Subscribe to RSS

Hendboll – Femra / Trajneri Dedja, i sigurt: Do ta mundim Vllazninë

Share Button

AlbanianSport.net 30.03.2017 08:50

ASNN – Sot në kompleksin e kalçetove “Xhelili” në Cërrik skuadra e vajzave të qytetit në hendboll për femra do të përballet me Vllazninë për kampionat. Në prag të kësaj ndeshje, trajneri i Cërrikut, Florian Dedja, do të shprehej: “Jemi përgatitur shumë për këtë ndeshje, e cila është e vështirë dhe e fortë. Megjithatë kam besim të madh tek skuadra e vajzave, që do të dijë ta mundi Vllazninë. Kemi një mbështetje të madhe nga Bashkia dhe nga disa sponsor, kështu që nuk duhet ta diskutojmë fitoren. Kërkojë mbështetje të madhe të sportdashësve cërrikas. Ekipi është rritur shumë e sa vjen dhe bëhet më cilësor. Do kërkojë nga vajzat e mia, që, përveç fitores, të dhurojnë dhe një lojë të bukur.”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Hendboll / Shqipëria e nis me disfatë Botërorin e  Vendeve në Zhvillim

Hendboll / Shqipëria e nis me disfatë Botërorin e Vendeve në Zhvillim

Gjergj Vyshka 12.06.2017 07:55 Shqipëria e hendbollit të meshkujve e ka nisur me disfatë pjesëmarrjen

Hendboll – Meshkuj / Dedja: Nuk e meritonim humbjen në Shkodër

Hendboll – Meshkuj / Dedja: Nuk e meritonim humbjen në Shkodër

AlbanianSport.net 24.03.2017 20:55 ASNN – Cërriku në hendboll për meshkuj e ka humbur ndeshjen

Hendboll / Bashkia e Cërrikut kërkon sponsor për dy ekipet e Dedjes

Hendboll / Bashkia e Cërrikut kërkon sponsor për dy ekipet e Dedjes

AlbanianSport.net 18.03.2017 11:15 ASNN – Cërriku është qyteti i parë në shkallë vendi që krijoi

Hendboll – Meshkuj / Cërriku kërkon fitoren të dielën në Shkodër

Hendboll – Meshkuj / Cërriku kërkon fitoren të dielën në Shkodër

Gjergj Vyshka 16.03.2017 08:50 Skuadra e meshkujve të hendbollit të Cërrikut është duke u stërvitur

Hendboll / Botërori, Shqipëria mëson kundërshtarët, ka derbi shqiptar

Hendboll / Botërori, Shqipëria mëson kundërshtarët, ka derbi shqiptar

Gjergj Vyshka 13.03.2017 15:25 Të martën e kaluar është hedhur shorti i Kampionatit të 2-të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh