Subscribe to RSS

Volejboll Faqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00

ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë Read More

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50

ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Tare, i pakënaqur: Ishim nën tension Volejboll – Femra / Trajneri Tare, i pakënaqur: Ishim nën tension

AlbanianSport.net 19/04/2018 16:35

ASNN – Roland Tarja, trajneri i Partizanit, në lidhje direkte pas Read More

Volejboll – Femra / Partizani-Barleti Volej 3-1, një fotokopje e së parës Volejboll – Femra / Partizani-Barleti Volej 3-1, një fotokopje e së parës

AlbanianSport.net 19/04/2018 14:25

ASNN – Partizani e ka nisur mirë ndeshjen dhe setin e parë të Read More

Partizani fiton edhe të dytën 3-1, një hap larg titullit “kampion” Partizani fiton edhe të dytën 3-1, një hap larg titullit “kampion”

AlbanianSport.net 19/04/2018 11:10

ASNN – Të kuqet e Roland Tares kanë fituar dhe ndeshjen e dytë Read More

Volejboll – Meshkuj / Sako: Duruam më shumë, ndaj dhe fituam ndeshjen Volejboll – Meshkuj / Sako: Duruam më shumë, ndaj dhe fituam ndeshjen

AlbanianSport.net 17/04/2018 15:15

ASNN – “Nuk mund ta quaj surprizë këtë paraqitje të Erzenit, Read More

Volejboll – Të Rinj / Farka Volej & Skënderbeu, të sigurt hapat e parë Volejboll – Të Rinj / Farka Volej & Skënderbeu, të sigurt hapat e parë

AlbanianSport.net 17/04/2018 14:20

ASNN – Në fundjavë, në Sallën Sportive “Fahrie Hoti” në kryeqytet Read More

Volejboll – Meshkuj / Tomorri: Nëse vazhdojmë me këtë ritëm, mund ta kthejmë Volejboll – Meshkuj / Tomorri: Nëse vazhdojmë me këtë ritëm, mund ta kthejmë

AlbanianSport.net 17/04/2018 12:30

ASNN – Trajneri i ekipit të Partizanit në volejboll për meshkuj, Read More

Volejboll – Meshkuj / Partizani-Erzeni 2-3, ose anatomia e një përmbysjeje Volejboll – Meshkuj / Partizani-Erzeni 2-3, ose anatomia e një përmbysjeje

AlbanianSport.net 17/04/2018 10:40

ASNN – Pas një dueli prej dy orë e 23 minutash, shijakasit ia Read More

Volejboll / Të Rejat nxjerrin katër më të mirat e betejës për titullin Volejboll / Të Rejat nxjerrin katër më të mirat e betejës për titullin

AlbanianSport.net 17/04/2018 09:45

ASNN – Për dy ditë me radhë, në palestrën e Klubit Shumësportësh Read More

Erzeni, një fitore karakteri në aktin e parë të betejës për titull Erzeni, një fitore karakteri në aktin e parë të betejës për titull

AlbanianSport.net 17/04/2018 07:55

ASNN – Erzeni në volejboll për meshkuj ka bërë përmbysjen Read More

(Video) Volejboll / Erblira Bici rrëfen sezonin dhe kombëtaren e rrjetës (Video) Volejboll / Erblira Bici rrëfen sezonin dhe kombëtaren e rrjetës

AlbanianSport.net 24/03/2018 18:00

ASNN – Në atë që është sezoni i saj i dytë në nivelin e dytë të kampionatit Read More

Volejboll – Femra / Pas 4 vjetësh mungesë, Mirdita rikthehet në grupin A1 Volejboll – Femra / Pas 4 vjetësh mungesë, Mirdita rikthehet në grupin A1

AlbanianSport.net 14/03/2018 07:00

ASNN – Mirdita, skuadra që është njohur për shumë e shumë Read More

(Video) Volejboll / Kampionati i Të Rejave drejt fundit, spikat Duka Volej (Video) Volejboll / Kampionati i Të Rejave drejt fundit, spikat Duka Volej

AlbanianSport.net 13/03/2018 10:40

ASNN – Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Të Reja ka luajtur Read More

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar (Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10

ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke Read More

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit (Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45

ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit, Read More

Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…! Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, një infrastrukturë sportive mizerje…!

AlbanianSport.net 11/03/2018 22:50

ASNN – Salla Nr. 2 e “Asllan Rusit”, katastrofë; pa rrethim për Read More

Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër Volejboll – Meshkuj / Vllaznia mund Elbasanin për 60 minuta në Shkodër

AlbanianSport.net 11/03/2018 20:35

ASNN – Vllaznia ka rikthyer entuziazmin e fitoreve, ndërsa në harkun Read More

Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta Volejboll – Femra / Skënderbeu reziston vetëm një set, Teuta, 3 pikë të arta

AlbanianSport.net 11/03/2018 18:20

ASNN – Skënderbeu në volejboll për femra për pak sa të dielën Read More

Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën Volejboll – Meshkuj / Studenti “fal” një set, por bën formalitetin me Teutën

AlbanianSport.net 11/03/2018 16:50

ASNN – Studenti i Altin Demit dhe Agim Rekës ka kryer formalitetin, Read More

Volejboll – Femra / Flamurtari fiton duelin e fundtabelës ndaj Divjakës Volejboll – Femra / Flamurtari fiton duelin e fundtabelës ndaj Divjakës

AlbanianSport.net 11/03/2018 14:35

ASNN – Divjaka humbet sërish, 0-3 në fushën e vet, edhe ndaj Read More

Volejboll – Meshkuj / Nuk ka surprizë, Erzeni fiton pastër me Skënderbeun Volejboll – Meshkuj / Nuk ka surprizë, Erzeni fiton pastër me Skënderbeun

AlbanianSport.net 11/03/2018 12:20

ASNN – Skënderbeu mendonte që dje të bënte surprizën për të Read More

Nuk ka shumë histori në Lushnjë, Partizani fiton, ngjitet në vendin e dytë Nuk ka shumë histori në Lushnjë, Partizani fiton, ngjitet në vendin e dytë

AlbanianSport.net 11/03/2018 10:50

ASNN – Partizani, fitues i saposhpallur, për herë të parë pas plot Read More

“Kur luante Butrinti”, një rikthim në kujtesën e volejbollit të qytetit bregdetar “Kur luante Butrinti”, një rikthim në kujtesën e volejbollit të qytetit bregdetar

AlbanianSport.net 11/03/2018 10:05

ASNN – Ditët e fundit është shfaqur dokumentari “Kur Luante Butrinti”, qe risolli ne kujtesën e te pranishmeve, emra, foto, ngjarje, rrëfime, intervista  dhe histori te atyre viteve kur Butrinti rivalizonte në volejboll me Dinamon dhe simotrat e saj. Së shpejtim ky dokumentar, do të transmetohet në ekranin e Rrjetit të Radio-Televizionit Shqiptar, si prodhim i RTSH Sport, në ciklin “Kujtesa e sportit shqiptar”.

Saranda, ose qyteti i bukur buzë Jonit, përjetoi emocionet e pazakonta te një historie interesante te volejbollit te meshkujve, qe pas viteve 60 deri ne vitet 90, beri mrekullinë me emrin  e madh, Butrintin. Salla e kinemasë ne bashkinë e qytetit, ishte e vogël për numrin e spektatoreve te shumte dhe te ftuarve të veçantë, qe erdhën nga larg, si Vangjel Koja, Shaban Uka, Leonard Tase dhe Hysen Domi, te gjithë personalitete te sportit te rrjetës. Ideatori dhe skenaristi, gazetari i RTSH-së Defrim Methasani, ka ngjitur ne skene disa prej atyre qe bashkëpunuan dhe ndihmuan ne realizimin me sukses te një pune te gjate. Me pas te gjithë ndoqën dokumentarin “Kur Luante Butrinti”, qe risolli ne kujtesën e te pranishmeve, emra, foto, ngjarje, rrëfime, intervista  dhe histori te atyre viteve kur Butrinti rivalizonte me Dinamon dhe simotrat e saj.

(Sinkronat)

Puna e lavdërueshme e gazetarit Defrim Methasani, operatorit Bashkim Balla dhe montazhierit  Gjergji Pano, u vlerësuan post ketij dokumentari nga ata qe morën fjalën, ndërsa një foto e përbashkët, fiksoi nje tjeter histori te “ish”-ëve te dikurshëm te volejbollit sarandjot, qe u rikthyen ne kujtese dhe u vlerësuan pas kaq shume vitesh. Se shpejti ky dokumentar, do te transmetohet ne ekranin e RTSH, si prodhim i RTSH Sport, ne ciklin “Kujtesa e sportit shqiptar”.

Partizani fiton “symbyllurazi” derbin e kryeqytetit me Tiranën Partizani fiton “symbyllurazi” derbin e kryeqytetit me Tiranën

AlbanianSport.net 11/03/2018 08:35

ASNN – Partizani ka fituar derbin me Tiranën, ndërsa është jo vetëm Read More

Volejboll / Kola & Gjini: Do ta kthejmë Mirditën e rrjetës aty ku i takon Volejboll / Kola & Gjini: Do ta kthejmë Mirditën e rrjetës aty ku i takon

AlbanianSport.net 26/02/2018 19:50

ASNN – Mirdita është një zonë që ka spikatur me kontributin Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh