Subscribe to RSS

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05

ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës, Skënderbeu e nisi me Kupën e Shqipërisë garën për këtë sezon.

Skuadra korçare mundi Mamurrasin me rezultatin 8-0 në përballjen e parë të luajtur të mërkurën në Korçë.

Trajneri Ilir Daja aktivizoi edhe afrimet e merkatos së verës për këtë sfidë dhe ata patën mundësi të shpalosin aftësitë e tyre ndaj një kundërshtari inferior.

Ndeshja e kthimit duket se do të jetë një formalitet për korçarët, të cilët shënuan dy herë në pjesën e parë dhe 6 në të dytën. Muzaka dhe Soue shënuan nga dy gola secili.

Skënderbeu luajti më herët këtë takim, pasi kalendari është më i ngjeshur për shkak të pjesëmarrjes në grupet e Ligës së Evropës.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani