Subscribe to RSS

Kosova i dorëzohet edhe Finlandës, Puki e thyen në “Loro Boriçi”

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 07:55

ASNN – Kosova nuk njeh ende fitore në këto Eliminatore të Botërorit 2018, pasi skuadra e drejtuar nga trajneri Albert Bunjaku është mundur nga Finlanda 1-0 në “Loro Boriçi”, me një gol të Pukit në minutën e 83-të.

Kështu, Kosova pësoi humbjen e radhës në eliminatoret e “Rusi 2018 dhe këtë herë skuadra e drejtuar nga Bunjaku, u dorëzua përballë Finlandës me një gol të vetëm, duke mbetur në vendin e fundit në renditjen e Grupit I.

Pavarsisht dëshirës së treguar në fushën e lojës, skuadra kosovare nuk ishte e qartë në lojën e saj. 0-0 ishte rezultati i 45 minutave të para, ku rasti më i rrezikshëm ishte ai i minutës së 40-të, i skuadrës së Kosovës.

Loja ishte nën nivelin mesatar edhe në pjesën e dytë dhe diferenca u bë pikërisht 7 minuta nga fundi i takimit. Protagonisti për Finlandën u bë Puki, që bëri gjithçka vetë për të shënuar golin e fitores për skuadrën nordike, e cila shkon kështu në kuotën e 7 pikëve në vendin e parafundit në Grupin I.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh