Subscribe to RSS

Mundje / Shqipëria, e dyta në Kupën tashmë ndërkombëtare “Adem Jashari”

Share Button

AlbanianSport.net 28/11/2017 08:50

ASNN – Shqipëria e mundjes ka zënë vendin e dytë në Kupën “Adem Jashari”, e cila të dielën është zhvilluar në Han të Elezit në Kosovë. Kjo kupë ka pasur përmasa ndërkombëtare, sepse në të, përveç Shqipërisë dhe Kosovës, kanë marrë pjesë edhe Maqedonia, Qiproja turke, Bullgaria, Bosnje-Hercegovinë, Turqia dhe Franca. Shqipëria ka marrë pjesë me 7 mundës, të cilët janë pjesë e Tiranës dhe Kukësit, kurse delegacioni është drejtuari nga i pari i klubit sportiv verilindor, Kujtim Kovaçi.

Mundësit kanë marrë gjithsej 7 medalje, që ishin 3 të arta, nga Orgest Lila, i peshës 65 kilogram, Omar Lila, i peshës 86 kilogram, dhe Egzon Shala, i peshës 120 kilogram. Po kështu janë 3 medalje argjendi, të fituar nga Ordis Lila, i peshës 61 kilogram, Festim Çengu, i peshës 70 kilogram, dhe Klodian Bulica, i peshës 97 kilogram. Gjithashtu është dhe një medalje bronzi, e cila është fituar nga Bekim Shaqiri i peshës 65 kilogram.

Në përfundim, kjo dhe sipas informacionit që ka dhënë Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Mundjes, Ndriçim Spahiu, Kosova është shpallur fituese e turneut “Adem Jashari”, teksa vendësit kanë grumbulluar 26 pikë. Në vendin e dytë ka ardhur Shqipëria me 24 pikë dhe në të tretin Maqedonia. Ky vend i dytë në Turneun Ndërkombëtar “Adem Jashari” i bashkohet medaljeve ballkanike të mundjes, si dhe pjesëmarrjeve të mira në Kampionatet Evropiane dhe Botërore.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

Volejboll / Flasin trajnerët kuqezi, Martiri & Bardhi, pas triumfit me Kosovën

AlbanianSport.net 29/11/2017 16:35 ASNN – Trajneri i Kombëtares së femrave të volejbollit, Altin

Volejboll – Meshkuj / Shqipëria e Bardhit nuk bën dot “bis”, i duhen 4 sete

Volejboll – Meshkuj / Shqipëria e Bardhit nuk bën dot “bis”, i duhen 4 sete

AlbanianSport.net 29/11/2017 14:20 ASNN – Kanë mjaftuar tre pika të forta që Shqipëria e meshkujve

Volejboll – Femra / Kosova provon, për Shqipëria nuk lëshon në 3 sete

Volejboll – Femra / Kosova provon, për Shqipëria nuk lëshon në 3 sete

AlbanianSport.net 29/11/2017 11:35 ASNN – Ajo që binte në sy tek përballja e femrave ishte fakti

Volejboll / Shqipëria mund dy herë Kosovën, ngre lart Kupën e Pavarësisë

Volejboll / Shqipëria mund dy herë Kosovën, ngre lart Kupën e Pavarësisë

AlbanianSport.net 29/11/2017 08:50 ASNN – Si për femra, ashtu dhe për meshkuj, kombëtaret e volejbollit

Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion

Xhudo / Majlinda Kelmendi nis rikuperimin në Slloveni, Kuka synon Tokion

Gjergj Vyshka 21.09.2017 13:25 Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se kampionia olimpike në xhudo,

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh