2017 14:15

ASNN – Përfaqësuesja e Shqipërisë për Nën-21-vjecarët ka arritur Read More

(Video) Shpresat, humbje e pafat, 0-1 “in extremis”, në Irlandën e Veriut (Video) Shpresat, humbje e pafat, 0-1 “in extremis”, në Irlandën e Veriut

AlbanianSport.net 31.08.2017 22:25

ASNN – Shqipëria e Nën-21-vjeçarëve në futboll ka zhvilluar Read More

(Video) Shpresat / Kuqezinjtë e Bushit fitojnë aktin e dytë miqësor me Moldavinë (Video) Shpresat / Kuqezinjtë e Bushit fitojnë aktin e dytë miqësor me Moldavinë

AlbanianSport.net 27.03.2017 16:55

ASNN – Pas atij barazimi pa gola të shtunën në miqësoren e parë, Read More

Shpresat / Sot miqësorja e dytë moldave, Bushi kërkon tjetër ritëm Shpresat / Sot miqësorja e dytë moldave, Bushi kërkon tjetër ritëm

AlbanianSport.net 27.03.2017 07:05

ASNN – Kombëtarja shqiptare e Nën-21-vjeçarëve, e cila njihet ndryshe si Shpresat ka programuar zhvillimin e dy ndeshjeve miqësore në këtë fund marsi. Kundërshtar në të dy takimet është përfaqësuesja e Moldavisë.

Akti i parë i këtij dueti miqësor është luajtur të shtunën pasdite, në Stadiumin “Elbasan Arena” dhe është sjellë për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Kjo sfidë e parë ka qenë e varfër, si në raste, ashtu edhe në gola dhe është mbyllur me rrjeta të paprekura. Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri Alban Bushi, në daljen për mediat, theksoi se ekipi nuk bëri më të mirën e tij në fazën sulmuese dhe atë mbrojtëse.

Ndeshja e dytë do të luhet sot në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet dhe do të sillet gjithashtu për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, duke nisur nga ora 15:00.

Në këtë miqësore të dytë, Bushi pret një tjetër reagim nga skuadra e tij, në kërkim të lojës së mirë, por edhe fitores.

Nën-21-vjeçarët / Shpresat, “shterpë” në miqësoren e parë me Moldavinë Nën-21-vjeçarët / Shpresat, “shterpë” në miqësoren e parë me Moldavinë

AlbanianSport.net 25.03.2017 17:05

ASNN – Kombëtarja shqiptare e Nën-21-vjeçarëve, e cila njihet Read More

Nën-21-vjeçarët / Shpresat e Bushit, sot në miqësoren e parë moldave Nën-21-vjeçarët / Shpresat e Bushit, sot në miqësoren e parë moldave

AlbanianSport.net 25.03.2017 11:35

ASNN – Kombëtarja shqiptare e Nën-21-vjeçarëve, e cila njihet Read More

Shpresat / Bushi shpall listën për betejën e dyfishtë miqësore me Moldavinë Shpresat / Bushi shpall listën për betejën e dyfishtë miqësore me Moldavinë

AlbanianSport.net 18.03.2017 12:55

ASNN – Trajneri i Kombëtares së Nën-21-vjeçarëve, që njihet Read More

Legjionarët / Epilogu i merkatos, spikat Emanuele Ndoji tek Bolonja Legjionarët / Epilogu i merkatos, spikat Emanuele Ndoji tek Bolonja

AlbanianSport.net 01.02.2017 13:25

ASNN – Nuk ka rezultuar edhe aq shterpë për futbollistët shqiptarë Read More

Shpresat / Trajneri Bushi: Një grup i vështirë, por do të guxojmë për gjithçka Shpresat / Trajneri Bushi: Një grup i vështirë, por do të guxojmë për gjithçka

AlbanianSport.net 26.01.2017 12:05

ASNN – Spanja, Sllovakia, Islanda, Estonia dhe Irlanda e Veriut Read More

Shpresat / Kuqezinjtë e Bushit, në grupin e 2-të, “peshkojnë” Spanjën Shpresat / Kuqezinjtë e Bushit, në grupin e 2-të, “peshkojnë” Spanjën

AlbanianSport.net 26.01.2017 09:35

ASNN – Kombëtarja e Nën-21-vjeçarëve të Shqipërisë në futboll, Read More

Shpresat / Skënderbeu mund Nën-21-vjeçarët kuqezinj 3-1 në miqësore Shpresat / Skënderbeu mund Nën-21-vjeçarët kuqezinj 3-1 në miqësore

AlbanianSport.net 24.01.2017 20:45

ASNN – Kombëtarja shqiptare e Nën-21 vjeçarëve, që njihet ndryshe si “Shpresat”, ka zhvilluar të martën një ndeshje miqësore me Skënderbeun. Korçarët kanë fituar 3-1, falë golave të realizuar nga Pedresku, Plaku dhe Gavazaj. Golin e vetëm për kuqezinjtë e vegjë e realizoi Mustafa. Kështu, vazhdojnë ndeshjet testuese për futbollistët e grumbulluar nga trajneri Alban Bushi në kombëtaren e Nën-21-vjeçarëve. Dhe, të martën, kuqezinjtë janë përballur me ekipin kampion të Shqipërisë, Skënderbeun.

Në ndeshjen e zhvilluar në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, e cila u transmetua drejtpërdrejt në kanalin e dytë tokësor të Rrjetit të Radio-Televizionit Shqiptar (TVSH 2), korçarët kanë fituar 3-1. Në fakt, pjesa e parë është mbyllur me rrjeta të paprekura. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka patur më shumë raste për shënim gjatë këtyre minutave por pa mundur të shënojë, falë edhe pritjeve të gardianit të portës së Nën-21-vjeçarëve kuqezinj, Kastrati.

Ndërkohë, pjesa e dytë nis me gol. Është Skënderbeu që shënon në minutën e 49-të, me anë të Kornel Pedreskut. Kurse në të 60-ën minutën, dyfishon shifrat Sebino Plaku. Pas 8 minutash, Valdrin Mustafa shënon për ekipin e Shpresave. Futbollisti që luan me Kaizerslauternit, arrin të shënojë me anë të një sprinti, duke lënë pas edhe mbrojtjen korçare dhe duke ngushtuar diferencën në 2-1. Në minutën e 81-të, Skënderbeu shënon edhe golin e tretë.

Është Enis Gavazaj ai që, me një gjuajtje brenda zonës, mposht portierin Kastrati. Me rezultatin 3-1 mbyllet kjo miqësore. Trajneri i kuqezinjve Nën-21-vjeçarë, Alban Bushi, aktivizoi mjaft lojtarë gjatë kësaj ndeshjeje miqësore. Disa prej tyre mund të veshin më pas fanellën e ekipit të Shpresave në ndeshjet zyrtare eliminatore të Kampionatit Evropian të kësaj grupmoshe.

Shpresat / “Rekrutët” e Bushit munden 2-3 në miqësore nga Kamza Shpresat / “Rekrutët” e Bushit munden 2-3 në miqësore nga Kamza

AlbanianSport.net 21.01.2017 07:55

ASNN – Alban Bushi ka nisur prej pak ditës grumbullimin e ekipit Read More

Shpresat / Një tjetër brez futbollistësh nga Kosova po kalon tek Shqipëria Shpresat / Një tjetër brez futbollistësh nga Kosova po kalon tek Shqipëria

AlbanianSport.net 18.01.2017 10:10

ASNN – Një tjetër brez i futbollistëve nga Kosova kanë udhëtuar Read More

(Video) Shpresat / Trajneri Bushi, një javë grumbullim prove me kandidatët kuqezi (Video) Shpresat / Trajneri Bushi, një javë grumbullim prove me kandidatët kuqezi

AlbanianSport.net 17.01.2017 12:20

ASNN – Për të afruar futbollistë të rinj në Kombëtaren shqiptare të Nën-21-vjeçarëve, Read More

Legjionarët / Keidi Bare debuton me ekipin e parë të Atletikos së Madridit Legjionarët / Keidi Bare debuton me ekipin e parë të Atletikos së Madridit

AlbanianSport.net 11.01.2017 07:05

ASNN – Keidi Bare debutoi me ekipin e parë të Atletikos së Madridit. Read More

Legjionarët / Zgjerohet harta e interesit për Manajn, shtohet edhe Ingolstadti Legjionarët / Zgjerohet harta e interesit për Manajn, shtohet edhe Ingolstadti

AlbanianSport.net 09.01.2017 16:10

ASNN – Është kohë merkatoje dhe kjo është e pashmangshme. Read More

Legjionarët / Italia projekton Ndojin & Tafën me fanellën “axurre” një ditë Legjionarët / Italia projekton Ndojin & Tafën me fanellën “axurre” një ditë

AlbanianSport.net 06.01.2017 22:45

ASNN – Emigracioni shqiptar është një realitet i prekshëm me brezin Read More

Legjionarët / Rei Manaj, largimi nga Peskara, i qartë, e ardhmja, e mjegullt Legjionarët / Rei Manaj, largimi nga Peskara, i qartë, e ardhmja, e mjegullt

AlbanianSport.net 05.01.2017 19:35

ASNN – Po kthehet në një telenovelë, nga ato tipiket për merkaton Read More

Legjionarët / Rei Manaj, mediat italiane e çojnë tek Las Palmas Legjionarët / Rei Manaj, mediat italiane e çojnë tek Las Palmas

AlbanianSport.net 31.12.2016 16:35

ASNN – Ashtu siç ishte përfolur ditët e fundit, është skuadra Read More

Legjionarët / Rei Manaj rikthehet tek Interi, për t’u huazuar sërish Legjionarët / Rei Manaj rikthehet tek Interi, për t’u huazuar sërish

AlbanianSport.net 28.12.2016 15:25

ASNN – Një tjetër aventurë kuqezi, ajo e sulmuesit shqiptar, Read More

Legjionarët / Asani, në fokus të klubeve shqiptare, por synon Evropën Legjionarët / Asani, në fokus të klubeve shqiptare, por synon Evropën

AlbanianSport.net 27.12.2016 12:30

ASNN – Talenti shqiptar i lindur në Shkup, Jasir Asani, është Read More

Legjionarët / Breshia e pohon: Emanuele Ndojin na e kërkojnë në Serinë A Legjionarët / Breshia e pohon: Emanuele Ndojin na e kërkojnë në Serinë A

AlbanianSport.net 25.12.2016 08:50

ASNN – Një tjetër futbollist i ri shqiptar mund të bëhet shumë Read More

(Video) Shpresat & Nën-19-vjeçarët / Prezantohen Bushi & Bogdani (Video) Shpresat & Nën-19-vjeçarët / Prezantohen Bushi & Bogdani

AlbanianSport.net 08.12.2016 18:55

ASNN – Alban Bushi dhe Erjon Bogdani janë trajnerët e ekipeve Read More

Legjionarët / Këmbana të Serisë A për Emanuele Ndoj, interesohet Sasuolo Legjionarët / Këmbana të Serisë A për Emanuele Ndoj, interesohet Sasuolo

AlbanianSport.net 25.11.2016 12:55

ASNN – Ishte parashikuar që nuk do të vononte dhe kështu ka Read More

Shpresat / Largohet Redi Jupi, mohon shkarkimin: Mbaroi kontrata! Shpresat / Largohet Redi Jupi, mohon shkarkimin: Mbaroi kontrata!

AlbanianSport.net 20.10.2016 16:10

ASNN – Redi Jupi nuk do të jetë më trajner i ekipit kombëtar Read More

Legjionarët / Vazhdon sezoni i mirë, Rei Manaj, dy gola me të rinjtë e Interit Legjionarët / Vazhdon sezoni i mirë, Rei Manaj, dy gola me të rinjtë e Interit

AlbanianSport.net 28.05.2016 08:45

ASNN – Talenti shqiptar Rei Manaj vijon të çudisë mediat italiane. Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh