Subscribe to RSS

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Share Button

Gjergj Vyshka 13.06.2017 14:20

Flamurtari-Vllaznia do të jetë finalja e titullit “kampion” në futbollin e sallës, që do të zhvillohet të enjten në ora 17:00 në sallën kryesore të Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Flamurtari ka eliminuar në gjysmëfinale Tiranën, ndërsa koha e rregullt ka përfunduar 2-2.

Edhe shtesa prej pesë minutash ka përfunduar në barazim 1-1 dhe totali ishte 3-3. Kështu që janë kërkuar gjuajtjet nga pika e bardhë e penalltisë, atje ku ka triumfuar Flamurtari 3-2. Ndërkohë Vllaznia ka mundur Edro Vlorën, 5-2. Sakaq kampionia do të ndeshet më pas edhe me fituesen e ligës amatore.

Por ama, “kampionia” zyrtare e sezonit 2016-2017, apo pjesëmarrësja e Shqipërisë në Kupën “UEFA” në futbollin e sallës do të dalë pikërisht nga çifti Flamurtari-Vllaznia. Flamurtari, sa për histori, është kampione në futbollin e sallës dy herë në sezonet 2010-2011 dhe 2013-2014.

Kurse për Vllazninë është dalja e parë në finalen e madhe të titullit “kampion”, çka pritet ta bëjë këtë ndeshje më të fortë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kombëtarja / Norvegjia, miqësorja e statistikave të barabarta në çdo aspekt

Kombëtarja / Norvegjia, miqësorja e statistikave të barabarta në çdo aspekt

AlbanianSport.net 24/03/2018 10:40 ASNN – Trajneri kuqezi, Kristian Panuçi padyshim që do të ketë

(Video) Laçi / Trajneri Mezani: Evropa mbetet kryefjala e sezonit tonë

(Video) Laçi / Trajneri Mezani: Evropa mbetet kryefjala e sezonit tonë

AlbanianSport.net 24/03/2018 07:55 ASNN – Laçi do të përballet në gjysmëfinale me Kukësin, por

(Video) Botërori / Maçoku Akil, “orakulli” i shurdhër i “Rusi 2018”

(Video) Botërori / Maçoku Akil, “orakulli” i shurdhër i “Rusi 2018”

AlbanianSport.net 13/03/2018 12:30 ASNN – Është bërë tashmë traditë që një kafshë të përzgjidhet

(Video) Botërori 2018, nis “inflacioni” i çmimeve nëpër qytetet ruse

(Video) Botërori 2018, nis “inflacioni” i çmimeve nëpër qytetet ruse

AlbanianSport.net 13/03/2018 08:50 ASNN – Botërori 2018 ka bërë që çmimet të rriten me shpejtësi

(Video) “Mane Garrinça”, një “elefant i bardhë”, ose… një kujtim i hidhur!?

(Video) “Mane Garrinça”, një “elefant i bardhë”, ose… një kujtim i hidhur!?

AlbanianSport.net 11/03/2018 19:05 ASNN – Është ndërtuar në një qytet ku nuk ka ndonjë skuadër

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh