Subscribe to RSS

Flamurtari bën detyrën, +30 ndaj Vllaznisë në “Qazim Dervishi

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 09:20

ASNN – Përballja e basketbollit të femrave mes Vllaznisë vendase dhe Flamurtarit mysafir kishte vetëm një protagoniste, që ishte skuadra vlonjate, e cila ka dominuar deri në vërshëllimën e fundit të Koçit dhe Allarajt.

25-17 për vlonjatet pjesa e parë. 30-19 e dyta dhe në pushim Flamurtari ka kryesuar 55-36. 21-18 e treta, ndërsa Flamurtari thellon 76-53. 24-16 e fundit, që vulos fitoren e skuadrës së trajnerit Viron Toska me shifrat 100-70.

 

Vllaznia – Flamurtari                        70-100

(17-25, 19-30, 18-21, 16-24)

Vllaznia: Mustafa, I. Dashja, Basha, Verri, A. Dashja, Sinani, Kraja, Lugaj. Trajner: R. Rasha.

Flamurtari: Plasa, Palko, Nikpaljeviç, Çorto, Mijatoviç, Kostallari, Aliaj, Rrapaj, Myrto, Joziç, Lloi. Trajner: V. Toska

Gjyqtarë: E. Koçi, E. Allaraj (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Femra

 

Kategoria e Parë

 

Grupi A

 

Java e 14-të

(9-10 mars 2018)

 

Studenti – Goga Basket      36-101

Skënderbeu – Tirana          53-63

Vllaznia – Flamurtari           70-100

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Flamurtari                  14        12          2        1082-933       26
  2. Tirana                         14        11          3        1063-774       25
  3. Goga Basket             14        11          3        1118-839       25
  4. Studenti                     14          4        10          869-1083     18
  5. Vllaznia                     14          3        11          823-1054     17
  6. Skënderbeu              14          1        13          768-1040     14

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh