Subscribe to RSS

Nën-19-vjeçarët / Sot përballë Gjermanisë, drejtpërdrejt në RTSH (14:00)

Share Button

U-19-Kombetarja-blu

AlbanianSport.net 08.10.2016 10:40

ASNN – Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve luan sot ndeshjen e dytë të saj në kuadër të grupit të 4-t eliminator të kësaj grupmoshe dhe përballë kuqezinjve të drejtuar nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari do të jetë Gjermania.  Këtë takim, që do të luhet në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, do të keni mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar.

Të enjten kanë nisur edhe ndeshjet e grupit të 4 Eliminator të Evropianit të Nën-19-vjeçarëve, ku Shqipëria është vendi organizator. Siç dihet, ndeshjet do të luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Niko Dovana”. Skuadrat që bëjnë pjesë në grupin eliminator janë Gjermania, Republika e Irlandës, Gjibraltari dhe Shqipëria.

Ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur në ndeshjen e parë, përballë Irlandës, duke u ndëshkuar nga një 11-metërsh i akorduar për miqtë në pjesën e parë. Ndërkohë, sot pasdite, duke nisur nga 14:00, Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve do të përballet me skuadrën më të fortë të grupit, Gjermaninë, e cila, në ndeshjen e parë, mundi thellë Gjibraltarin 5-0.

Sikundër ndeshjen e parë, edhe këtë takim do të keni mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar. Ndeshja Shqipëri-Gjermani do të luhet në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, ndërsa takimi i fundit në grupin e 4-t për Nën-19-vjeçarët kuqezinj është ai i 11 tetorit 2016 me Gjibraltarin po në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

(Video) Kur topi nuk të ka qejf fare si tip…

AlbanianSport.net 31/03/2018 18:55 ASNN – Përmbledhje e episodeve qesharake, brenda dhe jashtë

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

(Video) Kristiano Ronaldo & 28 femrat e jetës së tij, një kaleidoskop

AlbanianSport.net 31/03/2018 16:10 ASNN – Koleksioni mbresëlënës rozë, jashtë fushës së blertë

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

(Video) Brazili, aty ku futbolli është mënyrë jetese

AlbanianSport.net 31/03/2018 12:30 ASNN – Xhonglime, spektakël dhe festë në vendin ku sfera e rrumbullakët

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

(Video) Manuel Nojer, 32 vitet e një “muri” të portës gjermane

AlbanianSport.net 31/03/2018 09:45 ASNN – Kolazh i pritjeve mëtë bukura të njërit prej portierëve

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

Gjermania & Brazili, një “tango” euro-latine, si prelud i “Kalinkës” ruse…?

AlbanianSport.net 31/03/2018 07:55 ASNN – Në fakt, është cilësuar gjithmonë si një klasike e futbollit

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh