Subscribe to RSS

Mundje / Tirana, fituese e dyfishtë e Mbarëkombëtarit “Abedin Lame”

Share Button

AlbanianSport.net 24/03/2018 09:45

ASNN – Tirana është fituese e dyfishtë e Turneut Mbarëkombëtar “Abedin Lame” në mundje për të rinj. Në stilin klasik, ose atë greko-romak, bardheblutë kanë lënë nga pas Flamurtarin dhe Burrelin. Kurse në mundjen e lirë Lirinë e Shkupit dhe Teutën.

Në këtë veprimtari kanë marrë pjesë 10 ekipe, ndërsa ka pasur dhe mundje femrash mes një përfaqësie të Kosovës dhe Shqipërisë. Në përshëndetjen e tij të zakonshme, presidenti i Federatës Shqiptare të Mundjes, Martin Biba, ka vlerësuar turneun.

Më pas janë dhënë “Mirënjohje” për Kosovën, “Lirinë” e Shkupit, “Kërçovën”, si dhe për Jak Markun, Rasku Shirën, Sami Dedën dhe Ardian Trotën. Në këtë mënyrë mundja shqiptare ka ngritur siparin e veprimtarive për vitin 2018.

 

Turneu Mbarëkombëtar

i Mundjes për Të Rinj

“Abedin Lame 2018”

 

Rezultatet teknike:

 

Stili Greko-Romak

Pesha 55 kg  Klodian Shehu (Tirana)

Pesha 60 kg  Bajram Sina (Tirana)

Pesha 63 kg  Julian Shehu (Tirana)

Pesha 67 kg  Tygert Voci (Tirana)

Pesha 72 kg  Kevin Kupi (Tirana)

Pesha 77 kg  Ardit Ndoj (Tirana)

Pesha 82 kg  Luçiano Kodheli (Tirana)

Pesha 87 kg  Antonio Kodheli (Tirana)

Pesha 97 kg  Uedi Nuriu (Tirana)

Pesha 130 kg           Kevin Ballabani (Burreli)

 

Si ekip                        :           Tirana 225 pikë

Sportisti më i mirë    :           Klodian Shehu (Tirana)

 

Stili i lirë:

Pesha 57 kg  Minir Rexhepi (Liria Shkup)

Pesha 61 kg  Oltion Bardhi (Tirana)

Pesha 65 kg  Emanuel Çekrezi (Tirana)

Pesha 70 kg  Ledio Çiku (Teuta)

Pesha 74 kg  Orhan Xhaferovski (Liria Shkup)

Pesha 79 kg  Omer Sejfullau (Liria Shkup)

Pesha 86 kg  Eriglent Prizreni (Tirana)

Pesha 92 kg  Hans Mara (Teuta)

Pesha 97 kg  Emiljano Onuzi (Tirana)

Pesha 125 kg           Paris Karepi (Teuta)

 

Si ekip                        :           Tirana 210 pikë

Sportisti më i mirë    :           Emanuel Çekrezi (Tirana)

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

Volejboll / Risia e Federatës, një kanal për transmetim direkt në Internet

AlbanianSport.net 19/04/2018 19:50 ASNN – Federata Shqiptare e Volejbollit duket se është ndër institucionet

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

Atletikë / Skënderbeu & Vllaznia, kampionet e moshës deri në 18 vjeç

AlbanianSport.net 19/04/2018 17:40 ASNN – Skënderbeu për femra dhe Vllaznia për meshkuj janë

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh