Subscribe to RSS

Kategoria Superiore Faqja Kryesore

(Video) Laçi / Trajneri Mezani: Evropa mbetet kryefjala e sezonit tonë (Video) Laçi / Trajneri Mezani: Evropa mbetet kryefjala e sezonit tonë

AlbanianSport.net 24/03/2018 07:55

ASNN – Laçi do të përballet në gjysmëfinale me Kukësin, por Read More

(Video) Kamza / Skuadra e trajnerit Ndreu, në përgatitjet e fundit para Teutës (Video) Kamza / Skuadra e trajnerit Ndreu, në përgatitjet e fundit para Teutës

AlbanianSport.net 26/02/2018 21:40

ASNN – Në kuadër të javës së 22-të të Kategorisë Superiore të Kampionatit Read More

(Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe (Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe

AlbanianSport.net 13/01/2017 12:30

ASNN – Të dyja ekipet shqiptare, Partizani dhe Kamza, i humbën Read More

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin (Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40

ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore Read More

(Video) Kukësi / Fiton miqësoren e parë, Pakult: Të rifitojmë mentalitetin (Video) Kukësi / Fiton miqësoren e parë, Pakult: Të rifitojmë mentalitetin

AlbanianSport.net 09/01/2017 14:20

ASNN – Fitorja në miqësoren e parë të zhvilluar në Antalia ka Read More

Teuta / Bregdetarët mbyllin përgatitjet shqiptare, nisen drejt Turqisë Teuta / Bregdetarët mbyllin përgatitjet shqiptare, nisen drejt Turqisë

AlbanianSport.net 09/01/2017 10:40

ASNN – Teuta ka mbyllur përgatitjet në Durrës për t’i vijuar në Turqi Read More

(Video) Flamurtari / Vlonjatët e mbyllin me fitoren 5-1, nisen drejt Turqisë (Video) Flamurtari / Vlonjatët e mbyllin me fitoren 5-1, nisen drejt Turqisë

AlbanianSport.net 08/01/2017 12:30

ASNN – Flamurtari ka fituar miqësoren e fundit të zhvilluar në Read More

Lushnja / Rifillon stërvitja, Dedja projekton merkaton & nis provat Lushnja / Rifillon stërvitja, Dedja projekton merkaton & nis provat

AlbanianSport.net 06/01/2018 15:10

ASNN – Lushnja këtë fundjavë i është rikthyer stërvitjes pas Read More

Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:35

ASNN – Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, ka zyrtarizuar mesditen Read More

(Video) Skënderbeu / Nesër drejt Turqisë, miqësore luksi me Beshiktashin (Video) Skënderbeu / Nesër drejt Turqisë, miqësore luksi me Beshiktashin

AlbanianSport.net 05/01/2018 21:15

ASNN – Në fazën përgatitore që do të zhvillojë në Turqi, Skënderbeu Read More

Flamurtari / Trajneri Duro shpalos fazën e përgatitjeve dimërore të vlonjatëve Flamurtari / Trajneri Duro shpalos fazën e përgatitjeve dimërore të vlonjatëve

AlbanianSport.net 05/01/2018 13:45

ASNN – Ndonëse viti i ri 2018 ka më pak se 72 orë që ka hyrë Read More

(Video) Mirel Josa, midis dy kryeqyteteve shqiptare, Tiranës & Prishtinës (Video) Mirel Josa, midis dy kryeqyteteve shqiptare, Tiranës & Prishtinës

AlbanianSport.net 05/01/2018 09:35

ASNN – Nga njëri kryeqytet shqiptar, në tjetrin. Ky ka qenë rrugëtimi Read More

Java e 16-të ul siparin e Superiores për 2017-ën, Skënderbeu, “kampion i dimrit” Java e 16-të ul siparin e Superiores për 2017-ën, Skënderbeu, “kampion i dimrit”

AlbanianSport.net 22/12/2017 20:25

ASNN – Janë zhvilluar sot ndeshjet e javës së 16-të të Kategorisë Read More

Java e 16-të, e gjitha të premten, Partizani-Vllaznia, në RTSH (13:00) Java e 16-të, e gjitha të premten, Partizani-Vllaznia, në RTSH (13:00)

AlbanianSport.net 21/12/2017 12:20

ASNN – Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit Read More

Kukësi / Milinkoviç: Luftëtari, skuadër e vështirë, por dua 3 pikët Kukësi / Milinkoviç: Luftëtari, skuadër e vështirë, por dua 3 pikët

AlbanianSport.net 20/12/2017 17:55

ASNN – Mlladen Milinkoviç e udhëhoqi sezonin e shkuar Luftëtarin Read More

Tifozët “ultras” dhe karta e identitetit, një marrëdhënie e acaruar… Tifozët “ultras” dhe karta e identitetit, një marrëdhënie e acaruar…

AlbanianSport.net 20/12/2017 15:25

ASNN – Prej disa kohësh, jo vetëm për “Tirona Fanatiks”, por Read More

Teuta / Magani: Shënojmë, por nuk ruajmë epërsinë, duhet të korrigjohemi Teuta / Magani: Shënojmë, por nuk ruajmë epërsinë, duhet të korrigjohemi

AlbanianSport.net 20/12/2017 11:15

ASNN – Teuta është mundur sërish në fushën e vet. Edhe pse Read More

(Video) Partizani-Teuta 2-1 / Starova: Një fitore ku fati na buzëqeshi neve (Video) Partizani-Teuta 2-1 / Starova: Një fitore ku fati na buzëqeshi neve

AlbanianSport.net 11/12/2017 17:05

ASNN – Trajneri i të kuqve kryeqytetas, Sulejman Starova, nuk Read More

Partizani, fitore “in-extremis” ndaj Teutës, gol 8 sekonda para fundit Partizani, fitore “in-extremis” ndaj Teutës, gol 8 sekonda para fundit

AlbanianSport.net 11/12/2017 09:05

ASNN – Partizani ka marrë një fitore të vuajtur, por të vyer, të dielën, Read More

(Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë (Video) Partizani-Skënderbeu 0-0, shumë djersë për një pikë në Tiranë

AlbanianSport.net 27/11/2017 19:05

ASNN – Kategoria Superiore ka mbyllur sot javën e 12-të, me sfidën kryesore të saj, atë që u luajt në mbrëmje në kryeqytet midis Partizanit dhe Skënderbeut. Kjo sfidë, që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar, u mbyll me shifrat 0-0. Partizani dhe Skënderbeu janë ndarë me rrjeta të paprekura të hënën, në sfidën kryesore të javës së 12-të të Kategorisë Superiore, që u luajt në mbrëmje në kryeqytet dhe që u soll për sportdashësit drejtpërdrejt nga Rrjeti i Radio-Televizionit Shqiptar.

Ndeshja ka nisur me një minutë heshtje dhe një homazh për tifozin e spikatur të Partizanit, Arjan Deraj, i cili u shua papritur në moshën 46-vjeçare. Përballja ka nisur më mirë për Partizanin, që madje e ka gjetur golin në minutën e 4-t, por ai është anuluar për pozicion jashtëloje. Por përsëritjet televizive sugjerojnë se gjyqtari kryesor dhe ai anësor mund të jenë nxituar pak në vendimin e tyre. Përtej këtij episodi, e gjithë pjesa e parë e kësaj sfide të shumëpritur ka qenë, në fakt, nën nivelin mesatar, me një lojë të ngjeshur dhe me të të dyja skuadrat të disiplinuar taktikisht.

Kjo ka bërë që si Partizani, ashtu edhe Skënderbeu të mos rrezikojnë në lojën e tyre, duke i kufizuar kështu rastet e ndërtuara për shënim. Ndonëse korçarët kanë bërë një vëllim pak më të madh loje, janë të kuqtë kryeqytetas që janë më pragmatistë dhe cinikë në lojën e tyre, duke e synuar dhe e rrezikuar më tepër portën kundërshtare. Përkundër rasteve të ndërtuara nga Partizani përgjatë 18 minutave të para, Skënderbeu ka vetëm një rast për shënim në minutën e 19-të, kur Soue dhe Xhejms tregohen të pasaktë para portës së Hoxhës.

Pavarsisht përpjekjeve dhe rasteve për shënim të Partizanit, pjesa e parë do të mbyllet me rrjeta të paprekura. E dyta do të jetë pak më intensive, me të dyja skuadrat më kërkuese në kërkim të portës së njëra-tjetrës, por njëlloj të paqarta dhe të pasakta në fazën e finalizimit të aksioneve. Kështu do të ndodhë në minutën e 56-të, kur Gavazaj bën një driblim të bukur nga e djatha dhe pason për Takun, ky i fundit gjuan, por topi përfundon në duart e Hoxhës. Në krahun tjetër, nga një kundërsulm i shpejtë i Partizanit, Asani provon me një gjuajtje të befasishme nga distanca, topi largohet me vështirësi nga portieri Shehi.

Kështu ndodh edhe në minutën e 65-të, kur Partizani do të shkojë dëm edhe rastin më të volitshëm për shënim, kur Trashi, pak metra larg portës, ka goditur në mënyrë  katastrofike, duke e dërguar topin jashtë kuadratit. Pavarasisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, ndërrimeve të bëra nga trajnerët dhe 3 minutave shtesë, në të cilat Sukaj humbet një rast të pafalshëm, gjithçka mbyllet me rrjeta të paprekura dhe Skënderbeu kryeson i shkëputur renditjen në kuotën e 28 pikëve, 6  pikë më tepër sesa Kukësi i vendit të dytë dhe 6 më tepër sesa Flamurtari.

Sonte, e fundit e së 12-tës, Partizani-Skënderbeu, drejtpërdrejt në RTSH (17:00) Sonte, e fundit e së 12-tës, Partizani-Skënderbeu, drejtpërdrejt në RTSH (17:00)

AlbanianSport.net 27/11/2017 09:05

ASNN – Kategoria Superiore mbyll sot javën e 12-të, me sfidën Read More

Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi Java e 12-të luan dy të tjera, Vllaznia & Kamza, fitore identike, 2-1, në shtëpi

AlbanianSport.net 26/11/2017 18:25

ASNN – Vllaznia është përballur sot me Luftëtarin, në një sfidë Read More

Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur… Laçi-Kukësi, kur një superndeshje futbolli njolloset nga dhuna e papërligjur…

AlbanianSport.net 26/11/2017 13:25

ASNN – Laçi-Kukësi ishte një sfidë që vërtet dhuroi vetëm një gol, Read More

Luftëtari / Trajneri Lika: Rezultatet, jo pasqyrë reale e mundësive tona Luftëtari / Trajneri Lika: Rezultatet, jo pasqyrë reale e mundësive tona

AlbanianSport.net 26/11/2017 08:25

ASNN – Në prag të ndeshjes së Luftëtarit me Vllazninë, që luhet Read More

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45

ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte mesfushë”, – ka thënë trajneri i verilindorëve Mlladen Milinkoviç.

“Shumë të mërzitur sepse e pësuam këtë humbje në fushën tonë dhe golin e parë e pësuam nga një gabim i yni, – ka vijuar ai. – Pjesën e parë kishim një rast për të barazuar. Nëse do të ndodhte kjo ndoshta ndryshe do të kishin shkuar gjërat më pas. Në pjesën e parë luajtëm shumë keq, i lamë hapësira Skënderbeut dhe po ia krijove këto mundësi atij, ai të shënon.”

Duket se nuk ka qenë lodhja ajo që ka ndikuar për keq në skuadrën verilindore. Por sipas trajnerit Milinkoviç, është ana psikologjike e futbollistëve. Ata nuk bëjnë në ndeshje atë çfarë bëjnë në stërvitje, ka thënë më tej Milinkoviç. “Jo, jo, skuadra është aspak e lodhur, – ka theksuar serbi i stolit të kampionëve në fuqi. – Nuk ka probleme fizike te lojtarët. Është ana psikologjike e tyre ajo që më shqetëson.”

“Futbollistët nuk bëjnë në lojë ato skema që kemi bërë sa e sa herë në stërvitje, – ka zbuluar ish-trajneri i Luftëtarit. – Për këtë do të flas me ta kur të fillojmë stërvitjen. Menduam që të fitonim me Skënderbeun në mënyrë që të shkonim më të qetë në këtë periudhë pushimi të kampionatit. Por, fatkeqësisht, ndodhi e kundërta. Pas 4 javëve të para, Kukësi ndodhet në vendin e dytë në renditjen e Kategorisë Superiore, me 7 pikë, 3 më pak se Skënderbeu kryesues.

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion” Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25

ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh