Subscribe to RSS

Çiklizëm / Demir Muliç ia ka marrë dorën “Shtegut të Gjelbër”

Share Button

AlbanianSport.net 08/01/2017 09:45

ASNN – Demir Muliç, çiklisti nga Mali i Zi, ia ka marrë dorën “Shtegut të Gjelbër”, që ka zhvilluar dje edicionin e tretë. Një veprimtari që ka nisur dhe ka përfunduar në Sheshin “Skënderbej”, ndërsa është përshëndetur nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, si dhe presidenti i fondacionit EDS, njëkohësisht presidenti i Federatës Shqiptare të Aeronautikës, Renis Tërshana.

Itinerari i kësaj gare ka qenë 63 kilometra, ndërsa ka kaluar nga Kodrat e Liqenit, për të vazhduar në zonën malore të Ndroqit, Arapajt në Durrës dhe është kthyer në Tiranë. Kanë qenë mbi 100 çiklistë edhe nga shtete të huaja, ndërsa “Shtegu i Gjelbër” i është bashkangjitur dhe Maratonës së Tiranës. E në këtë mënyrë është rritur dhe numri i vepritamtarive sportive në Tiranë.

Kurse kryetari i bashkisë së kryeqytetit, Erjon Veliaj, ka gjetur rastin të bëjë thirrje për më shumë ecje me biçikleta. Aq më tepër që tashmë janë duke u ndërtuar dhe korsitë e biçikletave në kryeqytet. Përfundimisht, Demir Muliç është fituesi i Shtegut të Gjelbërt për vitin 2018.

 

“Shtegu i Gjelbër 2018”

 

Rezultatet teknike të edicionit të 3-të:

 

Nr.       Çiklisti (Kombësia)                           Koha

  1. Demir Muliç (Mali i Zi)                     2h50’52”
  2. Orgest Noka (Shqipëri)                   3h19’59”
  3. Gëzim Bali (Shqipëri)                      3h31’16”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh