Subscribe to RSS

Kosovë / Donjeta Sadiku & Armend Xhoxhaj, më të mirët në boks për 2016-ën

Share Button

AlbanianSport.net 15.01.2017 08:45

ASNN – Sipas asaj që raportojnë mediat e Prishtinës, Donjeta Sadiku dhe Armend Xhoxhaj janë shpallur boksierët e vitit, nga Federata e Boksit e Kosovës, që të shtunën shpalli më të mirët e vitit që lamë pas.

Donjeta Sadiku e klubit “Gollaku” nga Prishtina fitoi gjatë vitit të kaluar, titullin e kampiones në Evropë për të reja, ndërsa Xhoxhaj ishte boksieri i vitit dhe kandidat për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike të Rios.

Federata e Boksit zgjodhi Besim Brahimin trajner të vitit, ndërsa klubin e tij Gollakun, klubin më të mirë të vitit. Me mirënjohje u nderuan edhe Latif Demolli si gjyqtari më i i mirë dhe Sylejman Voca, si “punëtori sportiv i vitit”.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:55 ASNN – Nisi me një humbje viti 2018 për Rafael Nadali. Pasi

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 17:05 ASNN – “Idea e parakalimit të dy Koreve së bashku me dy flamuj

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

AlbanianSport.net 10/01/2017 16:10 ASNN – Pasi mbrojti titullin “kampion bote” sezonin e fundit

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh