Subscribe to RSS

Moto GP / Andrea Doviciozo bën “bis”, sukses edhe në Katalonjë

Share Button

Gjergj Vyshka 12.06.2017 17:05

Piloti i “Dukatit”, Andrea Doviciozo, ka triumfuar në Çmimin e Madh të Katalonjës duke bërë kështu “bis” suksesesh, pas atij të para një jave në Muxhelo. Në vendin e dytë vjen Markezi, që parakalon dhe lë pas Perez dhe Lorencon. Zhgënjyese “Jamaha”, sepse Valentino Rosi e ka mbyllur në vendin e 8-të.

Kurse Vinjales, në vendin e 10-të, ndërsa të paktën qëndron kryesues i renditjes së përgjithshme botërore, me 7 pikë më shumë se sa Doviciozo dhe Petruci, teksa ky i fundit ishte i pesti dhe më pas është rrëzuar në xhiron e parafundit. Pedroza, i pari pas provave zyrtare, është kaluar menjëherë nga Lorenco.

Por Pedroza është rikthyer përsëri në krye me Doviciozon, i cili është gjithnjë i rrezikshëm kur është shumë pranë. Në xhiron e 17-të piloti nga Forlimpopoli shfrytëzon daljen nga bokset dhe menjëherë është në krye të garës duke arritur kështu suksesin e tij të 13-të në karrierë.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

Tenis / Nadal mundet, por s’shqetësohet: Jam gati për “Australian Open”

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:55 ASNN – Nisi me një humbje viti 2018 për Rafael Nadali. Pasi

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

Atletikë / Meta pret kampionin Smajlaj, i uron fat në 2018-ën

AlbanianSport.net 10/01/2017 18:00 ASNN – Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

Olimpiada / Malago: Dy Koretë mundën botën, u bashkuan vetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 17:05 ASNN – “Idea e parakalimit të dy Koreve së bashku me dy flamuj

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

Moto GP / Markez: Do ta mbroj titullin, por do të jetë e vështirë

AlbanianSport.net 10/01/2017 16:10 ASNN – Pasi mbrojti titullin “kampion bote” sezonin e fundit

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

(Video) Ski / Erjon Tola rrëfen “Pjongçeng 2018”-ën e tij, synon historinë

AlbanianSport.net 10/01/2017 13:25 ASNN – Lojërat Olimpike Dimërore “Pjongçeng 2018”, do të

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh