Subscribe to RSS

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Share Button

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50

Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj, pati kërkuar ndihmë nga privatë dhe nga shteti, por i kthyen krahët. Ermal Hadribeaj dhe Fatos Doskja do të jenë përfaqësuesit e Shqipërisë në Kampionatin Botëror të Ndeshjeve të Lira ose ndryshe MMA (Arteve të Përziera Marciale), që do të zhvillohet në Bahrein, nga data 12, deri më 19 nëntor 2017.

Për këtë arsye, edhe duke e ditur që Hadribeaj është nënkampion Ballkani, i aftë për të sjellë dhe të tjera medalje ndërkombëtare, disa herë fituesi i Gladiatorit, presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj, pati kërkuar ndihmën e privatëve dhe të shtetit. Sepse duheshin 5000 euro për 3 ditë. Jo vetëm regjistrimi, por dhe pjesëmarrja në këtë Botëror.

Por dhe pas këtij njoftimi, Rizajt nuk i është përgjigjur as privati dhe as shteti. “Kam kërkuar dhe kam takuar përgjegjësin e sportit elitar në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, Arjan Konomi, por nuk më ka dhënë asnjë shpresë, – thotë Arjan Rizaj për “Sport Ekspres”. – Po kështu dhe privatët. Prandaj, për të mos e djegur këtë mundësi do të shkojmë me paratë tona apo dhe të miqve që kemi. Ky është sporti në Shqipëri.”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

Çiklizëm / Halilaj & Zhupa, dinjitozë në kronometër, tani, sytë nga “rruga”

Çiklizëm / Halilaj & Zhupa, dinjitozë në kronometër, tani, sytë nga “rruga”

Gjergj Vyshka 21.09.2017 15:15 Tom Dumulin është fituesi i garës së kronometrit në Kampionatit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh