Nën-19-vjeçarët / Shqipëria zgjohet vonë & mundet 2-3 nga Gjermania

Share Button

euro-u-2019-logo

AlbanianSport.net 08.10.2016 16:55

ASNN – Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve ka luajtur sot ndeshjen e dytë të saj në kuadër të grupit të 4-t eliminator të kësaj grupmoshe dhe kuqezinjtë e drejtuar nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari janë mundur me rezultatin 2-3 nga Gjermania.  Ky takim, që u luajt në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, patët mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar.

Grupi i 4-t Eliminator të Evropianit të Nën-19-vjeçarëve, ku Shqipëria është vendi organizator, i kanë nisur të enjten dhe sot janë luajtur ndeshjet e dyta. Siç dihet, ndeshjet po luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Niko Dovana”. Skuadrat që bëjnë pjesë në grupin eliminator janë Gjermania, Republika e Irlandës, Gjibraltari dhe Shqipëria.

Pasi ishte mundur në ndeshjen e parë përballë Irlandës, ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur edhe në ndeshjen e dytë nga Gjermania. Ka qenë një ndeshje me dy fytyra, pasi pjesën e parë kanë dominuar gjermanët, të cilët kanë shënuar 3 herë, në minutën e 8-të, të 33-të dhe të parë shtesë, përkatësisht me autorë Kohlertin, Shipnoskin dhe Bakun.

Ndërsa pjesa e dytë ka qenë mjaft e mirë për kuqezinjtë, të cilët kanë gjetur dy herë rrugën e rrjetës, me të njëjtin autor Zekën, që tregohet fillimisht i saktë nga pika e bardhë në minutën e 78-të dhe, në minutën e dytë shtesë depërton me sukses dhe mposht portierin gjerman. Por ishte shumë vonë për të shmagur humbjen dhe Gjermania fiton me rezultatin 3-2.

Sikundër ndeshjen e parë, edhe këtë takim patët mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, ashtu siç do të ndodhë edhe me takimin e fundit në grup, që për Nën-19-vjeçarët kuqezinj është ai i 11 tetorit 2016 me Gjibraltarin po në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Erzeni bën “bis”, titulli më pranë, gjithçka vendoset të dielën

AlbanianSport.net 19/04/2018 22:00 ASNN – Erzeni ka bërë “bis”, duke e fituar edhe duelin e dytë

Tirana & Teuta nuk gabojnë, sigurojnë duelin për kurorën e “kampiones”

AlbanianSport.net 19/04/2018 20:55 ASNN – Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj ka

Basketboll – Femra / Tirana e mposht Goga Basket edhe në shtëpi

AlbanianSport.net 19/04/2018 18:45 ASNN – Tirana në basketboll për femra është finaliste e betejës

Basketboll – Femra / Vllaznia triumfon në “play out” ndaj Apolonisë

AlbanianSport.net 19/04/2018 15:30 ASNN – Apolonia është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës

Peshëngritje / Kampionati Kombëtar i Moshave, gjithçka gati

AlbanianSport.net 19/04/2018 13:20 ASNN – Peshëngritja shqiptare bëhet gati për Kampionatin e Moshave,