Subscribe to RSS

Kombëtarja / Mavraj: Kjo fitore me Izraelin është e të gjithë shqiptarëve

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 22:20

ASNN – “Kjo fitore është e të gjithë shqiptarëve”. Kështu është shprehur, kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, pas ndeshjes me Izraelin. Një rezultat pozitiv dhe një lojë e bukur e futbollistëve, që e ka kthyer skuadrën tonë, në atë që ajo që ishte në evropianin francez.

Fitorja e së dielës në mbrëmje, kundër Izraelit I ka gëzuar të gjithë. Jo vetëm futbollistët, të cilët i janë rikthyer lojës së bukur, me ritëm, me grintë dhe dëshirë për të shënuar, por edhe të gjithë shqiptarët kudo që janë. Tifozët kanë shijuar golat e bukur të shënuar në Haifa, si dhe rikthimin e Kombëtares si në kohën e evropianit francez.

Kapiteni i kuqezinjve, Merëgim Mavraj, në përfundim të ndeshjes ka thënë se kjo fitore nuk është as vetëm për De Biazin, e as  vetëm për lojtarët. Ajo është e të gjithë shqiptarëve. Mërgim Mavraj ka mbajtur shiritin e kapitenit të kombëtares në ndeshjes me Izraelin, e zhvilluar të dielën.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh