Subscribe to RSS

Të tjeraBS Faqja Kryesore

Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike

AlbanianSport.net 17/04/2018 11:35

ASNN – BC Levski 2014 Lukoil është fituesja e Ligës Ballkanike Read More

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

AlbanianSport.net 17/04/2018 08:50

ASNN – Kanoe mund të jetë disiplina më e re sportive në vendin Read More

Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi… Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:00

ASNN – Jeta nuk ka qenë e drejtë për Ali Rezain. Teksa e shikon Read More

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental! (Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

AlbanianSport.net 31/03/2018 15:15

ASNN – “Në 98 % të rasteve, dopingu është një fenomen që ndodh Read More

Moto GP / Doviciozo: Për Rosin jam favorit? Është e mundur…! Moto GP / Doviciozo: Për Rosin jam favorit? Është e mundur…!

AlbanianSport.net 31/03/2018 14:20

ASNN – “Për Rosin jam favoriti kryesor i Botërorit? E dëgjoj të Read More

Boks / Nurja, Bermeta & Ramo debutojnë me sukses në ringun profesionist Boks / Nurja, Bermeta & Ramo debutojnë me sukses në ringun profesionist

AlbanianSport.net 31/03/2018 13:25

ASNN – Denis Nurja, Alban Bermeta dhe Aleksandër Ramo, të tre Read More

Peshëngritje / Kosova i rrezikon Spanjës Evropianin e tetorit në La Korunja Peshëngritje / Kosova i rrezikon Spanjës Evropianin e tetorit në La Korunja

AlbanianSport.net 31/03/2018 11:35

ASNN – Çështja e Kosovës është shndërruar në një problem edhe Read More

Tenis / Shqipëria përzgjedh ekipin me 4 sportistë për Kupën “Dejvis” Tenis / Shqipëria përzgjedh ekipin me 4 sportistë për Kupën “Dejvis”

AlbanianSport.net 31/03/2018 10:40

ASNN – Janë përcaktuar lojtarët të cilët do të përfaqësojnë Shqipërinë Read More

(Video) Peshëngritje / Calja: Mos paragjykoni, medaljet e mia janë të pastra (Video) Peshëngritje / Calja: Mos paragjykoni, medaljet e mia janë të pastra

AlbanianSport.net 31/03/2018 08:50

ASNN – Briken Calja u shpall të mërkurën në mbrëmje kampion Read More

(Video) Mundje / Leonardo Frrokaj drejt shërimit, nis rehabilitimin (Video) Mundje / Leonardo Frrokaj drejt shërimit, nis rehabilitimin

AlbanianSport.net 24/03/2018 20:45

ASNN – Një lajm i mirë ka ardhur për mundjen shqiptare, pasi Read More

(Video) Volejboll / Erblira Bici rrëfen sezonin dhe kombëtaren e rrjetës (Video) Volejboll / Erblira Bici rrëfen sezonin dhe kombëtaren e rrjetës

AlbanianSport.net 24/03/2018 18:00

ASNN – Në atë që është sezoni i saj i dytë në nivelin e dytë të kampionatit Read More

Çiklizëm / Eugert Zhupa, i dyti në Turin e Langkauit në Malajzi Çiklizëm / Eugert Zhupa, i dyti në Turin e Langkauit në Malajzi

AlbanianSport.net 24/03/2018 15:15

ASNN – Eugert Zhupa, çiklisti shqiptar i “Uilier Triestinas”, është Read More

Kikboks /  Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë Kikboks / Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

AlbanianSport.net 12/03/2018 12:30

ASNN – Dy sportistë shqiptarë për herë të parë do të shkojnë në një veprimtari ndërkombëtare në Tajlandë. Bëhet fjalë për një turne në kikboks, pikërisht në vendin e origjinës së këtij sporti, i cili njihet në të gjithë botëb. Ky është fati që i ka buzëqeshur vëllezërve Jakupi, Brusit dhe Stivenit, të cilët pak muaj më parë në Piza janë shpallur përkatësisht “kampion” dhe “nënkampion bote”. Dhe pikërisht këto dy trofe i kanë sjellë ftesën vëllezërve Jakupi, ndërsa organizatorët e kanë cilësuar një diçka të jashtëzakonshme praninë e tyre.

“Është një ëndërr e bërë realitet, – deklarojnë për të përditshmen sportive shqiptare “Sport Ekspres” Stiven dhe Brus Jakupi, – sepse do të marrim pjesë në një veprimtari shumë të rëndësishme ndërkombëtare. Në të do të jenë skuadra mjaft profesioniste dhe sportistë të një niveli mjaft të lartë. Gjithçka lindi pas turneut në Itali, ndërsa mjeshtrat na panë dhe na dërguan ftesën. Veprimtaria do të zgjasë një muaj, pasi fillimisht do të ketë edhe trajnime të rëndësishme për këtë sport. Më pas janë ndeshjet, që kanë më shumë rëndësi.”

“Shpresojmë e besojmë  se me përgatitjet që kemi bërë do të arrijmë të jemi në vende të para. Është një ftesë personale ndaj nesh dhe kjo ka shumë rëndësim, por edhe vlerësim, pavarësisht moshës sonë të re”, – konfirmojnë dy binjakët nga Vlora. Pjesëmarrja për dy vëllezërit Jakupi në veprimtarinë ndërkombëtare të Tajlandës ka dhe një veçori të madhe, pasi të dy binjakët kanë marrë tashmë dhe certifikatën e trajnerit dhe të gjyqtarit ndërkombëtar në kikboks. Ato tashmë stërvitin njëri-tjetrin duke u kujdesur për njëri-tjetrin sikurse të ishte garë.

“Do të jemi trajnerë të njëri-tjetrit, ndërsa për t’u theksuar është fakti se jemi njëkohësisht dhe sportist, edhe teknik”, – kanë përfunduar vëllezërit Jakupi, kurse aktiviteti në Tajlandë do të zgjasë një muaj.

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges! (Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35

ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm Read More

(Video) Tenis / Federer, viktimë e një rrengu qesharak nga homologu Sok (Video) Tenis / Federer, viktimë e një rrengu qesharak nga homologu Sok

AlbanianSport.net 11/03/2018 16:05

ASNN – Rozher Federer mund të jetë lojtari më i mirë i tenisit Read More

(Video) Supervogëlushja 4-vjeçare që sfidon moshën me forcën e saj (Video) Supervogëlushja 4-vjeçare që sfidon moshën me forcën e saj

AlbanianSport.net 11/03/2018 07:05

ASNN – Vogëlushja që na propozon pa koment videoja e mëposhtme Read More

Pingpong / Teuta e femrave, e 3-ta në Kupën e Ballkanit për Klubet Pingpong / Teuta e femrave, e 3-ta në Kupën e Ballkanit për Klubet

AlbanianSport.net 26/02/2018 16:10

ASNN – Teuta në pingpong për femra ka dalë e treta në Kupën Read More

Olimpiada afron edhe më dy Koretë, kandidaturë e përbashkët për Aziatiket 2021 Olimpiada afron edhe më dy Koretë, kandidaturë e përbashkët për Aziatiket 2021

AlbanianSport.net 26/02/2018 13:25

ASNN – Koreja e Veriut mund ta mirëpresë Lojërat Aziatike Dimërore Read More

Basketboll – Meshkuj / Përtej shkëndijave të shpresës, Shqipëria, sërish e fundit Basketboll – Meshkuj / Përtej shkëndijave të shpresës, Shqipëria, sërish e fundit

AlbanianSport.net 26/02/2018 12:30

ASNN – Shqipëria e basketbollit të meshkujve është dorëzuar Read More

(Video) “Pjongçeng 2018”, Olimpiada Dimërore e “horizonteve të reja” (Video) “Pjongçeng 2018”, Olimpiada Dimërore e “horizonteve të reja”

AlbanianSport.net 26/02/2018 08:50

ASNN – Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore kanë shënuar një Read More

(Video) Basketboll – Meshkuj / Shqipëria mundet edhe në vizitën armene, 84-65 (Video) Basketboll – Meshkuj / Shqipëria mundet edhe në vizitën armene, 84-65

AlbanianSport.net 26/02/2018 07:55

ASNN – Vendësit kanë “fërkuar duart” për mungesën e Hysenagollit, Read More

Shah / Shuqja & Guri kthehen me medalje nga turneu i Selanikut Shah / Shuqja & Guri kthehen me medalje nga turneu i Selanikut

AlbanianSport.net 25/02/2018 21:00

ASNN – Shahistët e rinj të Tiranës janë kthyer me medalje nga Read More

Mundje / Biba: Vizita e Hamakosit, një botëror në Tiranë, dy kulme Mundje / Biba: Vizita e Hamakosit, një botëror në Tiranë, dy kulme

AlbanianSport.net 25/02/2018 18:40

ASNN – Presidenti i sportit të tapetit: “Nëse do të kishim më Read More

Basketboll / Gentian Cici, sërish shenjë në “Kinë 2019”, në Gjermani-Serbi 79-74 Basketboll / Gentian Cici, sërish shenjë në “Kinë 2019”, në Gjermani-Serbi 79-74

AlbanianSport.net 25/02/2018 17:30

ASNN – Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, Read More

(Video) Peshëngritja / Shaqiri: Koha për të vënë pikat mbi “i” në shtangë (Video) Peshëngritja / Shaqiri: Koha për të vënë pikat mbi “i” në shtangë

AlbanianSport.net 25/02/2018 15:45

ASNN – “Është koha që të vihen pikat mbi “i” në peshëngritjen Read More

Rrëshket në dhomat e zhveshjes… tenistja fiton miliona $ dëmshpërblim! Rrëshket në dhomat e zhveshjes… tenistja fiton miliona $ dëmshpërblim!

AlbanianSport.net 25/02/2018 13:25

ASNN – Një gjykatë në Nju Jork ka vendosur t’i japë të drejtë Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh