Subscribe to RSS

KOKSH / Ditët olimpike mbyllen zyrtarisht, vlerësohen kontribuuesit

Share Button

Gjergj Vyshka 14.06.2017 07:55

Ditët Olimpike, apo Java Olimpike, e cila është organizuar në të gjithë vendin dje janë mbyllur zyrtarisht. Në mjediset e Hotelit “Mondial”, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka bërë falënderimin e partnerëve, që bën të mundur zhvillimin e këtyre ditëve olimpike.

Dhe sigurisht që zhvillimi i tyre ka pasur dhe përgjegjës, të cilët janë Eda Çaushi, si dhe kryetari i komisionit të sportit për të gjithë në KOKSH, që është njëkohësisht dhe anëtar i Komitetit Drejtues, Ilir Gusho.

E nëpërmjet një videoje janë shfaqur aspektet e këtyre ditëve olimpike, atje ku janë zhvilluar vlerat olimpike, miqësia dhe gjithëpërfshirja. Jo vetëm kaq, por të gjitha këto manifestime sportive kanë pasur për qëllim zbulimin e talenteve të reja në sport.

Por, gjithashtu edukimin me ndjenjën e Fair-Play, apo të barazisë gjinore. Madje ideja ka qenë ruajtja e traditave sportive, sepse në këto ditë olimpike, përveç sporteve tradicionale, ka qenë në program dhe lojërat popullore.

Pa harruar që nëpërmjet mbështetjes së Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, apo programeve të Federatave Botërore, janë futur në këto ditë olimpike si ide xhudo në shkolla, shahu në shkolla e hendbolli në shkolla.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Shah / Shkëputen Alda Shabanaj dhe Seitaj, gati për trofeun e madh

Shah / Shkëputen Alda Shabanaj dhe Seitaj, gati për trofeun e madh

Gjergj Vyshka 06.09.2015 14:35 Kampionati Kombëtar i Shahut për Të Rritur dhe Të Rritura,

FSHF / Disiplina dënon Laçin me 5 ndeshje pa tifozë, “zhgënjen” Kukësin

FSHF / Disiplina dënon Laçin me 5 ndeshje pa tifozë, “zhgënjen” Kukësin

AlbanianSport.net 11.02.2015 18:35 ASNN – Komisioni i Disiplinës nuk ka kënaqur askënd me vendimet e marra

Tërbuni / Statistikat, bindëse, kalendari i fazës së dytë, premtues

Tërbuni / Statistikat, bindëse, kalendari i fazës së dytë, premtues

AlbanianSport.net 08.12.2014 16:50 ASNN – Pavarsisht ecurisë së javë të para, Tërbuni vjen si kryesues i grupit të Veriut të Kategorisë së Parë të Kampionatit Kombëtar të

Basketboll – Meshkuj / Fitore bardheblu mes polemikave me gjyqtarët

Basketboll – Meshkuj / Fitore bardheblu mes polemikave me gjyqtarët

Gjergj Vyshka 15.11.2014 15:25 Tirana “dërrmon” Kamza Basketin, por Muhameti e ka me gjyqtarët. Trajneri i kamzalinjve ka pasur një debat të gjatë me

Kombëtarja / Sonte, takimet Portugali-Armeni & Serbi-Danimarkë

Kombëtarja / Sonte, takimet Portugali-Armeni & Serbi-Danimarkë

AlbanianSport.net 14.11.2014 13:45 ASNN – Ndërkohë që Shqipëria përballet me Francën, sonte në mbrëmje do të zbresin në fushën e blertë, edhe kundërshtarët e grupit tonë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh