Subscribe to RSS

Moto GP / Andrea Doviciozo bën “bis”, sukses edhe në Katalonjë

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:05

Piloti i “Dukatit”, Andrea Doviciozo, ka triumfuar në Çmimin e Madh të Katalonjës duke bërë kështu “bis” suksesesh, pas atij të para një jave në Muxhelo. Në vendin e dytë vjen Markezi, që parakalon dhe lë pas Perez dhe Lorencon. Zhgënjyese “Jamaha”, sepse Valentino Rosi e ka mbyllur në vendin e 8-të.

Kurse Vinjales, në vendin e 10-të, ndërsa të paktën qëndron kryesues i renditjes së përgjithshme botërore, me 7 pikë më shumë se sa Doviciozo dhe Petruci, teksa ky i fundit ishte i pesti dhe më pas është rrëzuar në xhiron e parafundit. Pedroza, i pari pas provave zyrtare, është kaluar menjëherë nga Lorenco.

Por Pedroza është rikthyer përsëri në krye me Doviciozon, i cili është gjithnjë i rrezikshëm kur është shumë pranë. Në xhiron e 17-të piloti nga Forlimpopoli shfrytëzon daljen nga bokset dhe menjëherë është në krye të garës duke arritur kështu suksesin e tij të 13-të në karrierë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Pingpong / Liridona Rexhaj, e 3-ta në Ballkaniadën e Nën-18-vjeçarëve në Bullgari

Gjergj Vyshka 13.06.2017 17:05 Pingpongistja e Teutës, Liridona Rexhaj, ka dalë e treta në Kampionatin

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

Volejboll – Femra / Bici rinovon, klubi italian: Një sportiste e jashtëzakonshme

AlbanianSport.net 13.06.2017 15:15 ASNN – Kënaqësi dhe gëzim në klubin e volejbollit LPM Mondovì,

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

(Video) Atletikë / Luiza Gega, të enjten, në “Diamond Ligë” në Oslo, synon rekordin

Gjergj Vyshka 13.06.2017 13:25 “Diamond Ligë” në Oslo të Norvegjisë është stacioni i radhës

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Volejboll – Meshkuj / Xhelati: Do të mundohemi të bëjmë dhe ne mrekullinë

Gjergj Vyshka 12.06.2017 11:35 Kapiteni i kuqezinjve: “Deri më tani kemi punuar jashtëzakonisht

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

(Video) Po vijnë gjermanët… Pse “Nike” ka rënë dhe “adidas”-i po rritet …

Marrë nga Revista “TIME” 12.06.2017 10:40 Gjermanët janë yje të sportit. Ata janë kampionët në fuqi të botës

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh