Subscribe to RSS

Mundja analizon 2017-ën, Presidenti Biba: Ky, një vit shumë i mirë!

Share Button

AlbanianSport.net 25/02/2018 07:35

ASNN – Mundja shqiptare ka analizuar të premten në mesditë vitin 2017-të, ndërsa ka shpallur dhe objektivat për 2018-ën. Në prezencë të shefit të politikave dhe strategjive për sportin dhe rininë në Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Arjan Konomi, mundja ka evidentuar se viti 2017 ka qenë i mirë. Sepse, të paktën edhe sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Mundjes, Martin Biba, vendi i 5-të në Botërorin e Të Rinjve të Eriglent Prizrenit, titujt “kampion Ballkani” të Paris Karepit dhe Eriglent Prizrenit, apo dhe medalja e bronztë e Boris Frrokajt tregojnë që mundja ka rritje.

“Unë, – thotë Biba për të përditshmen sportive shqiptare, “Sport Ekspres”, – do ta cilësoja një vit të mirë, sepse kemi pasur dhe medalje të tjera. Së paku kemi bërë 18 aktivitete kombëtare dhe ndërkombëtare dhe kjo me një “grant” fare të vogël. Mos harroni që kemi pasur dhe aksidente si ai i sportistit premtuesm Leonard Frrokajt, që për fatin tonë të mirë tashmë e ka kaluar rrezikun dhe është duke u rehabilituar në një qendër në Soçi. Megjithatë them se po vjen një brez në rritje që do të ketë dhe rezultate më të mëdha.”

E pyetjes së “Sport Ekspres” se çfarë mund të kishin bërë më tepër në 2017-ën, Biba do t’i përgjigjej me “financa më të mëdha”. “Nëse do të kishim pasur financa të mëdha do të kishim dërguar me shumë ekipe në turne ndërkombëtar, por do të kishim dhe ekipe kombëtare më të plota, kjo dhe në uniforma apo gjithçka tjetër që do të rregullonte pamjen e tyre të jashtme, – ka thënë ai. – Megjithatë tani jemi në ato kushte që kemi kërkuar dhe zhvillimin e Kampionatit Ballkanik të kadetëve dhe të rinjve më 2018-ën në Tiranë dhe po presim përgjigje.”

Por ndërkohë tek objektivat e 2018-ës, Biba do të këmbëngulte për më shumë medalje ndërkombëtare. “Tanimë, – thotë presidenti i mundjes shqiptare, – kemi një brez sportistët që janë të pjekur e që duhet të bëjnë hapin e madh për t’u ndeshur si të barabartë dhe me kundërshtarë nga Rusia, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Turqia, apo Bjellorusia. Pra me vende që e kanë të zhvilluar mundjen. Besoj se do të kemi shumë medalje.”

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

Kikboks /  Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

Kikboks / Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

AlbanianSport.net 12/03/2018 12:30 ASNN – Dy sportistë shqiptarë për herë të parë do të shkojnë në një veprimtari ndërkombëtare në Tajlandë. Bëhet fjalë për një turne në kikboks, pikërisht në vendin e origjinës së këtij sporti, i cili njihet në të gjithë botëb. Ky është fati që i ka buzëqeshur vëllezërve Jakupi, Brusit dhe Stivenit,

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh