Subscribe to RSS

Legjionarët / Italia projekton Ndojin & Tafën me fanellën “axurre” një ditë

Share Button

AlbanianSport.net 06.01.2017 22:45

ASNN – Emigracioni shqiptar është një realitet i prekshëm me brezin e tij të dytë edhe përtej Adriatikut, në gadishullin e Apenineve, ku po lulëzojnë një numër talentesh që nuk është çudi t’i shohim edhe me fanellën e përfaqësueses “axurre” një ditë.

Kjo sepse Italia po kthen vëmendjen te talentet e rritur në akademitë e skuadrave vendase. “Corriere dello Sport” veçoi më të mirët në klubet e Serisë A dhe asaj B ku nuk mungojnë edhe emrat e shqiptarëve.

Emanuele Ndoj, pjesë i Breshias, dhe Shaqir Tafa, i të rinjve të Palermos, shikohen se futbollistë premtues të së ardhmes nga e përditshmja e njohur sportive italiane. Ndoj është mesfushor i rritur te ekipet zinxhir të Roma.

Dhe ky është sezoni i parë i tij si profesionist. 20-vjeçari është aktivizuar në 11 takime në Serinë B, duke spikatur për aq pak kohë sa i është dhënë. Ndërkaq, Tafa luan me të rinjtë e Palermo në qendër të mbrojtjes dhe është 18 vjeç.

Shaqir Tafa me 10 ndeshje në kampionatin në zhvillim është pikasur nga specialistët. Në akademitë e skuadrave italiane janë të shumtë lojtarët shqiptarë ku një pjesë e tyre kanë lindur në vendin fqinj.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

(Video) Këshilla e De Biazit: Luani futboll italian si… Shqipëria ime!

AlbanianSport.net 21.09.2017 10:40 ASNN – Xhovani De Biazi ka një këshillë për skuadrat e vogla

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh