Subscribe to RSS

FSHF / Projekti “Grow” zbret në Shkollën “Fan Noli” në kryeqytet

Share Button

AlbanianSport.net 26/02/2018 18:00

ASNN – Futbolli vazhdon të përfshijë mjaft fëmijë në lojën e tij. Këtë e vërteton edhe projekti “Grow”, një nismë që është shtrirë në shkollat 9-vjeçare të Tiranës, Durrësit, Shkodrës e disa qytete të tjera të vendit.

Në Shkollën “Fan Noli” në kryeqytet, nxënësit e klasave të para, djem dhe vajza, nën drejtimin e instruktorit të FSHF-së, Florian Shkreta dhe dy mësuesve të edukimit fizik, Pandeli Kuleçi dhe Endri Tele kanë zhvilluar një orë mësimi futbolli.

Por, sa i tërheq futbolli këta fëmijë kaq të vegjël? “Futbolli është një lojë që luhet nga të gjithë. Ky projekt shërben për të përzgjedhur në të ardhmen elementët e duhur, ata që kanë talent për ta vazhduar më tej këtë sport”, – thekson Kuleçi.

Nxënësit e vegjël kanë kryer me shumë dëshirë dhe pasion ushtrime të ndryshme me topin dhe në fund kanë zhvilluar disa minuta lojë futbolli. Për t’u vlerësuar është fakti se edhe vajzat e vogla kishin mjaft dëshirë për të luajtur futboll.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) “Mane Garrinça”, një “elefant i bardhë”, ose… një kujtim i hidhur!?

(Video) “Mane Garrinça”, një “elefant i bardhë”, ose… një kujtim i hidhur!?

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:05 ASNN – Është ndërtuar në një qytet ku nuk ka ndonjë skuadër

Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja kuqezi, grumbullim disaditor në Durrës

Nën-17-vjeçarët / Kombëtarja kuqezi, grumbullim disaditor në Durrës

AlbanianSport.net 26/02/2018 14:20 ASNN – Kombëtarja e futbollit për grupmoshën e Nën-17-vjeçarëve

Huan Matës i bashkohet edhe 33 futbollistë në nismën “Jap 1 % të rrogës”

Huan Matës i bashkohet edhe 33 futbollistë në nismën “Jap 1 % të rrogës”

AlbanianSport.net 26/02/2018 10:40 ASNN – Fituesi i Botërorit të futbollit, Huan Mata po mundohet

(Video) Fabian Duro, ose magjistari shqiptar i topit…

(Video) Fabian Duro, ose magjistari shqiptar i topit…

AlbanianSport.net 25/02/2018 16:55 ASNN – Xhongleri që ka garuar në veprimtari ndërkombëtare

Luhen 7 të parat e javës së 17-të, ndalen kryesueset e grupeve

Luhen 7 të parat e javës së 17-të, ndalen kryesueset e grupeve

AlbanianSport.net 25/02/2018 09:55 ASNN – Kategoria e Parë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh