Subscribe to RSS

Kosovë / Donjeta Sadiku & Armend Xhoxhaj, më të mirët në boks për 2016-ën

Share Button

AlbanianSport.net 15.01.2017 08:45

ASNN – Sipas asaj që raportojnë mediat e Prishtinës, Donjeta Sadiku dhe Armend Xhoxhaj janë shpallur boksierët e vitit, nga Federata e Boksit e Kosovës, që të shtunën shpalli më të mirët e vitit që lamë pas.

Donjeta Sadiku e klubit “Gollaku” nga Prishtina fitoi gjatë vitit të kaluar, titullin e kampiones në Evropë për të reja, ndërsa Xhoxhaj ishte boksieri i vitit dhe kandidat për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike të Rios.

Federata e Boksit zgjodhi Besim Brahimin trajner të vitit, ndërsa klubin e tij Gollakun, klubin më të mirë të vitit. Me mirënjohje u nderuan edhe Latif Demolli si gjyqtari më i i mirë dhe Sylejman Voca, si “punëtori sportiv i vitit”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh