Subscribe to RSS

Video Faqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”… (Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35

ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi Read More

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania (Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55

ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit Read More

(Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania (Video) Basketboll – Femra / Shqipëria mundet 61-119 nga Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 09:45

ASNN – Shqipëria ka luajtur të shtunën ndeshjen e 3-të në kuadër Read More

(Video) Lojërat Olimpike Dimërore, Bezhani: Hapja, një mesazh domethënës (Video) Lojërat Olimpike Dimërore, Bezhani: Hapja, një mesazh domethënës

AlbanianSport.net 11/02/2018 07:55

ASNN – Me ceremoninë e hapjes ka ngritur siparin Olimpiada Read More

(Video) Volejboll – Femra / Erblira Bici, në finalen e Kupës së Italisë (Video) Volejboll – Femra / Erblira Bici, në finalen e Kupës së Italisë

AlbanianSport.net 11/02/2018 07:00

ASNN – Volejbollistja shqiptare, Erblira Bici, ka arritur të mërkurën Read More

(Video) 25 vitet e jetës së Nejmarit, një rrugëtim në kohë i brazilianit (Video) 25 vitet e jetës së Nejmarit, një rrugëtim në kohë i brazilianit

AlbanianSport.net 13/01/2017 16:10

ASNN – Jeta e futbollistit më të shtrenjtë të botës, aktualisht Read More

(Video) Skiatorja Suela Mëhilli drejt Pjongçengut: Olimpiada, një shans jete (Video) Skiatorja Suela Mëhilli drejt Pjongçengut: Olimpiada, një shans jete

AlbanianSport.net 13/01/2017 13:25

ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të Read More

(Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe (Video) Partizani & Kamza, dy trajnerë ndryshe, dy miqësore ndryshe

AlbanianSport.net 13/01/2017 12:30

ASNN – Të dyja ekipet shqiptare, Partizani dhe Kamza, i humbën Read More

(Video) “Pjongçeng 2018” / Nga pallat sporti… në frigorifer peshku(?!) (Video) “Pjongçeng 2018” / Nga pallat sporti… në frigorifer peshku(?!)

AlbanianSport.net 13/01/2017 09:45

ASNN – Mund të duket si shaka në pamje të parë, por është mëse Read More

(Video) Arabia Saudite hap stadiumet e futbollit për femrat (Video) Arabia Saudite hap stadiumet e futbollit për femrat

AlbanianSport.net 13/01/2017 08:50

ASNN – Në një tjetër hap të mbretërisë konservative për të lehtësuar Read More

(Video) Rakel Beneti, xhonglerja braziliane që të lë pa fjalë… (Video) Rakel Beneti, xhonglerja braziliane që të lë pa fjalë…

AlbanianSport.net 11/01/2017 10:40

ASNN – Me apo pa taka, braziliania bën magji me topin në çdo kohë. Shijojeni videon e mëposhtme pa koment…

(Video) Kosova në Lojërat Mesdhetare “pështjellon” Spanjën & politikën (Video) Kosova në Lojërat Mesdhetare “pështjellon” Spanjën & politikën

AlbanianSport.net 11/01/2017 08:50

ASNN – Pjesëmarrja e ekipit të Kosovës në Spanjë, vendin që Read More

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy… (Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

AlbanianSport.net 10/01/2017 14:20

ASNN – 2017 duket se nuk ka qenë një vit edhe i këndshëm për Read More

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë (Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25

ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të Read More

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin (Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40

ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore Read More

(Video) Episod i pashoq… sepse edhe motorët kanë tekat e tyre (?!) (Video) Episod i pashoq… sepse edhe motorët kanë tekat e tyre (?!)

AlbanianSport.net 09/01/2017 17:05

ASNN – I pazakontë ka qenë episodi që ka ndodhur në këtë garën Read More

(Video) “Shtegu i Gjelbër 2018”, një shans për të përqafuar natyrën (Video) “Shtegu i Gjelbër 2018”, një shans për të përqafuar natyrën

AlbanianSport.net 09/01/2017 16:10

ASNN – Mbi 100 pjesëmarrës morën pjesë në edicionin e 3-të Read More

(Video) Kukësi / Fiton miqësoren e parë, Pakult: Të rifitojmë mentalitetin (Video) Kukësi / Fiton miqësoren e parë, Pakult: Të rifitojmë mentalitetin

AlbanianSport.net 09/01/2017 14:20

ASNN – Fitorja në miqësoren e parë të zhvilluar në Antalia ka Read More

(Video) Karate / Kosova synon Olimpiadën “Tokio 2020” me 4 sportistë (Video) Karate / Kosova synon Olimpiadën “Tokio 2020” me 4 sportistë

AlbanianSport.net 09/01/2017 13:25

ASNN – Karateja do të jetë, për herë të parë, pjesë e kalendarit Read More

(Video) Basketboll / Organizatori kuqezi, Elvis Dusha spikat në koshin britanik (Video) Basketboll / Organizatori kuqezi, Elvis Dusha spikat në koshin britanik

AlbanianSport.net 08/01/2017 18:55

ASNN – Ndonëse jo aq të shumtë në numër sa homologët e futbollit, Read More

(Video) Flamurtari / Vlonjatët e mbyllin me fitoren 5-1, nisen drejt Turqisë (Video) Flamurtari / Vlonjatët e mbyllin me fitoren 5-1, nisen drejt Turqisë

AlbanianSport.net 08/01/2017 12:30

ASNN – Flamurtari ka fituar miqësoren e fundit të zhvilluar në Read More

(Video) Peshëngritje / Përvijohet kalendari i shtangës për 2018-ën (Video) Peshëngritje / Përvijohet kalendari i shtangës për 2018-ën

AlbanianSport.net 08/01/2017 11:35

ASNN – Shtanga kuqezi e ka mbyllur vitin që lamë pas me 9 medalje Read More

(Video) Rafael Nadal, një “mysafir” i hershëm në Melbërn (Video) Rafael Nadal, një “mysafir” i hershëm në Melbërn

AlbanianSport.net 08/01/2017 08:50

ASNN – Ditët e para në Melbërn kanë qenë pozitive për tenistin spanjoll Rafael Nadal, që shpreson të jetë në Turneun e Hapur të Australisë (Australian Open), që nis më 15 janar. Numri 1 në botë për meshkuj po stërvitet 3 orë në ditë duke zhvilluar nga dy seanca stërvitore dhe duket se është në formë të mirë.

Nadal ka hequr dorë nga turnetë e tjerë përgatitorë për të qenë gati dhe duket se gradualisht po gjen formën e munguar prej disa muajsh për shkak të dëmtimit. “Po përgatitem fort dhe për fatin e mirë kam ende kohë deri në startin e turneut”, – ka deklaruar spanjolli.

“Kjo do të me japë mundësi të përgatitem ashtu si duhet, i përqendruar dhe pa u sforcuar. Kam besim se do të jem në nisjen e “Australian Open” dhe të luaj ndeshje me nivel të mirë. Po luaj sete të plota gjatë stërvitjes dhe shpresoj që të jem në kushtet e nevojshme për të bërë një ndeshje të plotë deri më 15 janar”, përfundoi Rafael Nadal, një nga tenistët e parë të mëdhenj që ndodhet në Melbërn.

(Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin (Video) Volejboll – Nën-19-vjeçaret / Shqipëria nis përgatitjet për Evropianin

AlbanianSport.net 08/01/2017 07:55

ASNN – Nga data 1, deri më 9 shtator 2018, do të zhvillohet në Read More

(Video) “Shtegu i Gjelbër”, malazezi Muliç bën “bis” në edicionin e 3-të (Video) “Shtegu i Gjelbër”, malazezi Muliç bën “bis” në edicionin e 3-të

AlbanianSport.net 06/01/2018 19:30

ASNN – Gara e çiklokrosit, e njohur ndryshe si “Shtegu i Gjelbër”, Read More

(Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari (Video) Volejboll… edhe aty loja përfundon kur vërshëllen gjyqtari

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:15

ASNN – Episodet e lojës së volejbollit që na propozon videoja e mëposhtme na sjellin ndërmend një parim të vjetër sportiv, atë që loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari.

Në fakt, në të gjitha sportet thuhet se loja përfundon atëherë kur vërshëllen gjyqtari. Ky parim gjen zbatim edhe në këto episode të lojës së volejbollit që na propozon kjo video.

Pavarsisht se, në pamje të parë mund të mos duket kështu, në të gjitha këto episode nuk është shkelur as edhe një herë rregullorja e lojës, sikundër e konfirmon vendimi i gjyqtarit.

Prandaj, qesh mirë, kush qesh i fundit…


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh