Subscribe to RSS

Olimpiadat Faqja Kryesore

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15

ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen Read More

(Video) Tokio, përurohet Pallati 10,000-vendësh i Sportit, i pari nga 8 të rinjtë (Video) Tokio, përurohet Pallati 10,000-vendësh i Sportit, i pari nga 8 të rinjtë

AlbanianSport.net 27/11/2017 13:15

ASNN – Tokio do të ketë gjithsej 39 mjedise sportive për Lojërat Read More

Atletikë / Urshini & Nikolla, përfaqësuesit e Shqipërisë në Universiadë Atletikë / Urshini & Nikolla, përfaqësuesit e Shqipërisë në Universiadë

Gjergj Vyshka 06.09.2017 11:10

Iveta Urshini dhe Malvin Nikolla, të dy të disiplinës së atletikës, Read More

Festivali Evropian Rinor, kuqezinjtë, pa “bereqet” në ditën e parë Festivali Evropian Rinor, kuqezinjtë, pa “bereqet” në ditën e parë

Gjergj Vyshka 25.07.2017 09:45

Në Gior të Hungarisë që nga dita e dielë ka nisur Festivali Evropian Read More

(Video) Peshëngritja “hyn në ujë”, Shqipëria i rëndohet shtanga në Olimpiadë (Video) Peshëngritja “hyn në ujë”, Shqipëria i rëndohet shtanga në Olimpiadë

AlbanianSport.net 24.07.2017 11:35

ASNN – Dopingu është shndërruar në një gangrenë të sportit Read More

Çfarë vlere ka Komisioni i Disiplinës, kur njëri dënon e tjetri fal…?! Çfarë vlere ka Komisioni i Disiplinës, kur njëri dënon e tjetri fal…?!

Nga Gjergj Vyshka 23.02.2017 13:45

Por a mund të vazhdohet kështu njëri dënon dhe tjetri fal në Read More

Ski / Hajredini dhe Kaco, pa “bereqet” në Festivalin Rinor të Erzurumit Ski / Hajredini dhe Kaco, pa “bereqet” në Festivalin Rinor të Erzurumit

Gjergj Vyshka 16.02.2017 08:45

Në Erzurum të Turqisë janë duke u zhvilluar Lojërat Olimpike Rinore Evropiane dimërore Read More

Kosovë / Olimpiada Rinore Dimërore e Turqisë, për një paraqitje “dinjitoze” Kosovë / Olimpiada Rinore Dimërore e Turqisë, për një paraqitje “dinjitoze”

AlbanianSport.net 13.02.2017 13:25

ASNN – Sipas asaj që raportojnë mediat e Prishtinës, nuk pritet Read More

(Video) Olimpiada “Rio 2016”, shkatërrimi vetëm 6 muaj më pas i gjithçkaje (Video) Olimpiada “Rio 2016”, shkatërrimi vetëm 6 muaj më pas i gjithçkaje

AlbanianSport.net 12.02.2017 21:05

ASNN – Vetëm 6 muaj pasi kanë përfunduar Lojërat Olimpike Read More

(Video) Peshëngritje / 7 para me doping, Karina, nga i 14-ti, tani i 7-ti në Londër (Video) Peshëngritje / 7 para me doping, Karina, nga i 14-ti, tani i 7-ti në Londër

AlbanianSport.net 06.02.2017 09:45

ASNN – Dopingu mbetet një problem shqetësues për të gjitha Read More

RTSH rikonfirmohet si shtëpia e sportit, volejbolli, “përforcimi” më i fundit RTSH rikonfirmohet si shtëpia e sportit, volejbolli, “përforcimi” më i fundit

Gjergj Vyshka 03.02.2017 13:45

Drejtori i Përgjithshëm i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi, dhe presidenti i Federatës Read More

Xhudo / Kelmendi përfiton 50,000 $ shtesë nga Federata Ndërkombëtare Xhudo / Kelmendi përfiton 50,000 $ shtesë nga Federata Ndërkombëtare

AlbanianSport.net 01.02.2017 14:20

ASNN – Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF) i ka shpërblyer Read More

Peshëngritje / Reagon Calja, për Qerimajn: Gjykove shumë ulët, Erkand! Peshëngritje / Reagon Calja, për Qerimajn: Gjykove shumë ulët, Erkand!

Gjergj Vyshka 26.01.2017 19:35

Briken Calja, peshëngritësi i Shtërmenit, i cili në Lojërat Olimpike Read More

Atletikë / Bolt humbet të artën, por kishte deklaruar: “Gjëra që ndodhin” Atletikë / Bolt humbet të artën, por kishte deklaruar: “Gjëra që ndodhin”

Gjergj Vyshka 26.01.2017 17:55

Do të ketë një medalje të artë më pak xhamajkiani Jusein Bolt, Read More

(Video) Atletikë / “Doping”-u i të tjerëve i mohon Jusein Boltit “3-shen e 3-fishtë” (Video) Atletikë / “Doping”-u i të tjerëve i mohon Jusein Boltit “3-shen e 3-fishtë”

AlbanianSport.net 26.01.2017 10:25

ASNN – Jusein Bolt e pati përmbushur në verë me suksesin misionin Read More

(Video) Kampioni Ymer Pampuri përcillet me nderime për në banesën e fundit (Video) Kampioni Ymer Pampuri përcillet me nderime për në banesën e fundit

AlbanianSport.net 19.01.2017 17:05

ASNN – Sporti shqiptar i ka dhënë lamtumirën e fundit, Ymer Read More

Rekodmeni olimpik, Ymer Pampuri, një kampion shqiptar i botës Rekodmeni olimpik, Ymer Pampuri, një kampion shqiptar i botës

Gjergj Vyshka 19.01.2017 07:05

Kampioni i botës, rekordmeni olimpik më 1972-in, është ndarë Read More

In Memoriem / Shuhet Ymer Pampuri, legjendari i shtangës kuqezi In Memoriem / Shuhet Ymer Pampuri, legjendari i shtangës kuqezi

AlbanianSport.net 18.01.2017 15:25

ASNN – Sportit shqiptar do t’i mungojë një tjetër figurë e madhe Read More

Peshëngritje / Dopingu, Kina e shtangës rrezikon pezullimin njëvjeçar Peshëngritje / Dopingu, Kina e shtangës rrezikon pezullimin njëvjeçar

AlbanianSport.net 13.01.2017 17:05

ASNN – Padyshim që mbetet sëmundja e pashërueshme e këtij Read More

Fundi i euforisë për sportin e Kosovës, fillimi i realitetit të prekshëm Fundi i euforisë për sportin e Kosovës, fillimi i realitetit të prekshëm

Nga Xhavit Kajtazi 09.01.2017 17:05

Ndërkombëtarizimi i plotë i sportit të Kosovës, ka kaluar nëpër Read More

Ski / Suela Mëhilli, dy gara në Pontresina të Zvicrës më 3 & 4 janar Ski / Suela Mëhilli, dy gara në Pontresina të Zvicrës më 3 & 4 janar

Gjergj Vyshka 06.01.2017 11:55

Suela Mëhilli nuk ka pushuar në këtë fillimviti, por më 3 dhe Read More

Retro / 2016-a, viti i sportit për Kosovën … pas, IOC-së, në UEFA & FIFA (I) Retro / 2016-a, viti i sportit për Kosovën … pas, IOC-së, në UEFA & FIFA (I)

Përshtatur nga “Koha Ditore” 03.01.2017 19:35

Viti 2016 konsiderohet se ishte vit i suksesshëm për sportin e Kosovës Read More

Xhudo / Majlinda Kelmendi: 2016-ta, padyshim, viti më i mirë i jetës sime (I) Xhudo / Majlinda Kelmendi: 2016-ta, padyshim, viti më i mirë i jetës sime (I)

AlbanianSport.net 03.01.2017 13:05

ASNN – Viti 2016 do të mbahet gjatë në mendjen e krenarisë Read More

Rusia pranon “dopingun shtetëror”, por e mbyll pa fajtorë çështjen Rusia pranon “dopingun shtetëror”, por e mbyll pa fajtorë çështjen

AlbanianSport.net 28.12.2016 18:00

ASNN – Për herë të parë Rusia ka pranuar provat që tregojnë Read More

Olimpiada e “Rio de Zhaneiros”, ajo që njollosi sportin e vitit 2016 Olimpiada e “Rio de Zhaneiros”, ajo që njollosi sportin e vitit 2016

Gjergj Vyshka 27.12.2016 11:35

365 ditët e vitit që sapo mbyllim kanë prodhuar në sportin shqiptar Read More

Ski / Tola & Biçoku, paraqitje sa për pjesëmarrje në 3 garat e tyre Ski / Tola & Biçoku, paraqitje sa për pjesëmarrje në 3 garat e tyre

Gjergj Vyshka 26.12.2016 15:15

Erjon Tola në tre gara që ka bërë deri më tani dy është skualifikuar Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh