Subscribe to RSS

Volejboll Faqja Kryesore

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00

Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani Read More

(Video) Volejboll – Femra / Sindi Marina e nis triumf në SHBA me skuadrën e saj (Video) Volejboll – Femra / Sindi Marina e nis triumf në SHBA me skuadrën e saj

AlbanianSport.net 28.08.2017 19:15

ASNN – Një nga sportistet më premtuese të volejbollit shqiptar Read More

Volejboll – Meshkuj / Partizani bën dy afrime, vijnë Bakiri & Nimani Volejboll – Meshkuj / Partizani bën dy afrime, vijnë Bakiri & Nimani

Gjergj Vyshka 18.08.2017 20:45

Partizani i trajnerit Ylli Tomorit në volejboll për meshkuj tashmë Read More

Volejboll / Më 28 gusht 2017, hedhja e shortit për sezonin e ri të rrjetës Volejboll / Më 28 gusht 2017, hedhja e shortit për sezonin e ri të rrjetës

Gjergj Vyshka 18.08.2017 13:25

Federata Shqiptare e Volejbollit ka lajmëruar se më 28 gusht Read More

(Video) Volejboll – Meshkuj / Koçi: Finlanda, përmbushja e një ëndrre (Video) Volejboll – Meshkuj / Koçi: Finlanda, përmbushja e një ëndrre

AlbanianSport.net 18.08.2017 07:00

ASNN – Ai është njëri prej talenteve më të spikatura që skuadra Read More

Volejbolli i plazhit / Arapi & Bakiri, të bronztë në Ballkaniadën e Prishtinës Volejbolli i plazhit / Arapi & Bakiri, të bronztë në Ballkaniadën e Prishtinës

Gjergj Vyshka 25.07.2017 16:10

Dyshja shqiptare e volejbollit të plazhit për djem, Adri Arapi Read More

(Video) Volejboll – Femra / Zgjerohet harta e destinacioneve të vajzave kuqezi (Video) Volejboll – Femra / Zgjerohet harta e destinacioneve të vajzave kuqezi

AlbanianSport.net 24.07.2017 18:55

ASNN – Volejbolli shqiptar i femrave po e zgjeron gjeografinë Read More

Nëse keni nevojë për sauna, ejani në Sallën Olimpike… Nëse keni nevojë për sauna, ejani në Sallën Olimpike…

Nga Gjergj Vyshka 24.07.2017 18:00

“Nëse keni nevojë për sauna, ejani në sallën olimpike”. Është Read More

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15

ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì, Read More

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35

Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht Read More

(Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka (Video) / Martiri & Prenga: U shpërblye puna, në Bjellorusi për gjithçka

AlbanianSport.net 12.06.2017 21:25

ASNN – I kënaqur, më tepër me lojën dhe karakterin që skuadra Read More

Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore Volejboll – Femra / Finlanda, thjesht shëtitje me Austrinë, e mbyll me 3 fitore

Gjergj Vyshka 12.06.2017 19:45

Finlanda e ka pasur thjeshtë shëtitje ndeshjen me Austrinë, ndërsa Read More

(Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit (Video) Festa e vajzave kuqezi, me një valle fitoreje, vallen e Kukësit

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:55

Fundi i setit të katërt dhe salla e re olimpike ka shpërthyer në festë. Read More

Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde Volejboll – Femra / Rrëfehet Bici: Nuk është hera e parë që vë rekorde

Gjergj Vyshka 12.06.2017 16:10

22-vjeçarja kuqezi: “Në kombëtare është rekord, por një shifër Read More

Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi Volejboll – Femra / Bjellorusi-Shqipëri 1-3, radiografia e një triumfi

Gjergj Vyshka 12.06.2017 14:20

Në fakt Shqipëria e ka vuajtur përsëri organizimin e Sindi Marinës Read More

Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë Volejboll – Femra / Kapitenia Prenga: Duhet të shpresojmë për më shumë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 12:30

“Ka qenë një fitore e merituar në 100 % të saj, – ka deklaruar 31-vjeçarja Arjola Prenga Read More

Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë Volejboll – Femra / Erblira Bici, legjendare, mund e vetme Bjellorusinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 10:40

29 pikë me sulm janë shifrat rekord të kësaj lojtareje të talentuar Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Nga 3 ndeshje, fituam bashkë dy

Gjergj Vyshka 12.06.2017 08:50

“Të jem i sinqertë, edhe sikur ta kisha humbur këtë ndeshje, Read More

(Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë (Video) Volejboll – Femra / Shqipëria e rrjetës, fitore karakteri ndaj Bjellorusisë

AlbanianSport.net 12.06.2017 07:00

ASNN – Shqipëria e ka mbyllur me fitore gjysmën e parë të grupit Read More

Përurohet faza e parë e Parkut Olimpik, Salla Sportive & Administrata Përurohet faza e parë e Parkut Olimpik, Salla Sportive & Administrata

AlbanianSport.net 04.06.2017 19:50

ASNN – Një tjetër projekt i madh sportiv për kryeqytetin ka përfunduar Read More

Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë Volejboll – Meshkuj / Trajneri Melka: Këtë edicion, me më tepër përvojë

Gjergj Vyshka 04.06.2017 17:40

Siç dihet, ekipet kombëtare do të marrin pjesë për të dytin vit Read More

Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë! Volejboll – Femra / Trajneri Martiri: Ky ekip, një grup i ndërthurur mirë!

Gjergj Vyshka 04.06.2017 15:30

Më pas ka qenë fjala për trajnerët Altin Martiri dhe Jani Melka, Read More

Volejboll – Femra / Kundërshtarët, paraqitje të mira në Eliminatore Volejboll – Femra / Kundërshtarët, paraqitje të mira në Eliminatore

Gjergj Vyshka 04.06.2017 13:20

Bjellorusia, Finlanda dhe Austria janë pjesë e Eliminatoreve Read More

Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare! Volejboll / Presidenti Pëllumbi: Unë besoj tek këto ekipe kombëtare!

AlbanianSport.net 04.06.2017 11:10

ASNN – Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit, Erlind Pëllumbi, falënderoi kompaninë “Errea” për bashkëpunimin dhe u shpreh se ngjyrat kuqezi do të qëndrojnë lart në këto evenimente ndërkombëtare, evropiane e Ballkanike. “Po punojmë prej më shumë se një viti për t’u përfaqësuar sa më denjësisht në arenën ndërkombëtare, jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave, ku mungonim prej vitesh, – ka thënë ai.

“Unë besoj tek këto ekipe kombëtare, se puna e bëra prej javësh do të japë rezultat në fushë. Jo vetëm me të rriturit por edhe me ekipet e moshave”, – shtoi Pëllumbi. Më tej, numri një i FSHV-së u shpreh se mbështetja e institucionit që ai drejton nuk do të mungojë asnjëherë. “Mbështetja e FSHV-së është e madhe, ne duam të rikthejmë volejbollin shqiptar në vendin që i takon”, – tha ai.

“Dhe jam i bindur se me punën që është bërë e do të bëhet do t’ia arrijmë qëllimit”, – përfundoi presidenti Erlind Pëllumbi, që shoqërohej në këtë ceremoni edhe nga Sekretari i Përgjithshëm, Albens Vokopola, dhe anëtari i kryesisë së Federatës Shqiptare të Volejbollit, Dashamir Brari. Më pas ishte radha e përfaqësuesve të ekipeve kombëtare për të rritur të bënin prezantimin e tyre.

Volejboll / FSHV prezanton uniformat e reja të ekipeve kombëtare Volejboll / FSHV prezanton uniformat e reja të ekipeve kombëtare

Gjergj Vyshka 04.06.2017 09:00

Mbrëmë, në mjediset e hotel “White Dream” në kryeqytet, Federata Read More

(Video) Volejboll – Femra / Maria Sade: Do të shkojmë më larg këtë vit (Video) Volejboll – Femra / Maria Sade: Do të shkojmë më larg këtë vit

AlbanianSport.net 03.06.2017 16:10

ASNN – Në grupin A të Ligës së Evropës Shqipëria do të përballet Read More


banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh