Subscribe to RSS

Nën-19-vjeçarët / Sot përballë Gjermanisë, drejtpërdrejt në RTSH (14:00)

Share Button

U-19-Kombetarja-blu

AlbanianSport.net 08.10.2016 10:40

ASNN – Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve luan sot ndeshjen e dytë të saj në kuadër të grupit të 4-t eliminator të kësaj grupmoshe dhe përballë kuqezinjve të drejtuar nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari do të jetë Gjermania.  Këtë takim, që do të luhet në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, do të keni mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar.

Të enjten kanë nisur edhe ndeshjet e grupit të 4 Eliminator të Evropianit të Nën-19-vjeçarëve, ku Shqipëria është vendi organizator. Siç dihet, ndeshjet do të luhen në Tiranë dhe Durrës, përkatësisht në Stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Niko Dovana”. Skuadrat që bëjnë pjesë në grupin eliminator janë Gjermania, Republika e Irlandës, Gjibraltari dhe Shqipëria.

Ekipi kombëtar i Nën-19-vjeçarëve, që drejtohet nga trajnerët Arjan Bellai dhe Sulejman Demollari, është mundur në ndeshjen e parë, përballë Irlandës, duke u ndëshkuar nga një 11-metërsh i akorduar për miqtë në pjesën e parë. Ndërkohë, sot pasdite, duke nisur nga 14:00, Shqipëria e Nën-19-vjeçarëve do të përballet me skuadrën më të fortë të grupit, Gjermaninë, e cila, në ndeshjen e parë, mundi thellë Gjibraltarin 5-0.

Sikundër ndeshjen e parë, edhe këtë takim do të keni mundësi ta ndiqni drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht në Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar. Ndeshja Shqipëri-Gjermani do të luhet në Stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, ndërsa takimi i fundit në grupin e 4-t për Nën-19-vjeçarët kuqezinj është ai i 11 tetorit 2016 me Gjibraltarin po në kryeqytet.

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë

Dopingu / Mutko apelon në CAS vendimin për përjashtimin përjetë

AlbanianSport.net 10/01/2017 15:15 ASNN – Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka pranuar kërkesën e apelimit

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

(Video) 2017-ta, një vit i tersët për të qenë portier…? Hidhini një sy…

AlbanianSport.net 10/01/2017 14:20 ASNN – 2017 duket se nuk ka qenë një vit edhe i këndshëm për

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

(Video) Luftëtari / Humb miqësoren e parë turke, 1-2 me Trabzonsporin

AlbanianSport.net 10/01/2017 10:40 ASNN – Luftëtari ka parashikuar në axhendën e tij të fazës stërvitore

(Video) “Veni, Vidi, Vinçi”… Françesko Toti, një roman race…

(Video) “Veni, Vidi, Vinçi”… Françesko Toti, një roman race…

AlbanianSport.net 06/01/2018 11:55 ASNN – Golat më të bukur të njërit prej futbollistëve ikonë që

Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë

Vllaznia / Prezantohet Sukaj: Kthehem për të ndihmuar Vllazninë

AlbanianSport.net 06/01/2018 16:35 ASNN – Sulmuesi shkodran, Xhevahir Sukaj, ka zyrtarizuar mesditen

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh