Subscribe to RSS

In Memoriem / Mundja në zi, ndahet nga jeta Arben Fejzo

Share Button

AlbanianSport.net 25/02/2018 12:50

ASNN – Mundja shqiptare ka humbur ditët e fundit Arben Fejzon, që është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare. Arben Fejzo ka bërë mundje nga viti 1970 deri më 1982, ndërsa ka qenë “kampion” i padiskutueshëm në mundjen klasike në peshën 52-57 kilogram.

E ka nisur me Tiranën karrierën e tij për ta vazhduar me Partizanin dhe për ta mbyllur me Tiranën. Është shpallur Mjeshtër Sporti, ndërsa më pas ka marrë titullin “Nderi i mundjes shqiptare”. E po kështu për fitoret dhe karrierën e tij të suksesshme është shpallur me titullin “Mirënjohje”, apo dhe “Nderi i klubit” nga Tirana e Partizani.

Është bërë dhe Nderi i sportit shqiptar. Pas karrierës si mundës ka vazhduar për një kohë të gjatë dhe atë të gjyqtarit. E dje, mes shumë lotësh e dhimbjeje, miqtë dhe shokët e ngushtë, por dhe familjarët, i kanë dhënë lamtumirën e fundit. AlbanianSport.net i shpreh ngushëllimet e saj familjes Fejzo për ndarjen e parakohshme nga jeta të Arbenit.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

“Kur luante Butrinti”, një rikthim në kujtesën e volejbollit të qytetit bregdetar

“Kur luante Butrinti”, një rikthim në kujtesën e volejbollit të qytetit bregdetar

AlbanianSport.net 11/03/2018 10:05 ASNN – Ditët e fundit është shfaqur dokumentari “Kur Luante Butrinti”, qe risolli ne kujtesën e te pranishmeve, emra, foto, ngjarje, rrëfime, intervista  dhe histori te atyre viteve kur Butrinti rivalizonte në volejboll me Dinamon dhe simotrat e saj. Së shpejtim ky dokumentar, do të transmetohet në ekranin e Rrjetit të Radio-Televizionit

(Video) Muhamet Përmeti, një dokumentar për legjendën e koshit, “Pata”

(Video) Muhamet Përmeti, një dokumentar për legjendën e koshit, “Pata”

AlbanianSport.net 26/02/2018 17:05 ASNN – Një figurë e madhe që ka merituar tituj “Mjeshtër Sporti”,

Mundje / Biba: Vizita e Hamakosit, një botëror në Tiranë, dy kulme

Mundje / Biba: Vizita e Hamakosit, një botëror në Tiranë, dy kulme

AlbanianSport.net 25/02/2018 18:40 ASNN – Presidenti i sportit të tapetit: “Nëse do të kishim më

Mundja analizon 2017-ën, Presidenti Biba: Ky, një vit shumë i mirë!

Mundja analizon 2017-ën, Presidenti Biba: Ky, një vit shumë i mirë!

AlbanianSport.net 25/02/2018 07:35 ASNN – Mundja shqiptare ka analizuar të premten në mesditë

Kroqi: 2017-ta, viti i sukseseve për Vllazninë e shumësportëshit

Kroqi: 2017-ta, viti i sukseseve për Vllazninë e shumësportëshit

Gaspër Marku 06/01/2018 17:20 ASNN – Drejtori Kroqi bën bilancin e arritjeve, ku sportistët

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh