Subscribe to RSS

Kombëtarja / De Biazi: Kontrata, takohemi të martën dhe flasim…!

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 15:15

ASNN – Kontrata e trajnerit të Kombëtares me Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF) përfundon në nëntor. Pas rezultateve negative radhazi të kohëve të fundit, të arritura nga skuadra kuqezi , trajneri italian duket se kishte vendosur që t’i thonte “jo” rinovimit. Por pas fitores me Izraelin, ai ka qenë në mëdyshje teksa është përgjigjur se do të japë një përgjigje të martën.

Pra, a do ta rinovojë kontratën me Federatën Shqiptare të Futbollit, trajneri i kombëtares kuqezi, Xhovani De Biazi. Në konferencën për shtyp të dhënë përpara ndeshjes me Izraelin, pyetjes së bërë nga kryeredaktori i departamentit të Sportit në RTSH, Pano Xhixho, ai është përgjigjur: “Jo!” Ka qenë një “Jo” e prerë, që nuk linte shteg për diskutime.

Por, pas ndeshjes, fitorja e bukur e skuadrës së tij duket se ia ka ndryshuar mendjen trajnerit të kuqezinjve, teksa në mikrofonin e RTSH është përgjigjur sërish fjalëpak: “Takohemi pasnesër dhe flasim!” Kontrata e trajnerit të Kombëtares me FSHF-në, përfundon në nëntor. Tashmë asgjë nuk është e sigurt nëse trajneri italian do të vazhdojë të qëndrojë në timonin e kuqezinjve apo aventura e tij me ta do të mbyllet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

(Video) Çiklizëm / Anxhaku: Rreth edhe për të rinjtë, sytë nga “Tokio 2020”

AlbanianSport.net 21.09.2017 11:35 ASNN – Një Rreth Çiklistik të Shqipërisë posaçërisht për grumoshën

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

(Video) Basketboll – Meshkuj / Greku Dukas, pasardhësi i qipriotit Konstantinides?

AlbanianSport.net 21.09.2017 08:50 ASNN – Ndonëse nuk është ende zyrtare, burime pranë Federatës

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

(Video) Çiklizëm / Mbahet Kronometri i Botërorit, Halilaj, i 51-ti, Zhupa, i 58-ti

AlbanianSport.net 21.09.2017 07:55 ASNN – Dy çiklistët shqiptarë, Eugert Zhupa dhe Redi Halilaj,

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh