Subscribe to RSS

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Share Button

Gjergj Vyshka 13.06.2017 14:20

Flamurtari-Vllaznia do të jetë finalja e titullit “kampion” në futbollin e sallës, që do të zhvillohet të enjten në ora 17:00 në sallën kryesore të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Flamurtari ka eliminuar në gjysmëfinale Tiranën, ndërsa koha e rregullt ka përfunduar 2-2.

Edhe shtesa prej pesë minutash ka përfunduar në barazim 1-1 dhe totali ishte 3-3. Kështu që janë kërkuar gjuajtjet nga pika e bardhë e penalltisë, atje ku ka triumfuar Flamurtari 3-2. Ndërkohë Vllaznia ka mundur Edro Vlorën, 5-2. Sakaq kampionia do të ndeshet më pas edhe me fituesen e ligës amatore.

Por ama, “kampionia” zyrtare e sezonit 2016-2017, apo pjesëmarrësja e Shqipërisë në Kupën “UEFA” në futbollin e sallës do të dalë pikërisht nga çifti Flamurtari-Vllaznia. Flamurtari, sa për histori, është kampione në futbollin e sallës dy herë në sezonet 2010-2011 dhe 2013-2014.

Kurse për Vllazninë është dalja e parë në finalen e madhe të titullit “kampion”, çka pritet ta bëjë këtë ndeshje më të fortë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh