Subscribe to RSS

Kombëtarja / De Biazi përvijon largimin: E mbyll në nëntor, nuk rinovoj

Share Button

AlbanianSport.net 13.06.2017 16:10

ASNN – Xhovani De Biazi nuk do të jetë më trajner i Kombëtares shqiptare të futbollit pas nëntorit. Lajmin e ka konfirmuar vetë trajneri italian në konferencën për shtyp të dhënë të martën në mjediset e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF).

“Nuk është një dorëheqje, por thjesht përfundimi i një cikli prej më shumë se 5 vitesh.”- ka theksuar ai. – Kontrata e tij përfundon në nëntor dhe De Biazi ka theksuar se nuk dëshiron ta rinovojë më.”

Por italiani nuk ka munguar të thumbojë edhe FSHF si shkak për këtë largim të tijin. Xhovani de Biazi vërtet do të largohet nga drejtimi i kombëtares kuqezi, por nuk do të heqë dorë nga nënshtetësia shqiptare.

Madje ai ka thënë se është krenar që mban edhe pasaportën shqiptare.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Futbolli i sallës / Flamurtari-Vllaznia, finalja e titullit “kampion”, të enjten

Gjergj Vyshka 13.06.2017 14:20 Flamurtari-Vllaznia do të jetë finalja e titullit “kampion” në futbollin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

(Video) “Huqi del me shpirtin”… Luis Figo, super-gol, edhe pse 44 vjeç…

AlbanianSport.net 12.06.2017 12:30 ASNN – 44-vjeçari Luis Figo ka dëshmuar se nuk ka humbur

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh