Subscribe to RSS

Tenis Faqja Kryesore

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open” Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:55

ASNN – Nisi me një humbje viti 2018 për Rafael Nadali. Pasi Read More

Tenis / Muratoglu: Ja pse Serena Uilliams nuk është në Melbërn Tenis / Muratoglu: Ja pse Serena Uilliams nuk është në Melbërn

AlbanianSport.net 10/01/2017 11:35

ASNN – Patrik Muratoglou, trajneri i tenistes amerikane Serena Read More

(Video) Tenis / Kur një lojë çiftesh kthehet në një… çështje burrash (?!) (Video) Tenis / Kur një lojë çiftesh kthehet në një… çështje burrash (?!)

AlbanianSport.net 08/01/2017 15:15

ASNN – Forca e zakonit dhe, pse jo, edhe egoja mashkullore Read More

(Video) Rafael Nadal, një “mysafir” i hershëm në Melbërn (Video) Rafael Nadal, një “mysafir” i hershëm në Melbërn

AlbanianSport.net 08/01/2017 08:50

ASNN – Ditët e para në Melbërn kanë qenë pozitive për tenistin spanjoll Rafael Nadal, që shpreson të jetë në Turneun e Hapur të Australisë (Australian Open), që nis më 15 janar. Numri 1 në botë për meshkuj po stërvitet 3 orë në ditë duke zhvilluar nga dy seanca stërvitore dhe duket se është në formë të mirë.

Nadal ka hequr dorë nga turnetë e tjerë përgatitorë për të qenë gati dhe duket se gradualisht po gjen formën e munguar prej disa muajsh për shkak të dëmtimit. “Po përgatitem fort dhe për fatin e mirë kam ende kohë deri në startin e turneut”, – ka deklaruar spanjolli.

“Kjo do të me japë mundësi të përgatitem ashtu si duhet, i përqendruar dhe pa u sforcuar. Kam besim se do të jem në nisjen e “Australian Open” dhe të luaj ndeshje me nivel të mirë. Po luaj sete të plota gjatë stërvitjes dhe shpresoj që të jem në kushtet e nevojshme për të bërë një ndeshje të plotë deri më 15 janar”, përfundoi Rafael Nadal, një nga tenistët e parë të mëdhenj që ndodhet në Melbërn.

Tenis / Mërrej & Nishikori, jashtë “Australian Open”, Xhokoviç, në dyshim Tenis / Mërrej & Nishikori, jashtë “Australian Open”, Xhokoviç, në dyshim

AlbanianSport.net 05/01/2018 18:45

ASNN – Tenisti britanik Endi Mërrej dhe ai japonez Kei Nishikori Read More

Tenis / Rafael Nadali, për herë të dhjetë “mbret” në “Roland Garros” Tenis / Rafael Nadali, për herë të dhjetë “mbret” në “Roland Garros”

Gjergj Vyshka 12.06.2017 13:25

I paarritshëm Rafael Nadal, spanjolli që merr titullin e tij të 10-të Read More

(Video) Tenis/ Mbyllet “Albanian Bowl” i parë, Sulo: Të zgjerojmë gjeografinë (Video) Tenis/ Mbyllet “Albanian Bowl” i parë, Sulo: Të zgjerojmë gjeografinë

AlbanianSport.net 19.03.2017 14:35

ASNN – Edicioni i parë i “Albanian Bowl”, turneut të tenisit që Read More

Tenis / Gati turneu 3-ditor i moshave “Albanian Bowl 2017”, në “NSP” Tenis / Gati turneu 3-ditor i moshave “Albanian Bowl 2017”, në “NSP”

AlbanianSport.net 17.03.2017 09:15

ASNN – “Shkodra Tenis Klub” në bashkëpunim Federatën Shqiptare Read More

Tenis / Federeri, Nadalit: Do ta kisha pranuar barazimin me ty sot! Tenis / Federeri, Nadalit: Do ta kisha pranuar barazimin me ty sot!

Gjergj Vyshka 30.01.2017 12:30

Rozher Federer tregohet zotëri edhe një ditën e triumfit, ndërsa Read More

Tenis / “Australian Open” është i Federerit, rikthehet tek triumfi pas 5 vitesh Tenis / “Australian Open” është i Federerit, rikthehet tek triumfi pas 5 vitesh

Gjergj Vyshka 30.01.2017 08:50

Rozher Federeri është kthyer tek fitorja në një turne të madh Read More

Tenis / Rozher Federer fiton finalen “epike”, është mbret në Australi Tenis / Rozher Federer fiton finalen “epike”, është mbret në Australi

AlbanianSport.net 29.01.2017 16:35

ASNN – Rozher Federer mbetet një legjendë e përjetshme, teksa Read More

Tenis / Triumfi i Serena Uilliamsit, trofeu i 23-të & rekord i të gjitha kohërave Tenis / Triumfi i Serena Uilliamsit, trofeu i 23-të & rekord i të gjitha kohërave

Gjergj Vyshka 29.01.2017 07:05

Serena Uilliams ka mundur 2-0, 6-4, 6-4, motrën e vet Venus Read More

Tenis / “Australian Open 2017”, Federer-Nadal, finalja e “ujqërve” Tenis / “Australian Open 2017”, Federer-Nadal, finalja e “ujqërve”

AlbanianSport.net 28.01.2017 18:45

ASNN – Finalja e Turneut të Hapur Ndërkombëtar të Tenisit Read More

Tenis / Serena Uilliams fiton derbin e familjes, shkruan historinë Tenis / Serena Uilliams fiton derbin e familjes, shkruan historinë

AlbanianSport.net 28.01.2017 15:25

ASNN – Serena Uilliams ka mposhtur motrën e saj të madhe, Venusin, duke siguruar Read More

Tenis / “Rendez-vous” në Melbërn, Nadal-Federer, finalja e meshkujve Tenis / “Rendez-vous” në Melbërn, Nadal-Federer, finalja e meshkujve

AlbanianSport.net 28.01.2017 08:45

ASNN – Rafael Nadal është në finalen e turneut të tenisit botëror në Melbërn, ndërsa Read More

Tenis / Motrat Uilliams, në finalen e Melbërnit, Federer mbërrin i pari Tenis / Motrat Uilliams, në finalen e Melbërnit, Federer mbërrin i pari

Gjergj Vyshka 27.01.2017 13:25

Serena kundër Venusit, ndërsa në Melbërn motrat Uilliams kthejnë Read More

Tenis / Caktohen gjysmëfinalistet e Mëlburnit, Luçiç-Baroni surprizë Tenis / Caktohen gjysmëfinalistet e Mëlburnit, Luçiç-Baroni surprizë

Gjergj Vyshka 26.01.2017 12:55

Serena Uilliamsi dhe Mjriana Luçiç-Baroni kanë “peshkuar” në Read More

Tenis / Çitozi: Biznesi, detyrim për të mbështetur sportin & jetën e shëndetshme Tenis / Çitozi: Biznesi, detyrim për të mbështetur sportin & jetën e shëndetshme

Gjergj Vyshka 24.01.2017 13:25

Federata Shqiptare e Tenisit ka nënshkruar një marrëveshje Read More

Tenis / FSHT-ja, tanimë me “SIGMA Interalbanian” si sponsor gjeneral Tenis / FSHT-ja, tanimë me “SIGMA Interalbanian” si sponsor gjeneral

AlbanianSport.net 23.01.2017 20:25

ASNN – Tenisi është një nga sportet në rritje në Shqipëri dhe Read More

Tenis / Pas Gjokoviçit nr. 2, në Melbërn bie edhe numri 1, Endi Mërrej Tenis / Pas Gjokoviçit nr. 2, në Melbërn bie edhe numri 1, Endi Mërrej

AlbanianSport.net 22.01.2017 11:35

ASNN – Tenisi është një sport që dhuron shpesh surpriza, por Read More

Tenis / Melbërn, bie Novak Xhokoviç, marshojnë Nadali & Serena Uilliams Tenis / Melbërn, bie Novak Xhokoviç, marshojnë Nadali & Serena Uilliams

Gjergj Vyshka 20.01.2017 10:25

Turneu i tenisit botëror “Australian Open” ka regjistruar surprizën më të madhe, ndërsa Read More

Tenis / “Davidi kundër Golias”, Nr. 117 në botë eliminon nr. 2, Gjokoviçin Tenis / “Davidi kundër Golias”, Nr. 117 në botë eliminon nr. 2, Gjokoviçin

AlbanianSport.net 19.01.2017 11:15

ASNN – Duket si një rast klasik i “Davidit kundër Golias”, por Read More

Tenis / “Australian Open” nis me triumf për fituesit Mërrej & Kerber Tenis / “Australian Open” nis me triumf për fituesit Mërrej & Kerber

Gjergj Vyshka 17.01.2017 10:50

Andi Mërrej ka debutuar në turneun e madh të tenisit botëror “Australian Open” si Read More

Kosovë / Granit Bajraliu & Blearta Ukëhaxhaj, tenistët e vitit 2016 Kosovë / Granit Bajraliu & Blearta Ukëhaxhaj, tenistët e vitit 2016

AlbanianSport.net 15.01.2017 12:45

ASNN – Granit Bajraliu e Blearta Ukëhaxhaj, janë tenistët e vitit Read More

Tenis / “Bie” një tjetër bukuroshe, Ana Ivanoviç tërhiqet në moshën 29-vjeçare Tenis / “Bie” një tjetër bukuroshe, Ana Ivanoviç tërhiqet në moshën 29-vjeçare

AlbanianSport.net 28.12.2016 19:35

ASNN – Ana Ivanoviç është tërhequr nga tenisi profesionist. Read More

Spanjë, arrestohen 34 persona, midis tyre, lojtarë, për trukime në… tenis!? Spanjë, arrestohen 34 persona, midis tyre, lojtarë, për trukime në… tenis!?

AlbanianSport.net 02.12.2016 08:45

ASNN – Dihet tanimë se trukimet nuk janë ekskluzivitet i futbollit, por ajo që ka ndodhur Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh