Subscribe to RSS

Legjionarët / Këmbana të Serisë A për Emanuele Ndoj, interesohet Sasuolo

Share Button

Emanuele-Ndoj-Roma

AlbanianSport.net 25.11.2016 12:55

ASNN – Ishte parashikuar që nuk do të vononte dhe kështu ka ndodhur. I riu Emanuele Ndoji po tërheq vëmendjen e skuadrave të Serisë A të Kampionatit Italian të Futbollit. dhe, sipas mediave italiane, janë drejtuesit e Sasuolos po vëzhgojnë mesfushorin shqiptar.

20-vjeçari, i cili është pjesë e Breshias në Serinë B, aty ku është aktivizuar në 7 ndeshje të kampionatit. Ndoji është një futbollist me perspektivë, i rritur në akademinë e Romës. Ai u transferua janarin e kaluar te skuadra nga Lombardia, duke firmosur deri në vitin 2020, por një ofertë e mirë mund ta kalojë te Sasuolo.

Megjithatë, sipas mediave italiane, kontakt konkret nuk ka patur ende. Emanuele Ndoji ishte pjesë e përfaqësueseve të moshave të Shqipërisë, më konkretisht e asaj të Nën-17 dhe Nën-19-vjeçarëve. Në Itali vijojnë karrierën shumë lojtarë shqiptarë, të cilët aktivizohen nga kategoritë e ulëta, deri në Serinë A.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

(Video) FSHF / Shulku sqaron Kategorinë e Dytë & nisjen e së Tretës

AlbanianSport.net 03.10.2017 07:05 ASNN – Debati i lindur mbi dy skuadrat që duhet të zbrisnin

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

(Video) Kasperi, 5-vjeçari polak që po mahnit me talentin e tij në futboll

AlbanianSport.net 21.09.2017 18:00 ASNN – Talenti është i lindur dhe ai bie në sy edhe në moshë

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

(Video) / Futboll – femra / UEFA kërkon ndëshkimin e PAOK-ut, shpreson Vllaznia

AlbanianSport.net 21.09.2017 14:20 ASNN – PAOK-u i Selanikut akuzohet nga organizmi që qeveris

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh