Subscribe to RSS

Një fundverë ëndrrash, 3 “El Klasiko” në vetëm dy javë, njëra “amerikane”

Share Button

AlbanianSport.net 25.07.2017 15:15

ASNN – Jo më kot, ajo quhet “El Klasiko”, pasi vë përballë dy rivalet e përjetshme të futbollit spanjoll, por edhe atij evropian, Barcelonën dhe Realin. Dhe, në një përkim të rrallë, kjo super-sfidë do të vijë për futbolldashësit 3 herë brenda dy javëve të ardhshme.

Duke nisur nga përballja e 29 korrikut në Floridën e Jugut, në turneun miqësor amerikan. Por dy sfidat që vlejnë një trofe janë ato të mesit të gushtit, ku Reali dhe Barcelona do të përballen në dy sfidat e Superkupës së Spanjës. Ajo është padyshim një nga përballjet më të shumëpritura në botën e futbollit.

Dhe jo më kot, ajo quhet “El Klasiko”, pasi vë përballë dy rivalet e përjetshme të futbollit spanjoll, por edhe atij evropian. Duke nisur nga përballja e 29 korrikut në Floridën e Jugut, në turneun miqësor të njohur si “International Champions Cup”. Në fakt, kjo është “El-Klasiko”-ja e parë miqësore që nga viti 1982.

Kjo miqësore është edhe një mundësi e mirë për të provuar lojtarë të rinj. Por dy sfidat që vlejnë një trofe janë ato të mesit të gushtit, ku Reali dhe Barcelona do të përballen në dy sfidat e Superkupës së Spanjës, më 12 gusht në “Kamp Nou” dhe 3 ditë më pas, në Santiago Bernabeu”.

Me pak fjalë, 3 sfida “El Klasiko” në dy javë, e bëjnë gushtin në një muaj shumë të nxehtë…

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Metamorfoza e 20 yjeve të futbollit, nga fëmijë, në të famshëm

(Video) Metamorfoza e 20 yjeve të futbollit, nga fëmijë, në të famshëm

AlbanianSport.net 27/11/2017 14:55 ASNN – Transformimi mbresëlënës i 20 prej futbollistëve më

Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh

Alaveshi shkarkon ish-trajnerin e Kombëtares, De Biazin, pas vetëm dy muajsh

AlbanianSport.net 27/11/2017 14:05 ASNN – Ka zgjatur vetëm dy muaj aventura e ish-trajnerit të Kombëtares

(Video) Të njohur & të panjohur, vëllezërit e futbollit, një histori kontrastesh

(Video) Të njohur & të panjohur, vëllezërit e futbollit, një histori kontrastesh

AlbanianSport.net 27/11/2017 07:25 ASNN – Kur ishin të vegjël, kanë qenë të shumtë futbollistët vëllezër

(Video) “Qesh mirë kush qesh i fundit…!” 11-metërshi qesharak në Tajlandë

(Video) “Qesh mirë kush qesh i fundit…!” 11-metërshi qesharak në Tajlandë

AlbanianSport.net 26/11/2017 19:15 ASNN – Jo më kot futbolli quhen ndryshe edhe si “loja e vjetër gazmore”. Ky 11-metërsh, i ekzekutuar gjatë një ndeshjeje amatore në Tajlandë është dëshmia më e mirë e kësaj aksiome. I ekzekutuar në fundin e një maratone prej 39 goditjesh të njëpasnjëshme, ky 11-metërsh ka parë topin të sfidojë ligjet

(Video) Futbollisti indonezian që sfidon seriozisht Jusein Boltin

(Video) Futbollisti indonezian që sfidon seriozisht Jusein Boltin

AlbanianSport.net 26/11/2017 14:15 ASNN – Futbollisti indonezian, Terens Puhiri, ka shënuar një gol

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh