Subscribe to RSS

Java e 11-të, Partizani frenon Erzenin, bën “rrokadën” e kreut të renditjes

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 10:40

ASNN – Kampionati Kombëtar i Volejbollit për Meshkuj ka luajtur të shtunën ndeshjet e javës së tij të 11-të, ndërsa Vllaznia, për efekt kalendari, ka qenë pushim. Ndeshja më e spikatur ka qenë dueli i Durrësit midis Erzenit dhe Partizanit, që është fituar nga kryeqytetasit me rezultat 3-1. Skuadra e trajnerit Ylli Tomori e ka marrë setin e parë me shifrat 25-10.

Por ekipi i homologut Ben Sako ka reaguar dhe, duke e fituar setin e dytë bindshëm, me shifrat 25-10, ka dhënë idenë e një kthese të madhe. Por skuadra mike nuk është dorëzuar, duke e fituar setin e 3-të 25-20 dhe, pavarsisht një beteje të fortë në setin e 4-t, që ka shkuar në pikët shtesë, Partizani e fitoi edhe atë 27-25 dhe gjithë ndeshjen me shifrat 3-1.

Me këtë fitore, Partizani, që është ngjitur në kuotën e 27 pikëve, i merr kreun e renditjes Erzenit, që mbetet i dyti, me 25. Në takimet e tjera, Elbasani është mundur në shtëpi nga Studenti në shifrat 0-3. Studenti e mbylli shumë shpejt ndeshjen me një fitore të pastër, duke u rikthyer tek suksesi dhe duke ruajtur vendin e 3-të të renditjes, me 22 pikë.

Kurse Tirana nuk ka bërë asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut. Pas setit të parë të fituar 25-18, Tirana ka pasur vështirësi në dy setet e tjera, por sidoqoftë i ka fituar ato dhe gjithë ndeshjen në 3 sete. Në takimin e fundit të javës së 11-të, Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa ka mundur Teutën e vendit të fundit, 3-0, por mbetet në vendin e 6-të të renditjes.

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 11-të

(10 shkurt 2018)

 

Tirana – Skënderbeu          3-0

(25-18, 25-23, 25-23)

 

Farka Volej – Teuta             3-0

(25-23, 25-14, 25-18)

 

Elbasani – Studenti             0-3

(14-25, 20-25, 22-25)

 

Erzeni – Partizani                1-3

(20-25, 25-10, 20-25, 25-27)

 

Vllaznia                                 pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Pikë

  1. Partizani        10        9            1        27
  2. Erzeni            10        8            2        25
  3. Studenti         10        8            2        22
  4. Tirana             10        7            3        20
  5. Vllaznia           9        4            5        13
  6. Farka Volej    10        3            7        10
  7. Skënderbeu    9        3            6          9
  8. Elbasani        10        2            8          6
  9. Teuta              10        0          10          0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00 ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh