Subscribe to RSS

Luhet e para e turit të parë, Skënderbeu, “tërmet 8-ballësh” Mamurrasit

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 17:05

ASNN – Përtej jehonës së Kombëtares, por edhe Superkupës, Skënderbeu e nisi me Kupën e Shqipërisë garën për këtë sezon.

Skuadra korçare mundi Mamurrasin me rezultatin 8-0 në përballjen e parë të luajtur të mërkurën në Korçë.

Trajneri Ilir Daja aktivizoi edhe afrimet e merkatos së verës për këtë sfidë dhe ata patën mundësi të shpalosin aftësitë e tyre ndaj një kundërshtari inferior.

Ndeshja e kthimit duket se do të jetë një formalitet për korçarët, të cilët shënuan dy herë në pjesën e parë dhe 6 në të dytën. Muzaka dhe Soue shënuan nga dy gola secili.

Skënderbeu luajti më herët këtë takim, pasi kalendari është më i ngjeshur për shkak të pjesëmarrjes në grupet e Ligës së Evropës.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

(Video) Kombëtarja / Kuqezinjtë flasin pas barazimit me Maqedoninë

AlbanianSport.net 06.09.2017 22:30 ASNN – Pika që Shqipëria mori të martën ndaj Maqedonisë është

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

Tirana e Të Parës rrëmben edhe Superkupën, bind ndaj Kukësit “kampion”

AlbanianSport.net 06.09.2017 21:25 ASNN – Tirana e nisi sezonin me trofe duke fituar Superkupën

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Basketboll / Gentian Cici, për herë të tretë, “bilbil” tek italianët

Gjergj Vyshka 06.09.2017 20:20 Gentian Cici, ndërkombëtari i basketbollit shqiptar, i cili po gjykon

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

(Video) Kombëtarja / Agolli: Barazimi, rezultat i drejtë, dëmtimi më privoi

AlbanianSport.net 06.09.2017 19:15 ASNN – Ndeshja ndaj Maqedonisë ishte e 71-ta për Ansi Agollin

Kombëtarja / Panuçi: Maqedonia, sfidë me dy fytyra, vendosi një episod

Kombëtarja / Panuçi: Maqedonia, sfidë me dy fytyra, vendosi një episod

AlbanianSport.net 06.09.2017 12:15 ASNN – Në dy ndeshjet e tij të para me Shqipërinë, Kristian Panuçi

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh