Subscribe to RSS

Kombëtarja / Panuçi: Nuk firmos për barazim / Angelovski: Maksimumin

Share Button

AlbanianSport.net 05.09.2017 16:15

ASNN – Kombëtarja nuk mendon për barazimin në takimin e së martës me Maqedoninë. Trajneri Kristian Panuçi tha në konferencën për shtyp një ditë para takimit se duan të fitojnë. Panuçi sqaroi se e respektojnë kundërshtarin, por duke qenë të vetëdijshëm për vlerat tona.

Trajneri i kuqezinjve nuk ka bërë shumë komente për stadiumin rreth 7-mijë- vendësh ku do të luhet takimi. Sipas UEFA-s do të luhet në Strumicë për shkaqe sigurie. Kombëtarja shoqërohet në çdo hap nga forca sigurie. Sipas mediave maqedonase, nuk u bë i ditur as itinerari i autokolonës nga Shkupi në Strumicë.

Në mbrëmje, Shqipëria ka zhvilluar seancën e fundit në stadiumin e vogël “Mlladost”, aty ku do të zhvillohet sfida të martën në orën 20:45. Trajneri e Maqedonisë, Igor Angelovski u shpreh i lumtur që luhet në qytetin e lojtarit më të mire të ekipit, Goran Pandev.

Agenlovski ka besim se do të jetë ndeshja më e mirë e këtyre eliminatoreve dhe, me mbështetjen e tifozëve, vendasit do të arrijnë një rezultat pozitiv. Takimi i parë në Shkodër që hapi Eliminatoret e Botërorit u mbyll me fitoren 2-1 të Shqipërisë në një ndeshje të zhvilluar në dy ditë për shkak të shtyrjes për arsye të kushteve atmosferike.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh