Subscribe to RSS

KOKSH / Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit dypalësh me Poloninë

Share Button

AlbanianSport.net 29/11/2017 15:15

ASNN – Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me Komitetin Olimpik të Polonisë. Protokolli i marrëveshjes është firmosur nga presidenti Viron Bezhani dhe Andrzej Krajnicki. Bezhani do të theksonte se Polonia ka shfaqur dëshirën e madhe për të ndihmuar Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar.

“Aq më tepër, – thotë Bezhani, – që jemi në prag të pjesëmarrjes në Lojërat Mesdhetare, apo dhe ato Evropiane. Ne e vlerësojmë si ndihmë të çmuar, ndërsa bashkëpunimi do të jetë shumë i vyer”. Ndërkohë Krajnicki ka vlerësuar shumë faktin që kjo marrëveshje e firmosur po vjen dhe në 105-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

“Fushat e sportit janë të mëdha dhe ne mund të kemi shkëmbim eksperiencash në boks, peshëngritje, etj, – tha ai. – Ndaj dhe po firmosim këtë marrëveshje”. Mes Bezhanit dhe Krajnickit janë shkëmbyer dhe dhuratat e rastit, kurse KOKSH ka firmosur kështu marrëveshjen e bashkëpunimit me Komitetin Olimpik të Polonisë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

(Video) Basketboll / Një 3-pikësh i jashtëzakonshëm “in-extremis”…

AlbanianSport.net 11/02/2018 22:35 ASNN – Në një ndeshje midis shkollave të mesme në periferi

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

(Video) Basketboll – Femra / Zykaj & Bujari përpiqen, por na mund edhe Lituania

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:55 ASNN – Me 58 pikë diferencë, baltiket ia kanë arritur qëllimit

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

Peshëngritja, një absurd që po zgjat e nuk po ka fund…

AlbanianSport.net 11/02/2018 15:15 ASNN – Absurdi i krijuar që nga 18 janari, ditë kur Elez Gjoza

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh