Subscribe to RSS

Sporte Dimërore Faqja Kryesore

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë… (Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25

ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë Read More

(Video) “Pjongçeng 2018”, Olimpiada Dimërore e “horizonteve të reja” (Video) “Pjongçeng 2018”, Olimpiada Dimërore e “horizonteve të reja”

AlbanianSport.net 26/02/2018 08:50

ASNN – Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore kanë shënuar një Read More

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45

ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes Read More

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05

ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën Read More

Lojërat Olimpike Dimërore, jepen 5 medalje të arta në ditën e parë Lojërat Olimpike Dimërore, jepen 5 medalje të arta në ditën e parë

AlbanianSport.net 11/02/2018 11:35

ASNN – Olimpiada Dimërore “Pjongçeng 2018” e cila po vjen Read More

(Video) Skiatorja Suela Mëhilli drejt Pjongçengut: Olimpiada, një shans jete (Video) Skiatorja Suela Mëhilli drejt Pjongçengut: Olimpiada, një shans jete

AlbanianSport.net 13/01/2017 13:25

ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të Read More

(Video) “Pjongçeng 2018” / Nga pallat sporti… në frigorifer peshku(?!) (Video) “Pjongçeng 2018” / Nga pallat sporti… në frigorifer peshku(?!)

AlbanianSport.net 13/01/2017 09:45

ASNN – Mund të duket si shaka në pamje të parë, por është mëse Read More

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 17:05

ASNN – “Idea e parakalimit të dy Koreve së bashku me dy flamuj Read More

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë (Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25

ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të Read More

Hapi i parë i dialogut, Koreja e Veriut në “Pjeongçeng 2018” Hapi i parë i dialogut, Koreja e Veriut në “Pjeongçeng 2018”

AlbanianSport.net 10/01/2017 09:45

ASNN – Delegacioni i nivelit të lartë në Lojërat Dimërore do Read More

(Video) Ski të lira / 18-vjeçari interpreton numrin më të vështirë teknik (Video) Ski të lira / 18-vjeçari interpreton numrin më të vështirë teknik

AlbanianSport.net 22.04.2017 17:15

ASNN – Ka gjithmonë një herë të parë dhe kështu ka ndodhur Read More

Alpinizëm / Ostrovica, moti i keq i ndal 250 m nga maja në 2,150 m Alpinizëm / Ostrovica, moti i keq i ndal 250 m nga maja në 2,150 m

Gjergj Vyshka 14.03.2017 11:35

Për shkak të kushteve të këqija të motit me era të forta, dëborë Read More

Alpinizëm / Mali i Ostrovicës, maja e parë që synohet për 2017-ën Alpinizëm / Mali i Ostrovicës, maja e parë që synohet për 2017-ën

Gjergj Vyshka 14.03.2017 07:55

Alpinizmi shqiptar ka realizuar veprimtarinë e parë kombëtare Read More

Alpinizëm / Uta Ibrahimi, femra e parë shqiptare që synon Everestin Alpinizëm / Uta Ibrahimi, femra e parë shqiptare që synon Everestin

Gjergj Vyshka 09.03.2017 12:30

Uta Ibrahimi, alpinistja nga Gjilani, do të jetë e para femër shqiptare, Read More

(Video) Uta Ibrahimi, më 16 mars drejt “Everestit” femëror shqiptar… (Video) Uta Ibrahimi, më 16 mars drejt “Everestit” femëror shqiptar…

AlbanianSport.net 09.03.2017 08:50

ASNN – Uta Ibrahimi kërkon të bëhet femra e parë shqiptare Read More

Ski / Botërori i Zvicrës, kuqezinjtë, brenda “kufinjve” të mundësive të tyre Ski / Botërori i Zvicrës, kuqezinjtë, brenda “kufinjve” të mundësive të tyre

Gjergj Vyshka 19.02.2017 08:25

Botërori i Skive, që është duke u zhvilluar në Sent Moritz të Zvicrës, jo vetëm që ka përfunduar për shqiptarët, por ata kanë qenë brenda “kufinjve” të tyre.

Të paktën në sllallom, atje ku, për femra, Suela Mëhilli zuri vendin e 27-të, ndërsa fiksoi kohën 1’49”35 (53”53 në rrëshqitjen e parë, 55”81 në të dytën).

Për meshkuj, Erjon Tola është renditur i 36-ti me kohën 1’46”35 (51”48 në rrëshqitjen e parë, 54”87 në të dytën).

Marsel Biçoku, po në sllallom, është i 59-ti me kohën 2’21”49 (1’06”89 në rrëshqitjen e parë, 1’14”80 në të dytën).

Dhe i vetmi që nuk ka përfunduar garën ishte Vasil Veriga, i skualifikuar në rrëshqitjen e parë. Kaq ishte dhe Botërori i skive për kuqezinjtë.

Ski / Botërori, Erjon Tola nuk e përfundon garën, Veriga & Biçoku, në finish Ski / Botërori, Erjon Tola nuk e përfundon garën, Veriga & Biçoku, në finish

Gjergj Vyshka 17.02.2017 13:45

Kampionati Botëror i Skive, që është duke u zhvilluar në St. Moritz të Zvicrës, ka nisur Read More

Ski / Një “xhiro bosh” në Erzurum, Hajredini & Kaco nuk e nisin garën(!?) Ski / Një “xhiro bosh” në Erzurum, Hajredini & Kaco nuk e nisin garën(!?)

Gjergj Vyshka 17.02.2017 07:05

Pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Evropiane Rinore të dimrit Read More

Ski / Suela Mëhilli e nis keq Botërorin në sllallomin gjigand, sot radha e djemve Ski / Suela Mëhilli e nis keq Botërorin në sllallomin gjigand, sot radha e djemve

Gjergj Vyshka 16.02.2017 13:45

Suela Mëhilli e ka nisur keq Kampionatin Botëror të Skive, që është duke u zhvilluar Read More

Ski / Hajredini dhe Kaco, pa “bereqet” në Festivalin Rinor të Erzurumit Ski / Hajredini dhe Kaco, pa “bereqet” në Festivalin Rinor të Erzurumit

Gjergj Vyshka 16.02.2017 08:45

Në Erzurum të Turqisë janë duke u zhvilluar Lojërat Olimpike Rinore Evropiane dimërore Read More

Kosovë / Skiatorët, “të vakët” në Festivalit Evropian Olimpik Rinor Kosovë / Skiatorët, “të vakët” në Festivalit Evropian Olimpik Rinor

AlbanianSport.net 14.02.2017 17:05

ASNN – Dy skiatorë të Kosovës e kanë përfunduar garën në sllallomin Read More

Ski / Shqipëria, me 4 sportistë në Botërorin e Zvicrës, për pikët olimpike Ski / Shqipëria, me 4 sportistë në Botërorin e Zvicrës, për pikët olimpike

Gjergj Vyshka 10.02.2017 11:15

Shqipëria e skive do të jetë me 4 sportistë në Kampionatin Botëror Read More

Zgjedhjet në Federatën e Skive, aty ku e moralshmja ishte e pamoralshme Zgjedhjet në Federatën e Skive, aty ku e moralshmja ishte e pamoralshme

Nga Ferdinand Tola 16.01.2017 20:35

Më datë 11 janar mora pjesë në asamblenë zgjedhore të Federatës Read More

(Video) Kanada, Patinazh në akull, në rrugën e ngrirë përpara shtëpisë (Video) Kanada, Patinazh në akull, në rrugën e ngrirë përpara shtëpisë

AlbanianSport.net 13.01.2017 10:25

ASNN – Moti i ftohtë mund të ndikojë në zhvillimin normal të Read More

Ski / Rrëmuja e zgjedhjeve për president & rreziku i moszhvillimit për kryesinë Ski / Rrëmuja e zgjedhjeve për president & rreziku i moszhvillimit për kryesinë

Gjergj Vyshka 12.01.2017 22:05

Në momentin që një pjesë e mirë e delegatëve ka ikur nga salla Read More

Ski / Lufta për president, triumfon Mema, të tjerët bojkotojnë vazhdimin Ski / Lufta për president, triumfon Mema, të tjerët bojkotojnë vazhdimin

Gjergj Vyshka 12.01.2017 19:05

Vetëm Luan Basha nëpërmjet një platforme të qartë të shpalosur Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh