Subscribe to RSS

Nën-19-vjeçarët / Kosova mposht Shqipërinë 2-0 në miqësoren e Prizrenit

Share Button

Kosove-Shqiperi-flamujt-skice

AlbanianSport.net 13.10.2015 18:00

ASNN – Ndeshja miqësore midis ekipit përfaqësues të Nën-19-vjeçarëve të Kosovës atij të Shqipërisë është fituar nga kosovarët me rezultatin 2-0. Vendasit e kanë treguar si një skuadër më e mirë, në ndeshjen që u zhvillua sot në Prizren, ndërsa golat për përfaqësuesen e Kosovës u shënuan nga Ylber Ramadani dhe Meriton Korenica. Kjo ishte vetëm ndeshja e parë, pasi takimi tjetër do të zhvillohet pas dy ditësh në Kukës.

Kështu, Kombëtarja shqiptare e Nën-19-vjeçarëve, të drejtuar nga trajneri Arjan Bellai ka zhvilluar dhe një ndeshje miqësore me përfaqësues e Kosovës së kësaj grupmoshe. Përfaqësuesja e Kosovës i ka mposhtur moshatarët e tyre nga Shqipëria me rezultatin 2- 0, në takim që u zhvillua në stadiumin “Përparim Thaqi” të Prizrenit. Të dy golat për të përzgjedhurit e trajnerit Ramiz Krasniqi u shënuan në pjesën e dytë.

Të dy mesfushorët, Ramadani i Dritës dhe Korenica i Shkëndijës së Tetovës, shënuan gola të bukur nga largësia. Mediave kosovare nuk u ka shpëtuar edhe një detaj pikant, pasi u ka bërë përshtypje emri i një lojtarit të kuqezinjve. Kjo sepse, pjesë e Nën-19-vjeçarëve të Shqipërisë ishte edhe lojtari me emrin e legjendës së Holandës, Markovanbasten Çema.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh