Subscribe to RSS

Nën-19-vjeçarët / Shqipëria e Bogdanit fiton turneun “Roma Caput Mundi”

Share Button

AlbanianSport.net 03.03.2017 14:35

ASNN – Kombëtarja e Nën-19-vjeçarëve të Shqipërisë është shpallur fituese e turneut “Roma Caput Mundi” që u zhvillua në kryeqytetin italian. Në finalen e këtij viti, skuadra e drejtuar nga trajneri i ri, Erjon Bogdani, mposhti Rumaninë me rezultatin e pastër 2-0, duke marrë hakun ndaj humbjes në finalen një viti më parë.

Nën-19-vjeçarët shqiptarë u shfaqën superiorë ndaj bashkëmoshatarëve të tyre në këtë ndeshje duke e dominuar atë. Çela i dha epërsinë Kombëtares kuqezi në pjesën e parë, ndërkohë që, në atë të dytën, ishte Metolli ai që fiksoi fitoren e kuqezinjve të vegjël në shifrat 2-0.

Në rrugëtimin e saj drejt fitore së këtij turneu, Kombëtarja e Nën-19-vjeçarëve të Shqipërisë kishte mundur më parë Maltën, me rezultatin 2-1 dhe Anglinë, me rezultatin 2-0,  ndërkohë që skuadrën amatore të Italisë, pas barazimit 0-0 në kohën e rregullt, e eliminoi me shifrat 4-2 pas goditjeve nga pika e bardhë e 11-metërshave.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh