Subscribe to RSS

Partizani fiton “symbyllurazi” derbin e kryeqytetit me Tiranën

Share Button

AlbanianSport.net 11/03/2018 08:35

ASNN – Partizani ka fituar derbin me Tiranën, ndërsa është jo vetëm përsëritje e asaj që ka ndodhur në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, por dhe një vërtetim i shkrehjes totale, qoftë kjo dhe për probleme financiare, që ndodh në skuadrën bardheblu. Dhe përfundimet e seteve nuk kanë nevojë për koment, ndërsa ishin përkatësisht 25-14, 25-21 dhe 25-8.

Pikëshënuesi më i mirë i ndeshjes është Klodian Ferhati i Tiranës, me 11 pikë, ndjekur nga Gaxiri i Tiranës dhe Milosavljeviç i Partizanit, me nga 8 pikë, apo dhe Troka i Partizanit me 7 pikë. Në bllok ka dalë fitues Ervin Çali i Partizanit me 4 mure rezultativë, ndjekur nga Pepaj, Milosavljeviç dhe Kristi Martiro të Partizanit, me nga tre të tillë. Në shërbim, fitues është Milosavljeviç i Partizanit me 4 rezultativë.

Në total, në 3 sete, Partizani ka shënuar 75 pikë, prej të cilave 57 pikë vetë, kurse 18 pikë kanë ardhur nga gabimet e Tiranës. Në anën tjetër, Tirana në 3 sete kishte 43 pikë pikë, prej të cilave 35 pikë vetë, kurse 8 pikë kanë ardhur nga gabimet e Partizanit. Një dominim total i Partizanit dhe një zhgënjim i madh i Tiranës.

 

Partizani-Tirana       3-0

(25-14, 25-21, 25-8)

Partizani: Muça (L), Çali, Troka, Malaj, Medenica, Pepaj, Milosavljeviç / Kono, K. Martiro, Mimani, Qerraxhija, Bakiri. Trajner: Y. Tomori

Tirana: Peçi, Gaxiri, Sotir, Bytyqi, Batalli, Ferhati, Kasemi (L), Joanidhi (L) / Zeqiraj, Sheldija, Gega, Zhllima. Trajner: I. Koja

Gjyqtarë: I. Fështi, A. Shehu (Tiranë)

 

Kampionati Kombëtar

i Volejbollit – Meshkuj

 

Java e 14-të

(10 mars 2018)

 

Skënderbeu – Erzeni          0-3

Vllaznia – Elbasani             3-0

Partizani – Tirana                3-0

Studenti – Teuta                  3-0

Farka Volej                            pushim

 

Renditja

Nr.       Skuadra         N.        F.         H.        Setet               Pikë

  1. Partizani        13        12          1        37-9                36
  2. Erzeni                        12        10          2        33-9                31
  3. Studenti         13        10          3        33-16              28
  4. Tirana             13          8          5        29-21              24
  5. Vllaznia         12          5          7        19-21              16
  6. Skënderbeu  12          5          7        17-22              15
  7. Farka Volej    12          4          8        18-26              12
  8. Elbasani        12          2        10          6-31                6
  9. Teuta              13          0        13          2-39                0

Artikuj të tjerëFaqja Kryesore

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

(Video) Volejboll / Tarja: Pas Kupës, Partizani, tanimë për titullin e munguar

AlbanianSport.net 12/03/2018 16:10 ASNN – Partizani i ka dhënë fund një “thatësire” 64-vjeçare, duke

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

(Video) Veprimtarie e dytë e 2018-ës, alpinistët në majën e Boshit në Valbonë…

AlbanianSport.net 12/03/2018 13:25 ASNN – Federata Shqiptare e Alpinizmit ka zhvilluar veprimtarinë

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

(Video) Çiklizëm / Federata Evropiane nderon Skënder Anxhakun me “Mirënjohje”

AlbanianSport.net 12/03/2018 10:40 ASNN – Kreu i organizmit që qeveris çiklizmin shqiptar, Skënder

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

(Video) Rrësheni, pikënisja e një nisme të re dhe interesante të volejbollit

AlbanianSport.net 12/03/2018 09:45 ASNN – Në Sallën Sportive “Arjana Arapi” të qytetit të Rrëshenit,

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

Basketbolli në shkolla nis nga “Qazim Turdiu”, Ponari: Një ere e re…!

AlbanianSport.net 12/03/2018 07:55 ASNN – Presidenti Ponari: “Shpresoj që iniciativë të jetë një nxitje

  

banner

Arkiva

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kontakte dhe informacione

Rrjeti Shqiptar i Lajmeve Sportive (ASNN)

PR & Marketing:
Gentiana Kodra (Pine)

Rrjetet Sociale

Rreth Nesh