Subscribe to RSS

Çiklizëm / Turi i Francës kurorëzon britanikun Kris From si fitues të 2017-ës

Share Button

AlbanianSport.net 24.07.2017 07:55

ASNN – Bie sipari i Turit të Francës, që tashmë ka përfunduar zyrtarisht në “Shomps Elize” në Paris, duke konfirmuar triumfin e shumë merituar të britanikut Kris From, që e fiton këtë veprimtare madhor të çiklizmit botëror, për herë të katërt në karrierë.

Madje në vitet e fundit kjo e sivjetmja llogaritet për From e treta radhazi, ndërsa “Grand Bukle” mbetet një terren i mirë për të gjuajtur dhe fituar. Vendi i dytë i etapës së fundit të turit të Francës i ka takuar venezueljanit Rigoberto Uran.

Kurse podiumi është kompletuar me vendin e tretë të francezit Romen Bardet. Etapa e fundit, që më së shumti ka qenë një shëtitje nga Montzheron deri në Paris, me një ritëm të ulët, ndërsa ka qenë e gjatë 103 kilometra, ka qenë e bukur vetëm në shpërthimet e fundit përpara finishit.

Dhe në fund ka fituar holandezi Grënevegen që djeg në një sprint të fortë Greipelin, Boason Hagenin, Bohuanin dhe Kristofin.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh