Subscribe to RSS

Nis faza e dytë, Barleti Volej nuk tundet, kthehet Partizani në derbi

Share Button

AlbanianSport.net 11/02/2018 08:50

ASNN – Niveli më i lartë i Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Femra, që njihet si Grupi A1, ka luajtur të shtunën ndeshjet e javës së tij të 8-të, që ishte edhe e para për fazën e dytë të këtij sezoni, duke mbajtur të pandryshuar kreun, por duke ngjeshur skuadrat poshtë Barleti Volejit.

Skuadra e trajnerit Hasan Gurabardhi ka mbyllur gjithçka në 3 sete në Tiranë përballë Skënderbeu, duke e ruajtur të paprekur kolonën e humbjeve dhe duke u shkëputur edhe më tepër në krye në kuotën e 24 pikëve. Kryesuesja përfitoi edhe nga fakti se ndjekësja më e afërt, Tirana, është ndalur në derbin e kryeqytetit.

Duket se ardhjet e venezuelanes Shakoa dhe brazilianes De Oliveira e kanë rritur skuadrën e trajnerit Roland Tarja, që dy setet e para i ka fituar me shifra identike, 25-17, dhe të tretin 25-15 dhe në përfundim 3-0 për Partizanin. Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës me Vllazninë vendëse, por vetëm pas setit final.

Ndonëse seti i parë dhe ai i katërt foli tërësisht për volejbollistet shkodrane, të cilat në sajë të një loje mjaft të mirë, si në organizim, ashtu dhe në sulm, i fituan ato, pjesa tjetër ka qenë një reagim i fortë i durrsakeve, që morën setin e dytë, të tretë dhe të 5-të. Në duelin e fundit të renditjes, Lushnja ka fituar 3-0 në Peshkopi ndaj Korabit.

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A1

 

Java e 8-të

(10 shkurt 2018)

 

Korabi – Lushnja                             0-3

(18-25, 17-25, 23-25)

 

Barleti Volej – Skënderbeu                        3-0

(25-16, 25-13, 25-18)

 

Vllaznia – Teuta                               2-3

(25-12, 18-25, 14-25, 25-17, 11-15)

 

Tirana – Partizani                            0-3

(17-25, 17-25, 15-25)

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Pikë

  1. Barleti Volej   8          8          0          24
  2. Tirana             8          6          2          18
  3. Partizani        8          6          2          17
  4. Teuta              8          5          3          15
  5. Skënderbeu  8          3          5            9
  6. Vllaznia         8          2          7            7
  7. Lushnja         8          1          7            3
  8. Korabi                        8          1          7            3

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

Volejboll – Meshkuj / Farka Volej rikthehet tek suksesi “i harruar”

AlbanianSport.net 11/02/2018 21:40 ASNN – Farka Volej është kthyer tek fitoret në kampionat, ndërsa

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

Lojërat Olimpike Dimërore, “Pjongçeng 2018”, nën lupën e luftës anti-doping

AlbanianSport.net 11/02/2018 20:45 ASNN – Lufta kundër dopingut mbetet në qendër të vëmendjes

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

Volejboll – Meshkuj / Tirana, asnjë lëshim në shtëpi ndaj Skënderbeut

AlbanianSport.net 11/02/2018 19:50 ASNN – Tirana e volejbollit të meshkujve nuk ka bërë asnjë lëshim

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

Volejboll – Femra / Durrsaket triumfojnë në finale në “Qazim Dervishi”

AlbanianSport.net 11/02/2018 18:00 ASNN – Teuta ka triumfuar në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

Lojërat Olimpike Dimërore, Mëhilli & Tola, caktohen datat & oraret e garave

AlbanianSport.net 11/02/2018 17:05 ASNN – Ashtu sikundër edhe 4 vjet më parë në Soçi, edhe në Olimpiadën

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh