Subscribe to RSS

Legjionarët / Këmbana të Serisë A për Emanuele Ndoj, interesohet Sasuolo

Share Button

Emanuele-Ndoj-Roma

AlbanianSport.net 25.11.2016 12:55

ASNN – Ishte parashikuar që nuk do të vononte dhe kështu ka ndodhur. I riu Emanuele Ndoji po tërheq vëmendjen e skuadrave të Serisë A të Kampionatit Italian të Futbollit. dhe, sipas mediave italiane, janë drejtuesit e Sasuolos po vëzhgojnë mesfushorin shqiptar.

20-vjeçari, i cili është pjesë e Breshias në Serinë B, aty ku është aktivizuar në 7 ndeshje të kampionatit. Ndoji është një futbollist me perspektivë, i rritur në akademinë e Romës. Ai u transferua janarin e kaluar te skuadra nga Lombardia, duke firmosur deri në vitin 2020, por një ofertë e mirë mund ta kalojë te Sasuolo.

Megjithatë, sipas mediave italiane, kontakt konkret nuk ka patur ende. Emanuele Ndoji ishte pjesë e përfaqësueseve të moshave të Shqipërisë, më konkretisht e asaj të Nën-17 dhe Nën-19-vjeçarëve. Në Itali vijojnë karrierën shumë lojtarë shqiptarë, të cilët aktivizohen nga kategoritë e ulëta, deri në Serinë A.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:55 ASNN – Përmbledhje e episodeve qesharake, brenda dhe jashtë

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

AlbanianSport.net 31/03/2018 16:10 ASNN – Koleksioni mbresëlënës rozë, jashtë fushës së blertë

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

AlbanianSport.net 31/03/2018 12:30 ASNN – Xhonglime, spektakël dhe festë në vendin ku sfera e rrumbullakët

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

AlbanianSport.net 31/03/2018 09:45 ASNN – Kolazh i pritjeve mëtë bukura të njërit prej portierëve

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

AlbanianSport.net 31/03/2018 07:55 ASNN – Në fakt, është cilësuar gjithmonë si një klasike e futbollit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh