Subscribe to RSS

Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi”

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 07:55

ASNN – Kosova nuk njeh ende fitore në këto Eliminatore të Botërorit 2018, pasi skuadra e drejtuar nga trajneri Albert Bunjaku është mundur nga Finlanda 1-0 në “Loro Boriçi”, me një gol të Pukit në minutën e 83-të.

Kështu, Kosova pësoi humbjen e radhës në eliminatoret e “Rusi 2018 dhe këtë herë skuadra e drejtuar nga Bunjaku, u dorëzua përballë Finlandës me një gol të vetëm, duke mbetur në vendin e fundit në renditjen e Grupit I.

Pavarsisht dëshirës së treguar në fushën e lojës, skuadra kosovare nuk ishte e qartë në lojën e saj. 0-0 ishte rezultati i 45 minutave të para, ku rasti më i rrezikshëm ishte ai i minutës së 40-të, i skuadrës së Kosovës.

Loja ishte nën nivelin mesatar edhe në pjesën e dytë dhe diferenca u bë pikërisht 7 minuta nga fundi i takimit. Protagonisti për Finlandën u bë Puki, që bëri gjithçka vetë për të shënuar golin e fitores për skuadrën nordike, e cila shkon kështu në kuotën e 7 pikëve në vendin e parafundit në Grupin I.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05 ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës,

Kombëtarja / Panuçi: Maqedonia, sfidë me dy fytyra, vendosi një episod

AlbanianSport.net 06.09.2017 12:15 ASNN – Në dy ndeshjet e tij të para me Shqipërinë, Kristian Panuçi