Subscribe to RSS

Sporti & Biznesi Faqja Kryesore

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet … (Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

Marrë nga Revista “TIME” 12.06.2017 10:40

Gjermanët janë yje të sportit. Ata janë kampionët në fuqi të botës Read More

“adidas” prezanton topin e fazës me eliminim të Ligës së Kampioneve “adidas” prezanton topin e fazës me eliminim të Ligës së Kampioneve

AlbanianSport.net 14.02.2017 12:05

ASNN – Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Read More

Lionle Mesi rinovon kontratën, tanimë “përjetësisht” me “adidas”-in Lionle Mesi rinovon kontratën, tanimë “përjetësisht” me “adidas”-in

AlbanianSport.net 11.02.2017 07:15

ASNN – Lionel Mesi ka bërë rinovimin e tij të parë për vitin 2017. Read More

“Leku letër”… Shifra të frikshme financiare për Botërorin 2022 në Katar “Leku letër”… Shifra të frikshme financiare për Botërorin 2022 në Katar

AlbanianSport.net 09.02.2017 10:10

ASNN – Duhen edhe 5 vjet të tjera deri në organizimin e tij, por Read More

Mançester Junajtid parakalon Realin e Madridit, si klubi më i pasur në botë Mançester Junajtid parakalon Realin e Madridit, si klubi më i pasur në botë

AlbanianSport.net 19.01.2017 16:15

ASNN – Mançester Junajtid Unitedi është zyrtarisht klubi më Read More

UEFA veçon10 blerjet më të spikatura të merkatos dimërore ndër vite UEFA veçon10 blerjet më të spikatura të merkatos dimërore ndër vite

AlbanianSport.net 06.01.2017 11:05

ASNN – Organizmi që qeveris futbollin kontinental ka përzgjedhur Read More

Luis Enrike, trajneri më i paguar për vitin 2017, lë pas Guardiolën & Murinjon Luis Enrike, trajneri më i paguar për vitin 2017, lë pas Guardiolën & Murinjon

AlbanianSport.net 03.01.2017 16:20

ASNN – Luis Enrike është trajneri më i paguar për vitin 2017. Read More

Ekipi kinez i Kanavaros hedh “grepat” multimilionë-eurosh në Premier Ligë Ekipi kinez i Kanavaros hedh “grepat” multimilionë-eurosh në Premier Ligë

AlbanianSport.net 01.01.2017 16:20

ASNN – Zakonisht, kur nuk ke stofin, por paratë, me këto të fundit Read More

Kosovë / Ligji për Sponsorizime, si në Gjermani, 30 % zbritje në tatim-fitim Kosovë / Ligji për Sponsorizime, si në Gjermani, 30 % zbritje në tatim-fitim

Përshtatur nga “Zëri” 30.12.2016 12:30

Ligji për Sponsorizime, i miratuar në Kuvendin e Kosovës, jep Read More

(Video) Suarez i shpëton “nderin” Mesin në sfidën e “fluturbollit” (Video) Suarez i shpëton “nderin” Mesin në sfidën e “fluturbollit”

AlbanianSport.net 22.12.2016 11:15

ASNN – Dy futbollistët e Barcelonës, Lionel Mesi dhe Luis Suarez, Read More

(Video) Vaijland, futbollisti elektronik i Ajaksit që luan me duar e jo këmbë (Video) Vaijland, futbollisti elektronik i Ajaksit që luan me duar e jo këmbë

AlbanianSport.net 21.12.2016 10:40

ASNN – Futbolli luhet në fushën e blertë, por luhet edhe në platformat Read More

(Video) “Forbes”: Majkëll Xhordani, sportisti më i paguar, me 1.7 miliardë $ (Video) “Forbes”: Majkëll Xhordani, sportisti më i paguar, me 1.7 miliardë $

AlbanianSport.net 11.12.2016 16:25

ASNN – Majkëll Xhordani është sportisti më i paguar në botë. Read More

“adidas” & FIFA prezantojnë topin “Krasava” të Kupës së Konferedatave “adidas” & FIFA prezantojnë topin “Krasava” të Kupës së Konferedatave

AlbanianSport.net 12.11.2016 19:05

ASNN – Organizmi që qeveris futbollin botëror, FIFA, ka prezantuar Read More

“adidas” e fiton Evropianin ende pa nisur, vesh 9 ekipe pjesëmarrëse “adidas” e fiton Evropianin ende pa nisur, vesh 9 ekipe pjesëmarrëse

AlbanianSport.net 11.06.2016 15:20

ASNN – Ajo është padyshim kompania “lider” në tregun botëror Read More

(Video) “Hyundai” sjell të dytën, “Pritja”, për festën e madhe të Evropianit (Video) “Hyundai” sjell të dytën, “Pritja”, për festën e madhe të Evropianit

AlbanianSport.net 06.06.2016 12:55

ASNN – Për “Hyundai”-n, një sponsor zyrtar i “UEFA EURO 2016”, Read More

Basketboll / “SIGAL Uniqa” pajis gjyqtarët me uniforma të reja Basketboll / “SIGAL Uniqa” pajis gjyqtarët me uniforma të reja

Gjergj Vyshka 05.05.2016 17:05

Pas gati dy vjetësh, gjyqtarët e basketbollit kanë ndryshuar uniformën Read More

“SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA”, sponsor zyrtar i Kombëtares kuqezi “SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA”, sponsor zyrtar i Kombëtares kuqezi

AlbanianSport.net 28.04.2016 16:35

ASNN – Drejtori i Përgjithshëm i SIGAL UNIQA Group AUSTRIA, Read More

(Video) “Hyundai”, një minifilm për pasionin e tifozëve në prag të “Euro 2016” (Video) “Hyundai”, një minifilm për pasionin e tifozëve në prag të “Euro 2016”

AlbanianSport.net 28.04.2016 11:05

Hyundai, si një sponsor zyrtar i “Euro 2016”, ka krijuar një film Read More

“adidas Reebok Albania” mbështet “Albanian Gladiator Championship III” “adidas Reebok Albania” mbështet “Albanian Gladiator Championship III”

Gjergj Vyshka 27.04.2016 07:05

Rivalitet dhe spektakël, ndërsa ndeshjet e lira, që janë zhvilluar në “Moscow Club” në Tiranë Read More

Prezantohet projekti, stadiumi i ri, një ndërtesë multifunksionale Prezantohet projekti, stadiumi i ri, një ndërtesë multifunksionale

AlbanianSport.net 21.04.2016 18:2o

ASNN – Tirana do të ketë një stadium të ri pas rreth 2 vitesh. Read More

“Crazylight Boost 2”, atlete me një histori me nuanca kanadeze (Foto) “Crazylight Boost 2”, atlete me një histori me nuanca kanadeze (Foto)

AlbanianSport.net 11.04.2016 17:10

ASNN – Çdo atlete e ka një histori… Atletet “adidas Crazylight Read More

“Finale Milano”, “adidas” zbulon topin e ri që do të përdoret deri në finale “Finale Milano”, “adidas” zbulon topin e ri që do të përdoret deri në finale

AlbanianSport.net 16.02.2016 07:05

ASNN – Mbyllja e fazës së grupeve dhe nisja e fazës me eliminim Read More

Peshëngritje / Erkand Qerimaj & Zef Kovaçi në Tiranë, kontratë me “Viking” Peshëngritje / Erkand Qerimaj & Zef Kovaçi në Tiranë, kontratë me “Viking”

Gjergj Vyshka 10.02.2016 13:50

Erkand Qerimaj dhe trajneri i tij Zef Kovaçi kanë vendosur që përgatitjet Read More

“adidas” nuk ndalet, kontratë 1 miliardë e gjysmë € me Realin e Madridit “adidas” nuk ndalet, kontratë 1 miliardë e gjysmë € me Realin e Madridit

AlbanianSport.net 29.01.2016 11:15

ASNN – Pasi i ka rrëmbyer rivaleve një gjigande si Mançester Junajtid, kompania e mirënjohur Read More

“adidas”-i, këpucë të veçanta për Mesin… por nuk janë në shitje! (Foto) “adidas”-i, këpucë të veçanta për Mesin… por nuk janë në shitje! (Foto)

AlbanianSport.net 12.01.2016 17:35

ASNN – Kompania e mirënjohur ndërkombëtare e veshjeve dhe Read More

Ja lista e 15 futbollistëve më të shtrenjtë të botës, Mesi, i shkëputur Ja lista e 15 futbollistëve më të shtrenjtë të botës, Mesi, i shkëputur

AlbanianSport.net 12.01.2016 11:35

SNN – “Topi i Artë 2015”, i 5-ti në karrierë në 8 vitet e fundit, Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh