Subscribe to RSS

Mundje / Biba: Vizita e Hamakosit, një botëror në Tiranë, dy kulme

Share Button

AlbanianSport.net 25/02/2018 18:40

ASNN – Presidenti i sportit të tapetit: “Nëse do të kishim më shumë financa do të kishim dërguar më shumë ekipe në turne dhe do të kishim kombëtare më të plotë”. Vizita në dhjetor e Teodoros Hamakos, zëvendëspresidentit të Federatës Botërore të Mundjes për Evropën, e ka bërë presidentin e Federatës Shqiptare të Mundjes, Martin Biba, që edhe sot të ndihet mirë.

Në fakt, Shqipëria është në pritje të marrjes së organizimit të një Kampionati Botëror, ndërsa vendimi do të vijë në qershor në Lozanë. “Megjithatë, – thotë Biba, – jemi të vetëdijshëm se kemi probleme në Pallatin e Sportit, sepse nuk plotëson standardet e kërkuara nga Federata Botërore e Mundjes për organizimin e një Botërori. Si fillim, ai nuk ka hapësirat e duhura mes tapetit të ndeshjeve dhe murit.”

“Por, sidoqoftë, ardhja e Hamakosit, përkujdesja ndaj mundësit tonë të dëmtuar, Leonard Frrokajt, na ka bërë të ndihemi mirë dhe jemi të ndërgjegjshëm se përkrahja e tyre nuk ka për të munguar kurrë”. Tashmë pritet që mundja shqiptare të zbresë në tapet për vitin 2018.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

Kikboks /  Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

Kikboks / Brus & Stiven Jakupi ftohen në një turne ndërkombëtar në Tajlandë

AlbanianSport.net 12/03/2018 12:30 ASNN – Dy sportistë shqiptarë për herë të parë do të shkojnë në një veprimtari ndërkombëtare në Tajlandë. Bëhet fjalë për një turne në kikboks, pikërisht në vendin e origjinës së këtij sporti, i cili njihet në të gjithë botëb. Ky është fati që i ka buzëqeshur vëllezërve Jakupi, Brusit dhe Stivenit,

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh