Subscribe to RSS

Minifutboll / TV1 Channel, fitues i të parës Kupë “Ymer Striniqi”

Share Button

Gaspër Marku 30.03.2017 18:55

ASNN – Përmes një veprimtarie të organizuar nga Shoqata Publicistike Sportive “Anton Mazreku”, në bashkëpunim me klubin e futbollit të femrave Juban Danja, u përkujtua figura e komentatorit të njohur sportiv, Ymer Striniqi, i ndarë nga jeta dy vite më parë. Për të qenë sa më pranë fushës së futbollit, që Striniqi aq shumë e kishte për pasion, ishte planifikuar zhvillimi i Kupës nën emrin e tij.

Në garë për ta fituar këtë kupë ishin me përfaqësues të televizioneve lokale të Shkodrës, TV1 Channel, TV Rozafa, Star Plus Tv dhe TV Antena. Pas dy ballafaqimeve eliminatore, ku TV1 Channel eliminoi Rozafen me penallti dhe TV Antena, Star Plusin, për të përcaktuar fituesit u luajt finalja mes TV1 Channel dhe TV Antena. Një finale kjo që foli tërësisht për ekipin e TV1 Channel.

Pasi fitoi thellësisht 6-0, ky i fundit u bë fituesi i turneut të parë “Ymer Striniqi”. Në mbylljen e aktivitetit krahas figurave të futbollit shkodran si Hysen Zmijani, apo të gjykimit si Mhill Shkëmbi, ishin dhe kolegë të afërt të Striniqit jo vetëm nga Shkodra, por dhe nga Lezha, Puka dhe Malësia e Madhe. Të pranishëm ishin dhe figura nga sporte të tjera si Eljaz Guri dhe Dushan Vaso.

Apo dhe kampioni i botës në mundje, Elis Guri. Madje ky i fundit, së bashku me nipin e Ymer Striniqit, Eris Fani, dorëzuan kupën për skuadrën fituese TV1 Channel. Të pranishmit janë përshëndetur nga bashkëshortja e të madhit Ymer Striniqi, Perihani.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Çiklizëm / Emocionet e ish-kampionit Syka: U riktheva si dikur

Çiklizëm / Emocionet e ish-kampionit Syka: U riktheva si dikur

Gaspër Marku 20.04.2017 11:10 Ashtu si dikur, kur mbërrinte në finishin e sheshit “Zogu i parë”

In Memoriem / Shuhet Idriz Muço, një humbje e madhe për notin shqiptar

In Memoriem / Shuhet Idriz Muço, një humbje e madhe për notin shqiptar

AlbanianSport.net 28.03.2017 19:00 ASNN – Noti shqiptar dje në mesditë ka humbur një figurë të madhe,

Atletikë / Nderohet Ahmeti, Morina, Sherja, Curani, Bajko & Tukseferi

Atletikë / Nderohet Ahmeti, Morina, Sherja, Curani, Bajko & Tukseferi

Gjergj Vyshka 25.03.2017 12:30 Për Luiza Gegën dhe Izmir Smajlajn trofetë janë dorëzuar nga

(Video) Piana del Albanezi, të lindur në Itali, por tifozë me Shqipërinë

(Video) Piana del Albanezi, të lindur në Itali, por tifozë me Shqipërinë

AlbanianSport.net 23.03.2017 13:30 ASNN – Ndeshja midis Italisë dhe Shqipërisë është në qendër

“La Gazzetta dello Sport”, me kryeartikullin “Itali-Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

“La Gazzetta dello Sport”, me kryeartikullin “Itali-Shqipëri, fqinjë, miq, rivalë”

AlbanianSport.net 22.03.2017 11:35 ASNN – Italia dhe Shqipëria, fqinjë, miq dhe rivalë. Tirana është

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh