Subscribe to RSS

Festivali Evropian Rinor, kuqezinjtë, pa “bereqet” në ditën e parë

Share Button

Gjergj Vyshka 25.07.2017 09:45

Në Gior të Hungarisë që nga dita e dielë ka nisur Festivali Evropian Rinor në të cilin merr pjesë dhe Shqipëria me 8 sportistë. Por ndërsa në ceremoninë e hapjes, apo në qëndrimin në fshatin olimpik, apo dhe në fotot e përbashkëta me Kosovën, gjithçka ka qenë e bukur, pjesa tjetër e rezultateve ka lënë për të dëshiruar. Sepse që në ditën e parë kanë nisur diferencat, ndërsa Shqipëria është pa “bereqet”.

Kështu, në not, në 200 metra stil i lirë, Spiro Goga ka fiksuar kohën 2’01”67, ndërsa ishte i 35-ti mes 42 pjesëmarrësve. Së paku i ka lënë 7 veta nga pas. Më pas, në 100 metra në atletikë për djem, Gjulian Guri, në baterinë e tretë eliminatore me kohën 12”26 është i 7-ti mes 7 konkurrentëve. Thënë ndryshe i fundit.

Në tenis për femra, 14-vjeçarja Anda Kadia, e cila mund të jetë më e vogla e Festivalit Evropian Rinor, është mundur 0-2 nga austriakja Viola Sinja Kraus. Kadia i ka humbur të dy setet 0-6, ndërsa i duhet më shumë përvojë për të përballuar të tilla turne. Tashmë për të konkurruar kanë mbetur Alesia Neziri në not, Relaksa Dauti në atletikë, Armanda Lika dhe Roland Vasija në xhudo, si dhe Rajan Dushi në tenis.

Megjithatë, me ndonjë përjashtim që mund ta bëjë Relaksa Dauti, e gjitha pjesa tjetër e pjesëmarrjes në Gior do të mund të jetë për t’u harruar. Kuptohet si dita e parë e këtij festivali që për kuqezinjtë ishte pa “bereqet”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh