Subscribe to RSS

Moto GP / Doviciozo: Për Rosin jam favorit? Është e mundur…!

Share Button

AlbanianSport.net 31/03/2018 14:20

ASNN – “Për Rosin jam favoriti kryesor i Botërorit? E dëgjoj të thuhet nga Valentino, është shumë e mundur dhe unë për këtë jam i kënaqur.” Kështu ka deklaruar kryesuesi i Kampionatit Botëror të Moto GP, Andrea Doviciozo, i kthyer nga triumfi në Losail me “Dukati”-n e tij.

“Themi që është e vërtetë, ndërsa jam mes favoritëve, por jemi të paktën 6 pretendentë dhe kemi mundësi ta luajmë mes njëri-tjetrit kampionatin, si për individë, ashtu dhe për motorët që kemi”, – ka vijuar ai. “Kisha bëre rezultate të mira, nuk kam shkuar keq deri më tani.”

“Sigurisht, kur fiton është tjetër gjë, mbi të gjitha për fansat dhe spekatorët që të shohin në një tjetër mënyrë, shumë më ndryshe”, – ka përfunduar deklaruar kryesuesi i Kampionatit Botëror të Moto GP, Andrea Doviciozo, i cili ka triumfuar në garën e parë të sezonit në Losail.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike

Basketboll – Meshkuj / Ervin Koçi, “bilbil” në fazën finale të Ligës Ballkanike

AlbanianSport.net 17/04/2018 11:35 ASNN – BC Levski 2014 Lukoil është fituesja e Ligës Ballkanike

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

Kanoe “prek ujin”, Presidenti Uds, nxitje dhe mbështetje për Shqipërinë

AlbanianSport.net 17/04/2018 08:50 ASNN – Kanoe mund të jetë disiplina më e re sportive në vendin

Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi…

Ali Rezai, një iranian “kampion” në Tiranë, që aspiron kuqezi…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:00 ASNN – Jeta nuk ka qenë e drejtë për Ali Rezain. Teksa e shikon

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

(Video) Xhemollari: Dopingu, 98 % i qëllimshëm, vetëm 2 %, aksidental!

AlbanianSport.net 31/03/2018 15:15 ASNN – “Në 98 % të rasteve, dopingu është një fenomen që ndodh

Boks / Nurja, Bermeta & Ramo debutojnë me sukses në ringun profesionist

Boks / Nurja, Bermeta & Ramo debutojnë me sukses në ringun profesionist

AlbanianSport.net 31/03/2018 13:25 ASNN – Denis Nurja, Alban Bermeta dhe Aleksandër Ramo, të tre

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh