Subscribe to RSS

Moto GP / Pret gishtin, britaniku Kraçlou rrezikon garën e Mizanos

Share Button

AlbanianSport.net 06.09.2017 18:10

ASNN – Piloti britanik Kal Kraçlou rrezikon të mos jetë ditën e diel në garën e Çmimit të Madh të San Marinos në Moto GP, garë që zhvillohet në pistën e Mizanos. E gjithçka ka ndodhu për shkak të një incidenti që ka pasur në banesë.

Ai ka prerë pa dashje gishtin tregues të dorës së majtë duke e dëmtuar rëndë atë dhe rrezikon jetë në pistë ditën e diel. Atij i është dhënë ndihma e menjëhershme mjekësore në spitalin e Pistoias në Itali, duke i qepur gishtin.

Por ai nuk e lëviz dot dhe kjo do të ndikojë në garë. Më pas ai ka kryer edhe një kontroll në spitalin e Parmës: “Për fat të keq kam prerë gishtin, duke dëmtuar muskujt”, – ka thënë britaniku.

“Gara, nëse marr pjesë, ka për të qenë e vështirë, por do të përpiqem të jap 100 % në pistë”, – përfundoi Kraçlou.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

(Video) Kërcimi i erës, sfida sportive që përbuz rëndesën & përqafon artin

AlbanianSport.net 03.10.2017 12:35 ASNN – Quhet kërcimi i erës dhe është risia më e fundit për ata që dëshirojnë të sfidojnë

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

MMA / Hadribeaj & Doskja, me para nga xhepi në Botërorin e Bahreinit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 09:50 Presidenti i Federatës Shqiptare të Ndeshjeve të Lira, Arjan Rizaj,

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Sërfisti Leonard Nika, një shqiptar “portugez”, 8 herë “kampion” i Italisë

Gjergj Vyshka 21.09.2017 17:05 Ndonjëherë për të zbuluar personazhe shqiptare që bëjnë sport

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

(Video) Basketboll – Meshkuj / Antonis Konstantinides, trajneri i ri i Qipros

AlbanianSport.net 21.09.2017 16:10 ASNN – Ish-trajneri i  përfaqësueses kuqezi të koshit të meshkujve,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh