Subscribe to RSS

Kombëtarja / Mavraj: Kjo fitore me Izraelin është e të gjithë shqiptarëve

Share Button

AlbanianSport.net 12.06.2017 22:20

ASNN – “Kjo fitore është e të gjithë shqiptarëve”. Kështu është shprehur, kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, pas ndeshjes me Izraelin. Një rezultat pozitiv dhe një lojë e bukur e futbollistëve, që e ka kthyer skuadrën tonë, në atë që ajo që ishte në evropianin francez.

Fitorja e së dielës në mbrëmje, kundër Izraelit I ka gëzuar të gjithë. Jo vetëm futbollistët, të cilët i janë rikthyer lojës së bukur, me ritëm, me grintë dhe dëshirë për të shënuar, por edhe të gjithë shqiptarët kudo që janë. Tifozët kanë shijuar golat e bukur të shënuar në Haifa, si dhe rikthimin e Kombëtares si në kohën e evropianit francez.

Kapiteni i kuqezinjve, Merëgim Mavraj, në përfundim të ndeshjes ka thënë se kjo fitore nuk është as vetëm për De Biazin, e as  vetëm për lojtarët. Ajo është e të gjithë shqiptarëve. Mërgim Mavraj ka mbajtur shiritin e kapitenit të kombëtares në ndeshjes me Izraelin, e zhvilluar të dielën.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh