Subscribe to RSS

Nuk ka shumë histori në Lushnjë, Partizani fiton, ngjitet në vendin e dytë

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 10:50

ASNN – Partizani, fitues i saposhpallur, për herë të parë pas plot 64 vitesh, i Kupës së Shqipërisë,ka fituar 3-0, në Sallën Sportive “Llazar Llupo” të Krutjes dhe kalon në vendin e dytë.

Lushnjaret me këtë humbje kanë zbritur sërish në vendin e fundit. Në setin e parë, rezultati është barazuar shtatë herë, i fundit 17-17. Partizani ka shpërthyer dhe ka fituar 25-18.

Edhe seti i dytë ka qenë mjaft i fortë deri në shifrat 18-17 për Lushnjën. Por përsëri Partizani ka treguar “dhëmbët” dhe ka fituar 25-21. Në setin e tretë skuadra e drejtuar nga trajneri Roland Tarja ka dominuar plotësisht duke fituar thellëshisht, 25-8.

 

LUSHNJA – PARTIZANI                0-3

(18-25, 21-25, 8-25)

LUSHNJA: Allkanjari, Xhyliu, E. Gjermeni, Faqolli, Sulko, Kuqi / M. Çili, L. Çili, Çela. Trajner: D. Këmbora

PARTIZANI: Tuci, Nezaj, Xheka, Matraku, De Oliveira, Shakoa / Blloku, Meçorapaj, Saliaj. Trajner: R. Tarja

GJYQTARË: K. Agolli (Tiranë), G. Sakaj (Vlorë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Femra

 

Grupi A1

 

Java e 11-të

(9-10 mars 2018)

 

Korabi – Vllaznia                 2-3

Barleti Volej – Tirana           3-0

Skënderbeu – Teuta           1-3

Lushnja – Partizani             0-3

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Barleti Volej   11        11          0        33-3                33
  2. Partizani        11          9          2        28-8                26
  3. Tirana             11          8          3        24-12              24
  4. Teuta              11          7          4        25-16              21
  5. Skënderbeu  11          4          7        15-22              12
  6. Vllaznia         11          3          8        14-26                9
  7. Lushnja         11          1        10          4-30                3
  8. Korabi                        11          1        10          5-31                4

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

AlbanianSport.net 12/03/2018 07:55 ASNN – Presidenti Ponari: “Shpresoj që iniciativë të jetë një nxitje

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh