Subscribe to RSS

Nën-19-vjeçarët / Shqipëria zgjohet vonë & mundet 2-3 nga Gjermania

Share Button

euro-u-2019-logo

AlbanianSport.net 08.10.2016 16:55

ASNN – Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve ka luajtur sot ndeshjen e dytë të saj në kuadër të grupit të 4-t eliminator të kësaj grupmoshe dhe kuqezinjtë e drejtuar nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari janë mundur me rezultatin 2-3 nga Gjermania.  Ky takim, që u luajt në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, patët mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar.

Grupi i 4-t Eliminator të Evropianit të Nën-19-vjeçarëve, ku Shqipëria është vendi organizator, i kanë nisur të enjten dhe sot janë luajtur ndeshjet e dyta. Siç dihet, ndeshjet po luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Niko Dovana”. Skuadrat që bëjnë pjesë në grupin eliminator janë Gjermania, Republika e Irlandës, Gjibraltari dhe Shqipëria.

Pasi ishte mundur në ndeshjen e parë përballë Irlandës, ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur edhe në ndeshjen e dytë nga Gjermania. Ka qenë një ndeshje me dy fytyra, pasi pjesën e parë kanë dominuar gjermanët, të cilët kanë shënuar 3 herë, në minutën e 8-të, të 33-të dhe të parë shtesë, përkatësisht me autorë Kohlertin, Shipnoskin dhe Bakun.

Ndërsa pjesa e dytë ka qenë mjaft e mirë për kuqezinjtë, të cilët kanë gjetur dy herë rrugën e rrjetës, me të njëjtin autor Zekën, që tregohet fillimisht i saktë nga pika e bardhë në minutën e 78-të dhe, në minutën e dytë shtesë depërton me sukses dhe mposht portierin gjerman. Por ishte shumë vonë për të shmagur humbjen dhe Gjermania fiton me rezultatin 3-2.

Sikundër ndeshjen e parë, edhe këtë takim patët mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar, ashtu siç do të ndodhë edhe me takimin e fundit në grup, që për Nën-19-vjeçarët kuqezinj është ai i 11 tetorit 2016 me Gjibraltarin po në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

(Video) Volejboll – Meshkuj / Redi Koçi e nis 3 fitore & një humbje në Finlandë

AlbanianSport.net 03.10.2017 13:30 ASNN – Shtatlarti shqiptar, Redi Koçi, ka debutuar me 3 fitore

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Basketboll / FSHB: Testimi i gjyqtarëve të tavolinës, vetëm 4 ekipe përgjigjen

Gjergj Vyshka 03.10.2017 11:40 Gjyqtarët e tavolinës në basketbollin shqiptar gjithnjë kanë qenë

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

Kukësi / Milinkoviç: Me Skënderbeun s’kishim mesfushë, vuajmë mendërisht

AlbanianSport.net 03.10.2017 10:45 ASNN – Kukësi është mundur në fushën e vet nga Skënderbeu 1-2. Një humbje që duket se dhemb për të gjithë stafin drejtues, futbollistët dhe tifozët e skuadrës verilindore. Por pse u mund Kukësi në një ndeshje mjaft delikate për ecurinë e kësaj skuadre në kampionat? “Mendoj se Kukësi humbi se s’kishte

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

(Video) Futbollistet femra sfidojnë homologët meshkuj sa i përket spektaklit

AlbanianSport.net 03.10.2017 08:55 ASNN – Debati i lashtë sa vetë jeta për aftësitë e meshkujve dhe

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Volejboll – Femra / Partizani, 3 fitore në miqësore në prag të kampionatit

Gjergj Vyshka 03.10.2017 08:00 Në prag të sezonit të ri të kampionatit, që nis më 7 tetor, Partizani

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Senior Editor
Gjergj Vyshka

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh