Subscribe to RSS

Kombëtarja / De Biazi: Kontrata, takohemi të martën dhe flasim…!

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 15:15

ASNN – Kontrata e trajnerit të Kombëtares me Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF) përfundon në nëntor. Pas rezultateve negative radhazi të kohëve të fundit, të arritura nga skuadra kuqezi , trajneri italian duket se kishte vendosur që t’i thonte “jo” rinovimit. Por pas fitores me Izraelin, ai ka qenë në mëdyshje teksa është përgjigjur se do të japë një përgjigje të martën.

Pra, a do ta rinovojë kontratën me Federatën Shqiptare të Futbollit, trajneri i kombëtares kuqezi, Xhovani De Biazi. Në konferencën për shtyp të dhënë përpara ndeshjes me Izraelin, pyetjes së bërë nga kryeredaktori i departamentit të Sportit në RTSH, Pano Xhixho, ai është përgjigjur: “Jo!” Ka qenë një “Jo” e prerë, që nuk linte shteg për diskutime.

Por, pas ndeshjes, fitorja e bukur e skuadrës së tij duket se ia ka ndryshuar mendjen trajnerit të kuqezinjve, teksa në mikrofonin e RTSH është përgjigjur sërish fjalëpak: “Takohemi pasnesër dhe flasim!” Kontrata e trajnerit të Kombëtares me FSHF-në, përfundon në nëntor. Tashmë asgjë nuk është e sigurt nëse trajneri italian do të vazhdojë të qëndrojë në timonin e kuqezinjve apo aventura e tij me ta do të mbyllet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

AlbanianSport.net 13.06.2017 16:10 ASNN – Xhovani De Biazi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Gjergj Vyshka 13.06.2017 14:20 Flamurtari-Vllaznia do të jetë finalja e titullit “kampion” në futbollin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh