Subscribe to RSS

Partizani fiton “aforfe”, Barleti-Eagles kundërshton vendimin

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 07:50

ASNN – Partizani ka marrë fitoren e dytë në “tavolinë” në basketboll për meshkuj, ndërsa ka fituar aforfe ndaj Barleti-Eagles, 20-0. Në fakt është një rezultat që duhet homologuar dhe nga Komisioni i Disiplinës përpara se të llogaritet në renditje, të paktën me një rregullore logjike. Por, si qëndron çështja?

Komiteti Drejtues i Federatës Shqiptare të Basketbollit, i mbledhur të mërkurën, ka vendosur që ndeshja e radhës e Barletit-Eagles të mos zhvillohet për shkak se nuk ka paguar të prapambeturat ndaj institucionit më të lartë të koshit shqiptar, që shkojnë në shifrat 545.000 lekë të rinj.

Një vendim që, ashtu sikurse dhe të tjerat që janë marrë, duhet t’i ishte bërë i ditur mediave, jo vetëm anëtarëve të basketbollit. Sepse për hir të së vërtetës duhet pranuar se, të paktën deri më tani, Federata Shqiptare e Basketbollit ka qenë ndër më korrektja për zbardhjen e vendimeve të organeve të tjera.

Dhe për këtë mosluajtje të ndeshjes ishte njoftuar si Partizani, ashtu dhe gjyqtarët e ndeshjes Olti Kasmi, Briken Tafilica e Jurgen Muho, por dhe vëzhguesi Shpëtim Bozdo. Dhe skuadrat kanë dalë formalisht në fushë, ndërsa është plotësuar protokolli pa pasur nevojë të luhej topi i parë. E deri këtu gjithçka është konform asaj që ka kërkuar Federata Shqiptare e Basketbollit për Barleti-Eagles.

 

Kampionati Kombëtar

i Basketbollit – Meshkuj

 

Superliga

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Partizani – Barleti-Eagles               20-0 (në tavolinë)

Teuta – Tirana                                  77-79

Vllaznia – Kamza Basket               61-71

 

Renditja

Nr.       Skuadra                     N.        F.         H.        Psh-Pp           Pikë

  1. Tirana                         14        13          1        1247-907       26
  2. Teuta                          14          9          5        1163-1020     23
  3. Partizani                    14          9          5          958-868       23
  4. Vllaznia                     14          6          8        1100-1044     20
  5. Kamza Basket          14          5          9        1085-1097     19
  6. Barleti-Eagles           14          0        14          785-1400     13

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

“Basketbolli në Shkolla”, flet Zv/Ministri Shkurti & Sekretari Llazani

AlbanianSport.net 12/03/2018 14:20 ASNN – Duket se nuk ka qenë e lehtë për të bërë gati infrastrukturën

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

(Video) Kur një gjyqtar basketbolli i propozon… koleges!

AlbanianSport.net 12/03/2018 11:35 ASNN – Materiali i mëposhtëm na sjell një episod të këndshëm

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh