Subscribe to RSS

Not & Sportet e Ujit Faqja Kryesore

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

AlbanianSport.net 17/04/2018 08:50

ASNN – Kanoe mund të jetë disiplina më e re sportive në vendin Read More

(Video) Dy sërfistë brazilianë, spektakël nëpër dallgë me një “garë paralele” (Video) Dy sërfistë brazilianë, spektakël nëpër dallgë me një “garë paralele”

AlbanianSport.net 27/11/2017 10:45

ASNN – Ajo që ka ndodhur përgjatë brigjeve të Praia do Norte Read More

(Video) Biçikleta ujore, sfida e re që zgjidh dilemën e transportit njerëzor (Video) Biçikleta ujore, sfida e re që zgjidh dilemën e transportit njerëzor

AlbanianSport.net 26/11/2017 11:45

ASNN – Tanimë të apasionuarit pas çiklizmit, por edhe ujit, nuk Read More

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05

Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport Read More

Leonard Nika, “kampioni” shqiptar që po dominon në garat e sërfit në Itali Leonard Nika, “kampioni” shqiptar që po dominon në garat e sërfit në Itali

Gjergj Vyshka 21.09.2017 09:45

Për herë të fundit në Sardenja, ndërsa është 8 herë “kampion” Read More

(Video) Not / Nis Kupa e Shqipërisë për Të Rritur, 220 sportistë, në pishinë (Video) Not / Nis Kupa e Shqipërisë për Të Rritur, 220 sportistë, në pishinë

AlbanianSport.net 29.08.2017 16:50

Afro 220 sportistë të të gjitha moshave, si për meshkuj, ashtu Read More

(Video) Otranto-Vlorë, varkat me vela, në garën 3-ditore “Pilot.al Cup” (Video) Otranto-Vlorë, varkat me vela, në garën 3-ditore “Pilot.al Cup”

AlbanianSport.net 24.08.2017 22:45

ASNN – Fundjava do ta kthejë aksin detar Otranto-Vlorë në arenën Read More

(Video) Vogëlushja 16-vjeçarja që sfidon pishinën në përmasa të frikshme (Video) Vogëlushja 16-vjeçarja që sfidon pishinën në përmasa të frikshme

AlbanianSport.net 30.03.2017 15:15

ASNN – Nëse do të kishte ndonjë fëmi që do ta meritonte plotësisht Read More

In Memoriem / Shuhet Idriz Muço, një humbje e madhe për notin shqiptar In Memoriem / Shuhet Idriz Muço, një humbje e madhe për notin shqiptar

AlbanianSport.net 28.03.2017 19:00

ASNN – Noti shqiptar dje në mesditë ka humbur një figurë të madhe, Read More

Not / Ledia Allaraj, kampionia e shumë garave, premtim i së ardhmes Not / Ledia Allaraj, kampionia e shumë garave, premtim i së ardhmes

Gjergj Vyshka 21.03.2017 10:25

Ledia Allaraj, notarja e Partizanit, por njëkohësisht dhe sportistja Read More

Not / “Stela”, triumf të dyfishtë në Kampionatin Kombëtar të Fëmijëve Not / “Stela”, triumf të dyfishtë në Kampionatin Kombëtar të Fëmijëve

Gjergj Vyshka 20.03.2017 10:05

Për dy ditë me radhë në pishinën e mbyllur të Shkollës Jopublike Read More

Not / “Mimoza Cup 2017”, “Te Stela”, 8 medajle, Teuta, 4 dhe Tirana, 1 Not / “Mimoza Cup 2017”, “Te Stela”, 8 medajle, Teuta, 4 dhe Tirana, 1

Gjergj Vyshka 20.02.2017 18:15

Deni Baholli me një rekord dhe dy medalje, Frenc Berdaku dhe Read More

Not / “Mimoza Cup 2017”, Kategoria B, Kadiu, 5 medalje me ngjyra të ndryshme Not / “Mimoza Cup 2017”, Kategoria B, Kadiu, 5 medalje me ngjyra të ndryshme

Gjergj Vyshka 20.02.2017 14:55

“Mjeshtri” i medaljeve në këtë kategori, që për djem ka qenë për datëlindjen 2002, ishte Kledi Kadiu i Teutës. Kadiu ka marrë dy vende të para dhe njëkohësisht dy medalje ari; një në 100 metra e përzier me kohën 1’03”30 dhe një në 100 metra stil i lirë me kohën 33”58.

Po kështu ka merituar medaljen e argjendtë dhe vendin e dytë në 50 metra bretkosë me kohën 32”09, si dhe vendin e tretë dhe medaljen e bronztë në 100 metra stil i lirë me 55”38. Pas tij është Sonia Kapedani për fëmijë të datëlindjes 2004, e cila ka marrë një medalje argjendi dhe vend të dytë në 200 metra bretkosë me kohën 2’59”70.

Po kështu dhe dy medalje bronzi në 50 metra bretkosë me kohën 39”63 dhe në 200 metra e përzier me kohën 2’40”48. Në të njëjtin nivel është dhe Junus Fuga, që ka marrë një medalje argjendi në 100 metra flutur me kohën 1’05”14. Por notari i Te Stelës ka marrë dhe dy medalje bronzi në 200 metra flutur me kohën 2’33”27 dhe 50 metra delfin me kohën 29”48.

 

Turneu Ndërkombëtar i Notit

“Mimoza Cup 2017”

(Hercegnovi – Mali i Zi)

 

Rezultatet më të mira të notarëve shqiptarë

 

Të rritur

400 m stil i lirë           Frenc Berdaku (Teuta)        i treti    4’09”91

200 m flutur               Binald Mahmuti (Tirana)     i treti    2’14”57

200 m bretkosë         Deni Baholli (Te Stela)       i dyti    2’20”72

100 m bretkosë         Deni Baholli (Te Stela)       i treti    1’05”80

 

Kategoria B – Djem

 

50 m bretkosë           Kledi Kadiu (Teuta)            i dyti    32”09

200 m flutur               Junus Fuga (Te Stela)        i treti    2’33”27

100 m e përzier         Kledi Kadiu (Teuta)             i pari   1’03”30

50 m delfin                Junus Fuga (Te Stela)        i treti    29”45

50 m stil i lirë             Kledi Kadiu (Teuta)             i pari   25”44

100 m flutur               Junus Fuga (Te Stela)        i dyti    1’05”14

100 m stil i lirë           Kledi Kadiu (Teuta)             i treti    55”38

 

Kategoria B – Vajza

 

50 m bretkosë           Sonia Kapedani (Te Stela) e treta 39”63

200 m e përzier         Sonia Kapedani (Te Stela) e treta 2’40”48

200 m bretkosë         Sonia Kapedani (Te Stela) e dyta 2’59”70

Kosovë / 400,000 € për pishinën olimpike në Prizren & stadiumin në Zhur Kosovë / 400,000 € për pishinën olimpike në Prizren & stadiumin në Zhur

AlbanianSport.net 03.02.2017 15:25

ASNN – Kosova vazhdon përpjekjet për rinovimin dhe modernizimin e infrastrukturës Read More

Not / 23 rekorde në Kupën e 85-vjetorit, spikat Danaj, Baholli, Neziri & Zhdrella Not / 23 rekorde në Kupën e 85-vjetorit, spikat Danaj, Baholli, Neziri & Zhdrella

Gjergj Vyshka 25.12.2016 12:30

Numërohen plot 23 rekorde të përmirësuar në këtë Kupë të Read More

Not / “Stela”, fituesja e dyfishtë e Kupës së 85-vjetorit të Federatës Not / “Stela”, fituesja e dyfishtë e Kupës së 85-vjetorit të Federatës

Gjergj Vyshka 25.12.2016 09:45

Spikasin Melisa Zhdrella, Alesia Neziri, Deni Baholli dhe Bianti Read More

Pano Xhixho, nga kampion i notit, në drejtor i Departamentit të Sportit në RTSH Pano Xhixho, nga kampion i notit, në drejtor i Departamentit të Sportit në RTSH

Nga Gjergj Vyshka 24.12.2016 15:15

Kampion për të rinj dhe për të rritur dhe në garat 100, 200, Read More

Not / Përshëndet Bezhani & Gjonaj, premtohet pishina olimpike 50-metërshe Not / Përshëndet Bezhani & Gjonaj, premtohet pishina olimpike 50-metërshe

Gjergj Vyshka 24.12.2016 13:25

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Viron Bezhani, por dhe drejtori i sporteve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, Vladimir Gjonaj, kanë uruar komunitetin e notit në emër të 85-vjetorit të themelimit të saj. Madje, teksa është duke përfunduar faza e parë e parkut olimpik, Gjonaj ka dhënë dhe premtimin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, por dhe qeverisë shqiptare, për ndërtimin e pishinës olimpike 50-metërshe.

E më pas që nga Meriban Kadiu në mungesë, Kol Shiroka, Ilir Gjebrea, Sadik Mema dhe Emin Lishi kanë dhënë pjesë të historisë së tyre për të ndërtuar një të tërë të historisë së notit shqiptar. Ndërkaq, janë 18 “Mirënjohje” të shpërndara dje për figura të shquara të këtij sporti nga Federata Shqiptare e Notit në kuadrin e 85-vjetorit të themelimit të saj.

Që nga presidenti aktual Agim Çiraku, tek ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, e më pas Shpëtim Kote, Enver Murriqi, Fuat Murati, Tomorr Damo, Myrteza Didati, Esat Muzina, Ilirjan Kreshpa, Kostandin Afezolli, Edmond Mema, Mirban Kadiu, Ilir Gjebrea, Sulejman Poda, Emin Lishi, Stefan Pinguli, Skerdilajd Shyti dhe Petrit Guma kanë marrë këtë titull.

“Të tjerë vit pas viti, – thotë Sekretarja e Përgjithshme e Federatës Shqiptare të Notit, Suela Haxhija, – sepse gjithnjë do t’i kujtojmë ato që kanë bërë historinë e këtij sporti në Shqipëri”.

 

Noti shqiptar, 85 vjeç! Përkujtohet rrugëtimi që nisi në vitin 1931 Noti shqiptar, 85 vjeç! Përkujtohet rrugëtimi që nisi në vitin 1931

Gjergj Vyshka 24.12.2016 09:45

Noti shqiptar 85 vjeç! Kaq ka mjaftuar që në mjediset e resortit Read More

Not / Festohet 85-vjetori, “Mirënjohje” për 18 figura & një Kupë përvjetori Not / Festohet 85-vjetori, “Mirënjohje” për 18 figura & një Kupë përvjetori

AlbanianSport.net 24.12.2016 07:55

ASNN – Federata Shqiptare e Notit ka festuar 85-vjetorin e themelimit Read More

Not / Federata, gati për 85-vjetorin e themelimit, të premten “Te Stela” Not / Federata, gati për 85-vjetorin e themelimit, të premten “Te Stela”

Gjergj Vyshka 20.12.2016 11:45

Noti shqiptar bëhet gati për të festuar 85-vjetorin e themelimit Read More

Not / Botërori i Kanadasë, kuqezinjtë e mbyllin me 3 rekorde kombëtare Not / Botërori i Kanadasë, kuqezinjtë e mbyllin me 3 rekorde kombëtare

Gjergj Vyshka 11.12.2016 10:25

Dje në Uindsor të Kanadasë ka përfunduar Kampionati Botëror Read More

Not / Deni Baholli, një tjetër rekord 200 m bretkosë në Botërorin 2016 Not / Deni Baholli, një tjetër rekord 200 m bretkosë në Botërorin 2016

Gjergj Vyshka 08.12.2016 09:45

Deni Baholli ka dhënë një tjetër rekord kombëtar në Kampionatin Read More

“Alla-shqiptarçe”! Notarja Neziri garon e sëmurë, i ati: Nuk kemi as mjek me vete! “Alla-shqiptarçe”! Notarja Neziri garon e sëmurë, i ati: Nuk kemi as mjek me vete!

Gjergj Vyshka 08.12.2016 16:15

I ati i Alesia Nezirit, Sajmiri, ka lajmëruar kjo notare, e cila ka garuar dje në 100 metra Read More

Not / Dita e dytë e Botërorit kanadez, asgjë të mirë për kuqezinjtë Not / Dita e dytë e Botërorit kanadez, asgjë të mirë për kuqezinjtë

Gjergj Vyshka 08.12.2016 07:55

Në Uindsor të Kanadasë është zhvilluar dita e dytë e Kampionatit Read More

Not / Trajneri Fetishaj bën analizën e tij të tijve në Botërorin e Kanadasë Not / Trajneri Fetishaj bën analizën e tij të tijve në Botërorin e Kanadasë

Gjergj Vyshka 07.12.2016 14:35

Arjan Fetishaj, trajneri i Shqipërisë në not në Kampionatin Botëror Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh